• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

       Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2019

 

1.  W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowa wdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci, także Ks. Eugeniusza, Ks. Mariana i Ks. Przemysława oraz Ks. Marcina, który Triduum Paschalne przygotował i prowadził– to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę – czasem ponad siły – podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na umęczoną S. Julitę oraz  SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętaćo ministrantach, lektorach, dzieciach, młodzieży, Oddziale Związku Podhalan przy Sanktuarium, pracownikach Sanktuarium PRD naszej parafii o składających nam - kapłanom w Wielki Czwartek życzenia, chcę też pamiętać o tych, którzy z poświeceniem trzymali wartę przy Bożym Grobie i tych, którzy składali ofiary na kwiaty do Niego Wierzę, że udało się te wszystkie dary serca wykorzystać – tak, by piękno nas zachwycało. A jeśli mowa o pięknie – to chcę dostrzec tych, którzy tworzą kapelę góralską w Sanktuarium. A jeśli mowa o pięknie duchowym – to też chcę dostrzec dzisiaj modlitwy SS. Zakonnych pracujących na terenie naszej parafii i za nie dziękować, bo one swoją modlitwą każdemu z nas dodają duchowych mocy. Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się w tej świątyni, wiernych naszej parafii ale i tych, którzy z radością przybywają do naszej świątyni na modlitwę - za wasze oddanie, obecność, wspólne modlitwy i wspólne przeżywanie tego czasu
- wszystkim  składam serdeczne Bóg zapłać.

2.  Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

3.  Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania.

4.  Jak pamiętamy we wrześniu tj. od 25 – 2 października  organizujemy  pielgrzymkę do Ziemi ŚwiętejSą jeszcze cztery wolne miejsca. Zainteresowanych swoistą pielgrzymką życia prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

           Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019 r.

 

1.     Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zatem dziś o godz. 10.00 i 11.30 – uroczyste poświęcenie palm na placu przy Aniele Pokoju, następnie procesja do Sanktuarium i  Msza św. a wieczorem o godz. 18.30 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2.     W środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „barankiwielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej, również te, które ukazują charyzmat tego miejsca oraz prasa katolicka.

3.     Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

4.     Podobnie jak w latach minionych pragniemy, aby liturgia w czasie Triduum Paschalnego w Sanktuarium miała piękną oprawę muzyczną. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do współpracy w przygotowaniu śpiewów. Pierwsza próba odbędzie się we wtorek o godz. 18,00 w salce katechetycznej.

W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła połamiemy się chlebem z wszystkimi wiernymi. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.
W Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian do warty przy Grobie Pańskim 
w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, 
począwszy od godz. 9.00 i do godz. 16.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 21.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  - Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

 

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia 
w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

Ogłoszenia duszpasterskie

 III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

1.    Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Zarazem informujemy, że młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania udzieli ks. Bp Damian Muskus 4 kwietnia na Mszy św. o godz. 19.00

2.    Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień jest Dniem Świętości Życia oraz jest uroczystością patronalną Prowincji Zwiastowania Pańskiego. W związku z tym wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału – w nabożeństwie różańcowym i we Mszy św. wieczornej. A bratniej Prowincji oraz jej całej Radzie życzymy Darów Ducha Świętego i polecamy modlitwom wszystkich wiernych.

3.    Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Tadeusz Miszewski – pallotyn z Chełmna n. Wisłą. Ich program jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z Sanktuarium. Zabierzmy go do swoich domów i czyńmy wszystko, by był to czas naszej duchowej mobilizacji, wyrażającej się w aktywnym uczestnictwie w tych rekolekcjach.

4.    W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Zakrystianki. Są one przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę na ten cel złożoną ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.    Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

6.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta... Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

   V Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019 r.

 

 

1.      Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste połączone z procesją; dla dzieci na Mszy św. o godz. 11.30 i dla dorosłych na Mszy św. o godz. 10.00. Wszyscy gromadzimy się wówczas na placu przy Aniele Pokoju,  gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni, by razem przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Jednocześnie informujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ organizowanym już po raz kolejny przez Oddział Związku Podhalan działający przy Sanktuarium. Zatem po Mszy Świętej dla dzieci przejdziemy  - w zależności od pogody - albo na plac przy Kaplicy lub do sali obok Sanktuarium gdzie zostanie wybrana ta najpiękniejsza.

2.      We wtorek o godz. 20.00 w sali przy Sanktuarium spotkanie dla Rodziców, których dzieci w tym roku przeżywać będą rocznicę pierwszej Komunii św. Zarazem informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce 12 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

3.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julity na Boży Grób i kwiaty do niego, modlimy się, by Bóg hojnych darczyńców obdarzył szczególnymi łaskami.

4.      Jak pamiętamy we wrześniu tj. od 25 – 2 października  organizujemy  pielgrzymkę do Ziemi ŚwiętejSą jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych swoistą pielgrzymką życia prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium.

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym

jaśniejsze gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sil.

Ogłoszenia duszpasterskie

 II Niedziela Wielkiego Postu – 17 maca 2019 r.

1.      Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. W tym tygodniu szczególny apel, zachęcający do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 kierujemy Rodziców i młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, ufając, że wspólna modlitwa pomoże młodzieży otworzyć się na przyjęcie Darów Ducha Świętego.

2.      Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla sióstr zakonnych realizujących swój charyzmat w naszym Mieście.

3.      We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i 19.00. Wszystkim solenizantom życzymy Bożych łask i doświadczenia w swoim życiu obecności Pani Fatimskiej.

4.      Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary składamy w kopertach u Siostry Julity lub na tacę. A wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

5. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii a zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania także wszystkich wiernych.

6.      Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

7.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Chrystus przychodzący do naszych serc zawsze przemienia w nas to, co przemiany potrzebuje a Maryja niech będzie nam przewodniczką po wielkopostnych drogach.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013