• image
  • image
  • image
Previous Next

         Człowiek jestobdarowany losem, które­mu na imię "adwent", bo z chwilą urodzenia zostali­śmy powołani do adwentu. Wzrastamy, dojrzewamy, kształcimy się, starze­jemy, pozostając w ciągłym adwencie na przyjście Pana. Mocy tej prawdy doświadczyłśp. Ks. Czesław Herlender SAC, który odszedł do Pana w nocy 11 grudnia br., w 81 adwencie swego życia.

Ksiądz Czesław Herlender SAC, żył we wspólnocie i dzięki Bożym natchnieniom – mimo nocy i obecności w szpitalu – nie umierał  w samotności. Współbracia towarzyszyli Księdzu Czesławowi w najważniejszym momencie Jego życia – narodzin dla nieba. To łaska, dar zarówno dla Niego, jak i dla nas za którą jesteśmy Bogu niezwykle wdzięczni.

Ksiądz Czesław Herlender SAC, był niezwykle dobrym i pokornym człowiekiem a nadto gorliwym Księdzem. Jesteśmy wdzięczni Bogu za łaskę wspólnej modlitwy, pracy, odpoczynku i życia w zakopiańskiej wspólnocie.

Wszystkim Współbraciom, którzy dali świadectwo miłosierdzia w postaci obecności i modlitwy, podczas uroczystości pogrzebowych śp. Ks. Czesława Herlendra SAC – naszego Współbrata z serca składamy serdeczne Bóg zapłać.A nadto życzymy Bożych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

Wspólnota Pallotyńska w Zakopanem. 

ŚP. KS. CZESŁAW HERLENDER SAC (1935-2015),

duszpasterz parafialny, współpracowników i sióstr zakonnych.

     Urodził się 19 lipca 1935 r. w Sokolnikach k. Lwowa, w rodzinie rolnika Wiktora i Katarzyny z d. Hubisz. Tego samego dnia otrzymał sakrament chrztu w miejscowym kościele parafialnym pw. św. Mikołaja. Po zakończeniu działań II wojny światowej wraz z rodziną został przesiedlony do Zębowic k. Jawora. W Jaworze 15 sierpnia 1948 r. przyjął sakramentu bierzmowania, którego udzielił mu pierwszy polski administrator apostolski archidiecezji wrocławskiej, ks. Karol Milik.

Czytaj więcej: Biogram Ś.P. Ks. Czesława Herlendra SAC

      6 grudnia w II Niedzielę Adwentu świętowaliśmy 25 rocznicę gorliwej służby w Sanktuarium S. Julitty Cyrny ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Na uroczystej Mszy Świętej zgromadzili się przedstawiciele Zarządu Sióstr Nazaretanek i Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla, Siostry Nazaretanki oraz Parafianie. Był to czas dziękczynienia za dar obecności i twórczej pracy S. Julitty w Sanktuarium.

 

     Podczas Wrześniwych Uroczystości Fatimskim w Sanktuarium Pani Fatimskiej gościliśmy, J.E.Ks.Bp. Bruno Ateba Edo - pallotyna z Kamerunu, który przewodniczył uroczystej Mszy Św. oraz do licznie zgromadzonych wiernych wygłosił Słowo Boże. Uroczystości Fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny, Ojca św. Franciszka i naszą Ojczyznę. Wszystkim wiernym dziękujemy za udział we wspólnej modlitwie.   

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013