• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

           XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2017 r.

 

 

 

 

1.     W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek a ofiary są przeznaczone na stypendia dla ubogich dzieci i młodzieży. Prosząc o wsparcie tego dzieła – serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

2.     Dzisiaj rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Niech Jego wołanie dociera do naszych serc 
i naszych Rodzin. Niech modlitwa różańcowa, która w Sanktuarium ma miejsce; dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 sprawia, że „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak napisał 
w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca
pierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  tj. we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Również w sobotę o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast w godzinach przedpołudniowych będzie realizowany projekt Różaniec do granic”. Sanktuarium jest jednym z miejsc stacyjnych. W związku z powyższym o godz. 10.30 
– rozpocznie się konferencja, po niej adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św.udamy się do wejścia do Doliny Strążyskiej - wyznaczonej strefy modlitwy na modlitwę różańcową. Uczestnictwo w tym wydarzeniu zgłaszamy drogą elektroniczną. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

4.     We wtorek, po Mszy św. wieczornej ok. 19.45 w sali przy sanktuarium  spotkanie dla Rodziców młodzieży z klas III i II Gimnazjum oraz 7 i 6 Szkoły Podstawowej.

 

5.     Zapraszamy młodzież z naszej parafii począwszy od klasy 6 szkoły podstawowej wzwyż na Pallotyńskie Czuwanie Młodych 28/29 października na Jasnej Górze. Hasło spotkania: " Razem z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego". Wszelkich informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Marcin do dnia 21 października. 

 

6.     W środę o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. 

 

7.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok i symbole roku Jubileuszowego.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013