• image
  • image
  • image
Previous Next

1991
11-20 maja - II KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Różaniec - drogą do zwycięstwa"

07 czerwca - Przekazanie figury Matki Bożej Fatimskiej do Kaplicy Belwederu i Prezydenta Lecha Wałęsy.
13 sierpnia - Biskup Alberto sprawując Eucharystię w Sanktuarium powiedział: "Sanktuarium na Krzeptówkach jest pomostem między Fatimą a Rosją"
26 sierpnia - X rocznica Solidarności Zakopiańskiej
Poświecenie sztandaru Solidarności. Uroczystości przewodniczył J.E.Ks.Bp Albin Małysiak

1992


07 stycznia - Po raz pierwszy w historii Polski, Sanktuarium jest zaproszone na spotkanie z Kanclerzem Niemiec H. Kholem. Było to tradycyjne spotkanie kolędników. Uroczystość odbywała się w Bonn. Kustosz Sanktuarium udaje się z delegacją górali do Bonn.
22 kwietnia - Sanktuarium otrzymuje dokument "penitencjarii" udzielający przywileje dla pielgrzymów w Sanktuarium (prot.39/92/IWatykan)
10 -17 maja - III KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Fatima - Orędzie Pokoju"
11 sierpnia - Konsekracja Kościoła w Wadowicach przez Ojca Świętego i planowana wizyta Ojca Świętego na Krzeptówkach. Sytuacja polityczna w Ojczyźnie nie pozwala na przyjazd do Zakopanego.


13 maja - XI rocznica zamachu
Do Sanktuarium przybywa J.EmKs. Kard. Franciszek Macharski i dokonuje poświecenia Kościoła. Delegacje pielgrzymów, księża, Zarząd Prowincjalny. Pierwsza Msza św. w nowym Kościele.

01 września - Sanktuarium nawiedza prezydent Ryszard Kaczorowski z Londynu wraz z małżonką i gośćmi.

8-12 października - We Fatimie I MIĘDZYNARODOWY PASTORALNY KONGRES FATIMSKI. Z Sanktuarium udaje się trzy osobowa delegacja. Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, P. Monika Olszewska, P. Andrzej Makowski - Poseł RP.
27 grudnia - Sanktuarium odwiedza P. Prezydent RP wraz z małżonką. Uczestniczy we Mszy św., przemawia do ludzi. Mówi miedzy innymi:
"Ten Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, mówi o zwycięstwie Matki Bożej nad komunizmem.

ROK 1992 - to rok narodzin "Biblioteki fatimskiej".
Kierując się potrzebami duszpasterskimi i właściwą formacją w zakresie kultu fatimskiego w Polsce z inicjatywy Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej powstaje wydawnictwo "Biblioteka fatimska". Wydano wiele pozycji fachowej literatury fatimskiej, wśród nich: "Modlitewnik Fatimski" - największe osiągniecie w skali świata.
1982
12-13 maja - Pielgrzymka dziękczynna Ojca Świętego do Fatimy. Zawierzenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi. Odkrycie tajemnicy zamachu.


23 czerwca - W ramach odbywającej się w Ojczyźnie pielgrzymki Ojca Świętego, w Dol. Chochołowskiej dochodzi do historycznego spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z Lechem Wałęsą - przewodniczącym Solidarności. Ojciec Święty żegnając się, powiedział do zgromadzonych: "Ja tu jeszcze do was przyjadę w spokojniejszym czasie"
1993

07 marca - Sanktuarium przekazuje Statuę Matki Bożej Fatimskiej do Kaplicy Sejmu RP w Warszawie. Figurę odbierają poseł Jan Łopuszański i posłanka Halina Nowina Konopczyna.
9-16 maja - IV KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Fatima i przemiany w Europie Środkowej i Wschodniej"
W Kongresie uczestniczy o. Robert Fox z USA - założyciel Apostolatu Rodzin Fatimskich

1994

11-16 maja - V KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM

Temat: "W światłach Fatimy - nowa Ewangelizacja"
Głównym prelegentem Kongresu był p. Timothy Tindal Robertson z Wielkiej Brytanii, autor książki "Fatima, Rosja i Jan Paweł II" Była też obecna p. dr Teresa Treiber z Instytutu Maryjnego z Regensburga.
13-14 maja - Całonocne czuwanie - procesja ulicami Miasta Zakopanego: z udziałem Zarządu Miasta, orkiestry, kapeli i około tysiąca wiernych.
Uroczystości przewodniczy J.Em.Ks. Bp Albin Małysiak. Kazanie głosi o. Jerzy Tomźiński z Jasnej Góry. Dla upamiętnienia XIII rocznicy zamachu przy Sanktuarium są umieszczone dwa znaki: Krzyż i pomnik Jana Pawła II


14 sierpnia - Gościem Sanktuarium jest Kard. Edmund Szoka z Watykanu.
Przewodniczy Mszy św. i procesji fatimskiej, wygłasza okolicznościowe kazanie do pielgrzymów.
19-21 września - Do Sanktuarium przybywa delegacja z Fatimy:
Ks. Bp Serafim Ferreira e Silva - Leiria
Ks. Luciano Querra - rektor Sanktuarium
O. Luis Kondor SVD - Postulator
Ks. Antonio Lopez - Ekonom
Delegacja składa wizytę J.Em.Ks. Kard. Franciszkowi Macharskiemu Zostały podjęte rozmowy w sprawie nawiedzenia Statuy Matki Bożej Fatimskiej w Polsce.

