• image
  • image
  • image
Previous Next

Redakcja: Poświęcił Ksiądz całe życie propagowaniu przesłania z Fatimy oraz krzewieniu idei modlitwy za Ojca Świętego. Od kiedy Księża Pallotyni szerzą kult Niepokalanego Serca Maryi z zakopiańskich Krzeptówek?


Ks. Mirosław Drozdek SAC: Pierwsi pallotyni przybyli na Krzeptówki w 1950 r. Spotkali się tutaj z życzliwym przyjęciem i wspólnie z parafianami rozpoczęli budowę kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. Czczona tutaj figura Matki Bożej jest darem biskupa Fatimy dla Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który przekazał ją zakopiańskiej kaplicy.
Redakcja: Wszyscy wiemy, co się stało 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie. A co działo się wtedy na Krzeptówkach? Jak Ksiądz Kustosz dowiedział się o zamachu na Jana Pawła II?


Ks. Mirosław Drozdek SAC: Tego wieczoru jak co dzień wraz z wiernymi odmawiałem Różaniec za Ojca Świętego w kaplicy Niep. Serca Maryi. W pewnej chwili podeszła do mnie jedna z kobiet i szepnęła "Był zamach na Ojca Świętego. Ojciec Święty w szpitalu". Przerwaliśmy modlitwę. W kaplicy zaległa głęboka cisza. Potem dały się słyszeć szloch i jęk: "Jezu, miłosierdzia". Uświadomiliśmy sobie, że właśnie w tym momencie nasz Papież najbardziej potrzebuje modlitwy. Pełni niepokoju wróciliśmy do odmawiania Różańca. Zaraz potem była Msza św. w intencji ocalenia życia Ojca Świętego. Po Mszy św. z trwogą i nadzieją czekaliśmy na wiadomość z Rzymu. Padliśmy na kolana przed Fatimską Panią. Błagaliśmy Ją o cud. Pamiętam, że nikt z wiernych zebranych na Różańcu w kaplicy nie poszedł do domu. Wszyscy trwali na gorącej modlitwie. Do nieustannej modlitwy za Jana Pawła II wezwaliśmy całe Zakopane. I całe Zakopane sie modliło. Każdego dnia przychodziły tu rzesze wiernych. Nasza kaplica nie mogła ich pomieścić. Wszyscy modlili się o jedno: by ukochany Rodak ocalał. Między Krzeptówkami a kliniką Gemelli powstał duchowy pomost. Wiem, że oprócz żarliwej modlitwy wierni ofiarowali Panu Bogu post, umartwienie i inne ofiary, niekiedy bardzo wielkie. I tak aż do dnia, w którym Papież wyszedł z kliniki Gemelli. To było prawie sto dni ciągłej modlitwy błagalnej.


Redakcja: O ocalenie życia Ojca Świętego modlono się w niewielkiej kaplicy. Dziś na Krzeptówkach stoi wspaniałe Sanktuarium. Ta świątynia jest w szczególny sposób związana z osobą Jana Pawła II...

Ks. Mirosław Drozdek SAC: To prawda. Pamiętnego dnia w pierwszych godzinach modlitwy o uratowanie Papieża, między godz. 20.00 a 21.00 podjęliśmy ważną decyzję: "Jeżeli Bóg uratuje życie Jana Pawła II, to na tym miejscu wybudujemy kosciół dziękczynienia za uratowane życie Najwyższego Pasterza". I z ogromną radością dotrzymaliśmy słowa! To wotum wdzięczności za ocalone życie Papieża. Ten kościół najpierw powstał w sercach wiernych. Zbudowała go modlitwa, ofiara i troska o zdrowie i życie Papieża.


Redakcja: Jak wygląda na Krzeptówkach nieustanna modlitwa za Ojca Świętego,Kościół i cały świat?


Ks. Mirosław Drozdek SAC: Tutaj w sposób szczególny spełnia sie prośba Matki Bożej poprzez codzienną modlitwę różańcową, uwielbienie Eucharystii, nabożeństwa pierwszych sobót, pokutę i ofiarę. Modlitwy za Ojca Świętego to Różaniec odmawiany przed Najświętszym Sakramentem oraz wieczorny Apel. Oprócz codziennej modlitwy od maja do października /13-tego każdego miesiąca/ trwa nocne czuwanie w intencji Ojca Świętego, a dwa razy do roku - 13 maja i 16 października - odbywa się procesja dziękczynna ulicami Zakopanego. Z zakopiańskiego sanktuarium ruszyła Krucjata Różańca Rodzinnego. Z Krzeptówkami związana jest polska gałąź Białej Armi. Przy Sanktuarium działa także ośrodek wydawniczy "Biblioteka Fatimska".

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013