• image
  • image
  • image
Previous Next

Uroczystość Wzniebowzięcia NMP była zarazem dniem głównych sierpniowych uroczystości fatimskich w Sanktuarium Matki Bożej na zakopiańskich Krzeptówkach, które zgromadziły rzesze czcicieli Matki Najświętszej.W roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie uroczystościom przewodniczył kard. Gerhard L. Müller - do czerwca tego roku Prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

W homilii watykański hierarcha przypomniał tragiczne wydarzenia z 13 maja 1981 roku z Placu św. Piotra i słowa Ojca Świętego wypowiedziane niedługo po zamachu na swoje życie: "Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę" i wypowiedziane rok później w Fatimie: "We wszystkim co się wydarzyło, zobaczyłem – i stale będę to powtarzał – szczególną matczyną opiekę Maryi. A że w planach Opatrzności nie ma przypadków, zobaczyłem w tym wezwanie i kto wie, przypomnienie orędzia, które stąd wyszło". Odnosząc się do dzisiejszej Uroczystości kardynał Müller powiedział: "Matka Boża jawi się nam dziś jako najdoskonalszy Owoc Odkupienia. Jej niepokalana dusza i dziewicze ciało zostają upodobnione do Jezusa Chrystusa, Jej Zmartwychwstałego Syna. Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze raz przypomina nam prawdę o zwycięstwie nad śmiercią, o darze nieśmiertelności i pełni życia w Bogu. Matka Boża dzieląca losy Syna i z Nim zjednoczona przez całe Swoje życie, ma udział w Jego chwale. Niebo jest dla Maryi Dziewicy darem i nagrodą. Darem dopełniającym łaskę niepokalanego poczęcia i nagrodą, która wieńczy świętość Jej życia".

Przed pontyfikalnym błogosławieństwem na zakończenie Mszy Świętej kardynał poświęcił zioła przyniesione do świątyni przez pielgrzymów, a po Eucharystii udzielił indywidualnego błogosławieństwa dzieciom.

Pełna treść homilii: http://episkopat.pl/kard-muller-w-zakopanem-uroczystosc-wniebowziecia-uwienczeniem-wszystkich-uroczystosci-maryjnych/

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013