• image
  • image
  • image
Previous Next


Do Serca Twego, Pani świata,
My Twoje dzieci garniem się,
Gdy ogrom cierpień nas przygniata
O Matko nasza zlituj się.
Pokoju rychły ześlij dar.
Niech wzruszy Cię błagania żar,
Królowo Ty nasza.


Umiłowani:
Siostry i Bracia.

Który to raz z kolei słyszymy te słowa: „A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu”?
Który to raz z kolei stajemy w pierwszą sobotę, aby wysławiać Niepokalane Serce Najświętszej Dziewicy?
Który to raz z kolei odmawiamy pokutny różaniec?

Warto jeszcze zapytać już teraz na początku; Co w ostatnim czasie, w ciągu ostatniego miesiąca, ostatniego tygodnia uczyniłem dla Maryi?

Stajemy dziś na nowo, aby jeszcze raz przyjrzeć się naszej Matce i Królowej. I słuchamy tych słów na nowo: „A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu”. A serce Matczyne zachowywało jak skarb największy wszystkie sprawy związane z Jezusem. Zachowało to serce; i fakt zwiastowania, i noc betlejemską, i nawiedzenie mędrców, i proroctwo Starca Symeona, które do dziś się wypełnia, bo przecież do dziś to Serce jest ranione mieczem naszych grzechów, i wiele, wiele innych. Nigdy Maryja w ciągu lat swego życia na ziemi nie zapomniała. I nie zapomniała tych słów płynących z krzyża od Jezusa: „Niewiasto oto syn Twój”. Od tej chwili to Serce nieprzebraną macierzyńską miłością ogarnia każdego z nas i tak jak w weselnej Kanie spieszy do Syna swego, aby przyspieszyć cud. Pięknie o tej Macierzyńskiej miłości mówił nasz wielki rodak Jan Paweł II, w Jasnogórskim Sanktuarium: „Ta, która przemawiała pieśnią na ustach praojców, przemówiła w swoim czasie tym Wizerunkiem, poprzez który wyraziła się Jej macierzyńska obecność w życiu Kościoła i Ojczyzny. Jej macierzyńska troska o każdą duszę, o każde dziecko, o każdą rodzinę, o każdego człowieka, który żyje na tej ziemi, który pracuje, walczy, ginie na polach bitew, zostaje skazany na zagładę, który zmaga się z sobą, zwycięża, a czasem przegrywa, któremu wypada nieraz opuścić ojczysty zagon, idąc na obczyznę, na emigrację”.

Gdy rozważamy wspaniałość i świętość Niepokalanego Serca Maryi winniśmy się zastanowić nad naszym postępowanie nad tym, co my w naszych sercach przechowujemy. I warto zapytać; czy moje serce jest skarbcem, który przechowuje tak cenny dar Bożego Słowa? A może moje serce jest skarbcem, który przechowuje: niechęć, zawiść, gniew, zło, a nawet nienawiść?
Jeżeli tak by było to trzeba, co prędzej przyłożyć nasze serce do Serca Matki, aby w jej gorącej miłości dostrzec, w czym jeszcze niedomagamy. Wielki rodak tak mówił: „Trzeba czuć, jak bije serce narodu w Sercu Matki. Bije zaś ono, jak wiemy, wszystkimi tonami dziejów, wszystkimi odgłosami życia. Ileż razy biło jękiem polskich cierpień dziejowych! Ale również okrzykami radości i zwycięstwa! Można na różne sposoby pisać dzieje Polski, zwłaszcza ostatnich stuleci, można je interpretować wedle wielorakiego klucza. Jeśli jednakże chcemy dowiedzieć się, jak płyną te dzieje w sercach Polaków, trzeba przyjść tutaj. Trzeba przyłożyć ucho do tego miejsca. Trzeba usłyszeć echo życia całego narodu w Sercu jego Matki i Królowej! A jeśli bije ono tonem niepokoju, jeśli odzywa się w nim troska i wołanie o nawrócenie, o umocnienie sumień, o uporządkowanie życia rodzin, jednostek, środowisk, trzeba przyjąć to wołanie. Rodzi się ono z miłości matczynej, która po swojemu kształtuje dziejowe procesy na polskiej ziemi”.

Więc przychodźmy do Najświętszej Dziewicy przez modlitwę, modlitwę różańcową, aby zawierzać jej wszystkie nasze „niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania, jak narodziny dziecka, jak matura czyli egzamin dojrzałości, jak tyle innych...”, ale też narodowe, aby Polska była Polską, ale też i te, które dotyczą całego świata. Popatrzymy w tym wielkim tyglu narodów coraz bardziej wzrasta temperatura i może dojść do nieszczęścia, jakim jest wojna. Idźmy do Matki, co prędzej, aby błagać przez Jej ręce o pokój dla świata.
Mater Pulchrae Dilectionis – Matko Pięknej Miłości, módl się za nami. Amen.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013