• image
  • image
  • image
Previous Next

17 września 2017r. - Niedziela Fatimska

 

10.00 - procesja różańcowa w parku fatimskim

11.00 - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Carlosa Cabecinhasa, rektora Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

Serca 5 młodych mężczyzn już od dzisiaj należą w całości i przez wszystkie dni życia, aż po wieczność, do Boga. Poprzez kilkudniowe rekolekcje, jakie miały miejsce w Zakopanem , ks. Mieczysław Olech  SAC  pogłębiał treść i znaczenie przyrzeczeń i Ewangelii miłością, a także bardzo cennymi, własnymi przemyśleniami i refleksjami. Był to niesamowity czas obcowania z Panem Bogiem i dojrzewania duchowo, do złożenia wiecznej konsekracji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego.

Wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień – 8 września – dzień Narodzenia Najświętszej Maryi. Trzeba tu wspomnieć, że pierwszy dzień przybycia do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego to 15 września – dzień Matki Bożej Bolesnej. Jeszcze wznioślejszy jest fakt, że w tym roku przeżywamy niesamowite rocznice: ROK JUBILEUSZOWY 300-LECIA KORONACJI CUDOWNEGO OBRAZU MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ, JUBILEUSZ 140. ROCZNICY OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ W GIETRZWAŁDZIE,  JUBILEUSZ 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH. Niesamowitych doznań dostarczyło także miejsce, w którym złożyli akt  wiecznej konsekracji – Zakopane, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Polska Fatima. W tym szczególnym miejscu dla Polski, Papieża i Pallotynów– jak wspomniał w homilii wiceprowincjał ks. dr Waldemar Pawlik SAC – o g. 12:00 podczas Eucharystii 5 młodych mężczyzn na całe życie oddało Bogu całych siebie poprzez słowa konsekracji:

„Dla większej chwały Boga, Najświętszej dziewicy Maryi, Królowej Apostołów, wszystkich Aniołów i świętych, i dla większego uświęcenia duszy swojej i bliźniego swego, z pomocą Boga i za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi, świętego Ojca naszego Wincentego i wszystkich Świętych , ja NN., oddaję, poświęcam, i składam w ofierze całego siebie temuż Bogu wszechmogącemu, i postanawiam naśladować Pana naszego Jezusa Chrystusa w Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego, dlatego na całe życie przyrzekam Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego i jego Przełożonym: czystość, ubóstwo, posłuszeństwo, wytrwanie, życie we wspólnocie dóbr i w duchu służby w miłości Chrystusa Pana, według Prawa tegoż Stowarzyszenia”.

Na ręce ks. wiceprowincjała Waldemara Pawlika SAC wieczną konsekracje złożyli:

·         Z Prowincji Chrystusa Króla:

kl. Tomasz Kotulski SAC

kl. Maciej Krzywiński SAC

kl. Marcin  Majewski SAC

kl. Wojciech Winek SAC

·         Na ręce księdza prowincjała Adriana Galbasa SAC z Prowincji Zwiastowania Pańskiego wieczną konsekrację złożył:

kl. Dawid Piwowarski SAC

„Z całego serca składamy dziękczynienie najpierw Bogu, potem Wyższym Przełożonym, Księdzu Rektorowi WSD, Księdzu Kustoszowi Sanktuarium i Siostrom Nazaretankom, jak również wszystkim współbraciom pallotynom – wielkie dzięki za dar modlitwy” – wdzięczni profesi.

ks. Marcin Bieniasz SAC

 

13 września 2017r. – FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

 

18.30 – pokutny różaniec fatimski

Po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, której przewodniczyć będzie J. Em. ks. Zenon kard. Grocholewski.

21.00 -  Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła kończąca ten dzień.

Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

Rok 2017 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach obfituje w jubileusze. 21 sierpnia po raz pięćdziesiąty u tronu Matki pod Giewontem spotkała się Rodzina Radia Maryja i Tv Trwam. Transmisja rozpoczęła się tradycyjnie o godzinie 17.30, powitaniem przez ks. dr. Mariana Muchę SAC – Kustosza Sanktuarium, wszystkich zgromadzonych w świątyni oraz tych, którzy uczestniczyli w spotkaniu za pomocą środków społecznego przekazu. Następnie młodzież związana z sanktuarium przy towarzyszeniu kapeli góralskiej przedstawiła montaż słowno-muzyczny pt. „Niepokalane Serce Maryi drogą do Boga”. Przybliżyli w ten sposób wezwanie Maryi sprzed stu lat o poświęcenie świata i Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i to, jak to zaproszenie Pięknej Pani z Fatimy było realizowane na przestrzeni tych lat, aż do chwili obecnej. Tuż przed godziną 18.00 nadszedł czas na wystąpienie ks. hm. Wojciecha Jurkowskiego, Naczelnego Kapelana ZHP, a już wkrótce przełożonego miejscowej wspólnoty, który przybliżył historię i apostolstwo Pallotynów na Skalnym Podhalu. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć również połączenia telefonicznego z Założycielem i Dyrektorem Radia Maryja i Tv Trwam o. dr. Tadeuszem Rydzykiem, który nie mógł osobiście przybyć na Krzeptówki. Ok. godziny 18.30 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski – Pasterz Kościoła krakowskiego. Metropolita krakowski w homilii przypomniał sierpniowe spotkanie Matki Bożej z dziećmi fatimskimi i skierowaną do nich prośbę o modlitwę różańcową i podejmowanie ofiar za grzeszników, odnosząc to do pierwszego czytania mszalnego, akcentując niewierność Izraela wobec Boga. W drugiej części homilii abp Jędraszewski zwrócił uwagę na istotę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi i przypomniał wydarzenie z 6 czerwca br. – ponowienie aktu poświęcenia Kościoła w Polsce i ojczyzny Niepokalanemu Sercu Mary, które miało miejsce w krzeptowiańskim sanktuarium, w obecności najwyższych władz Rzeczpospolitej i Konferencji Episkopatu Polski. Ksiądz Arcybiskup zaakcentował siedem istotnych wymiarów życia Kościoła w Polsce i całej naszej ojczyzny wypływających z ponowionego aktu. Przed pasterskim błogosławieństwem wyrazy wdzięczności w imieniu Księdza Prowincjała, pod adresem przewodniczącego liturgii i wszystkich zgromadzonych złożył ks. Artur Stępień SAC – Radca Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Kolejne spotkania Rodziny Radia Maryja i Tv Trwam w Sanktuarium na Krzeptówkach zostały zaplanowane już na 2018 rok – 14 maja i 20 sierpnia.

 

Fatima w Bożym planie zbawienia

Fatima nel Divino piano della salvezza

Fatima in God's plan of salvation

MIĘDZYNARODOWY KONGRES MARIOLOGICZNO-MARYJNY

SPOTKANIE KUSTOSZÓW SANKTUARIÓW POLSKICH

Congresso Internazionale Mariologico-Mariano

Incontro dei custodi dei santuari polacchi

Mariological-Marian International Congress

Meeting of Custodians of the polish sanctuaries

     Zakopane –Krzeptówki

     13-17 września 2017

Czytaj więcej: Międzynarodowy Kongres Mariologiczno-Maryjny

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013