• image
  • image
  • image
Previous Next

19 czerwca, czyli w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tego dnia w Sanktuarium o godz. 10:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Zenon Hanas SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Księży i Braci Pallotynów z Warszawy.

Po Mszy św. wyruszyła z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których zostały odśpiewane fragmenty ewangelii, nawiązujące do tematyki święta. Śpiewy podczas Mszy św. i procesji prowadziła kapela góralska oraz zespół wokalny złożony z naszych parafian oraz zaproszonych muzyków, pod kierownictwem p. Małgorzaty Krynickiej.

Zakończenie procesji miało miejsce w parku sanktuaryjnym przy Ołtarzu Papieskim, przy którym św. Jan Paweł II w 1997 odprawił Mszę św. pod Wielką Krokwią. Wierni uczestniczący w procesji, przed rozejściem się do swoich domów otrzymali w darze chleby, aby podzielić się nimi w gronie rodzinnym.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała w Sanktuarium miała szczególny charakter, ponieważ Msza św. i procesja eucharystyczna były transmitowane na żywo w Programie 1. Telewizji Polskiej oraz w TV Polonia.

 

Zdjęcia: TVP.

 

Czytaj więcej: Boże Ciało 2014

28 maja na Mszy św. o godz. 19.00 gościlismy w Sanktuarium panią Floribeth Mora Diaz z Kostaryki wraz z mężem i dwoma synami. Jej cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II zostało wykorzystane w jego procesie kanonizacyjnym. Pragnieniem pani Floribeth było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II oraz dawanie świadectwa o miłosierdziu, którego doświadczyła od Boga. Do tej pory spotkała się z ludźmi w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach, Częstochowie i w Lublinie na KUL. Jej poruszające świadectwo złożone po Mszy św. wieczornej umocniło także wiarę naszych parafian i licznie przybyłych do sanktuarium gości.

 
12 maja 2014 gościliśmy w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. O godz. 18:45 została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Adrian Galbas SAC, Prowincjał Księży i Braci Pallotynów z Poznania.
 
13 maja świętowaliśmy w Sanktuarium 97. rocznicę objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia na Krzeptówki przybyli księża i bracia Pallotyni, siostry Pallotynki i świeccy członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, aby dziękować Bogu za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. O 16:30 ks. dr Franciszek Gomułczak SAC wygłosił konferencję ascetyczną. O 18:30 rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe. 
 
Najważniejszym punktem pielgrzymki dziękczynnej rodziny pallotyńskiej była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem JE ks. bpa Damiana Muskusa z Krakowa. Wśród wielu pielgrzymów przybyłych na Krzeptówki, była także grupa z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach (diec. sandomierska) wraz z proboszczem, ks. Wacławem Gieńcem. Podczas Mszy św. Ks. bp Damian Muskus poświęcił figurę Matki Bożej, która z Fatimy, za pośrednictwem Sanktuarium na Krzeptówkach, została przekazana do parafii w Iwaniskach.
 
Świętowanie rocznicy objawień Matki Bożej zakończył Apel Jasnogórski i procesja światła do Papieskiego Ołtarza w Parku Fatimskim.
Retransmisji uroczystości 13 maja można posłuchać na stronie radia nowohuckie.pl.
 
18 maja przeżywaliśmy Niedzielę Fatimską, goszcząc w Sanktuarium ks. prof. Czesława Parzyszka SAC, który przewodniczył Mszy św. o godz. 13:00, transmitowanej przez TV Polonia oraz różańcowej procesji ulicami miasta. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, z towarzyszeniem banderii konnej i orkiestry dętej, przeszła przez Zakopane od Sanktuarium na Krzeptówkach do kościoła Najświętszej Rodziny na Krupówkach i zakończyła się w kościele św. Krzyża.
 
 

 

 

Czytaj więcej: Majowe uroczystości fatimskie 2014

 

Wraz z całym Kościołem w Sanktuarium na Krzeptówkach świętowaliśmy kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.

W przeddzień Niedzieli Miłosierdzia o godz. 21:00, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, pod repliką krzyża z Giewontu zapłonęła watra i rozpoczęło się czuwanie przed kanonizacją. Po Apelu trwaliśmy na modlitwie w kościele sanktuaryjnym. Czuwanie zakończyła Msza św. o północy.

W Niedzielę o godz. 9:15 w Parku Fatimskim miał miejsce program poetycko-muzyczny w wykonaniu kapeli góralskiej. Dodatkową atrakcją był przejazd banderii konnej. O godz. 10:00 zebrani wierni mieli okazję oglądać transmisję z Mszy św. z Rzymu na telebimach przy Papieskim Ołtarzu w parku oraz w kościele.

O godz. 17:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, którą celebrował JE. ks. bp Damian Muskus z Krakowa. Świętowanie dnia kanonizacji zakończył Maryjny Koncert Dziękczynny o godz. 20:00.

 

 

Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

 

 

Czytaj więcej: Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013