1995
styczeń - Przed Świętami Bożego Narodzenia 1994 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II wydaje "List do dzieci", zapraszając je do modlitwy za Kościół i Ojca Świętego. W styczniu 1995 roku, w Sanktuarium rozpoczyna się akcja duszpasterska, która jest odpowiedzią dzieci na list Ojca Świętego.


12 września - Sanktuarium przekazuje Statuę Matki Bożej Fatimskiej na Wawel. 150 osób z parafii udaje się autobusami do Krakowa. W czasie Mszy św. przekazuje delegacja figurę, która pozostaje na stałe w jednej z kaplic na Wawelu.
15 września - Z Zakopanego wyrusza I Piesza Pielgrzymka do Lewoczy licząca około 200 pielgrzymów. Najliczniejszą grupę stanowili pracownicy Zarządu Miasta z burmistrzem Adamem Curusiem Bachledą. Duchowym kierownikiem pielgrzymki był ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium.
3 października - Na życzenie Prezydenta RP Lecha Wałęsy, Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek przekazuje do nowej Kaplicy Prezydenta figurę Matki Bożej Fatimskiej

8-14 października - I NARODOWA PIELGRZYMKA DO FATIMY.Z Zakopanego udaje się 25 osobowa delegacja góralska. Wśród delegacji jest Burmistrz Miasta Zakopanego wraz z małżonką. W zakopiańskiej grupie jest p. Danuta Wałęsa - żona Prezydenta.
13 października - W czasie uroczystej Mszy św. zostaje przekazana Prymasowi Polski i Polskiej delegacji Statua Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej, która będzie nawiedzała Polskę.
3 grudnia - W ramach Ogólnopolskiego Nawiedzenia Statua Matki Bożej Pielgrzymującej przybywa do Sanktuarium.
Przychodzisz do nas w adwentowy wieczór. - powiedział w swoim przywitaniu Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium - Przynosisz nam światło nadziei! Mówisz do nas: "Nie lękajcie się ! Ja jestem z wami!"
1996


20-22 września - II PIESZA PIELGRZYMKA ZAKOPIAŃCZYKÓW DO LEWOCZY
Pielgrzymka rozpoczęła dziewięciomiesięczną nowennę górali oczekujących już od kilku lat Dostojnego Gościa z Watykanu - Jana Pawła II

1997


8 stycznia - Nuncjatura Apostolska w Warszawie ogłosiła po raz pierwszy program tegorocznej pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie w dniach od 31maja do 10 czerwca.
Dnia 7 czerwca w I Sobotę Miesiąca i uroczystość Niepokalanego Serca Maryi - Msza Św. i konsekracja Kościoła na Krzeptówkach.
2 lutego - Wizyta P. Mariana Krzaklewskiego przewodniczącego "Solidarności" w Sanktuarium. Spotkanie dyskusyjne do północy.

7 czerwca - Ojciec Święty Jan Paweł II przybywa do Sanktuarium na Krzeptówkach. Sprawował Eucharystię, wygłosił okolicznościowe Słowo Boże i konsekrował Kościół Matki Bożej Fatimskiej . Uroczystość zgromadziła około 20 tyś członków Rodziny Radia Maryja i parafian. W uroczystości uczestniczyli członkowie Zarządu Prowincjalnego obydwu Prowincji, współbracia i klerycy z Ołtarzewa.


2 lipca - Rada Miasta Zakopanego na Sesji Nadzwyczajnej w dniu 2.07.97. r. podjęła uchwałę o przekazaniu Ołtarza Papieskiego ze Stadionu Wielkiej Krokwi do Sanktuarium na Krzeptówkach. Dla historii warto zaznaczyć, że do Urzędu Miasta Zakopanego wpłynęło około 50 propozycji w tej sprawie.
grudzień - Staraniem Kustosza Sanktuarium Ks. Mirosława Drozdka SAC i Burmistrza P. Adama Bachledy Curusia Zakopane przekazuje Ojcu Świętemu choinkę, która zdobi Plac św. Piotra na Watykanie, zaś samo Sanktuarium przekazało choinkę do auli Pawła VI.
1998
5-8 kwietnia - Rekolekcje wielkopostne wygłosił w Sanktuarium J.E.Ks.Bp Edward Frankowski, były one w całości transmitowane przez Radio Maryja.


10-17 maja - VIII KONGRES RÓŻAŃCOWY
Temat: "Z różańcem w III Tysiąclecie Wiary"
13 maja - Wizyta Nuncjusza Apostolskiego w Polsce J.E.Ks.Abp Józefa Kowalczyka w ramach Kongresu Różańcowego.

6-7 czerwca - Rocznica wizyty Ojca Świętego w Sanktuarium. Uroczystościom przewodniczą J.E.Ks.Bp Edward Frankowski i J.E.Ks.Bp Ignacy Jeż.


19 lipca - Uroczystości fatimskie celebruje w Sanktuarium J.Em.Ks.Kard. Franciszek Macharski

16 sierpnia - Modlitwie za Ojca Świętego w Sanktuarium przewodniczy Prymas Polski J.Em. Ks. Kard. Józef Glemp

1września - Na Mszy św. w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny modlił się i gościł w Sanktuarium P. Prezydent II Rzeczypospolitej Ryszard Kaczorowski z małżonką i gośćmi.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013