• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

       Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2018r.

 

 

1.   W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowa wdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci, także Ks. Mariana i Ks. Przemysława oraz Ks. Marcina, który Triduum Paschalne przygotował i prowadził – to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę – czasem ponad siły – podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na umęczoną S. Julitę i S. Tomaszę oraz  SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać oministrantach, lektorach, dzieciach, młodzieży, pracownikach Sanktuarium PRD naszej parafii o składających nam - kapłanom 
w Wielki Czwartek życzenia, chcę też pamiętać o tych, którzy z poświeceniem trzymali wartę przy Bożym Grobie i tych, którzy składali ofiary na kwiaty do NiegoWierzę, że udało się te wszystkie dary serca wykorzystać – tak, by piękno nas zachwycało. A jeśli mowa o pięknie 
– to chcę dostrzec tych, którzy tworzą kapelę góralską w Sanktuarium. A jeśli mowa o pięknie duchowym – to też chcę dostrzec modlitwy SS. Zakonnychpracujących na terenie naszej parafii 
i za nie dziękować, bo one swoją modlitwą każdemu z nas dodają duchowych mocy. Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się w tej świątyni, wiernych naszej parafii ale 
i tych, którzy z radością przybywają do tej świątyni na modlitwę - za wasze oddanie, obecność, wspólne modlitwy i wspólne przeżywanie tego czasu - wszystkim  składam serdeczne Bóg zapłać.

 

2.   Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli.

Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych, świętych i misyjnych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.   Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania.

 

5.   W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; dla dzieci które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej w czwartek o 16.00; dla Rodziców dzieci, które w tym roku przyjmują I Komunię św. w czwartek o 20.00 w sali przy Sanktuarium; dla Rodziców młodzieży która w tym roku przyjmuje sakrament bierzmowania w niedzielę 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00 w sali przy Sanktuarium. 

 

6.  Dzisiaj przypada XIII rocznica odejścia do „Domu Ojca” Św.  Jana Pawła II. Niech nam towarzyszy wdzięczność wobec Boga za dar Jego świętości, Jego pontyfikatu i dar konsekracji tego Sanktuarium. To także dobry czas, by przekazać wszystkim informację niezwykłą. Otóż 14 marca 2018 roku tj. w środęKonferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe. Na tym samym zebraniu plenarnym  zatwierdziła też Statut tego Sanktuarium.  Przekazując tę radosną informację dodam, że uroczyste ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce  w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach oraz nadawała sens naszemu życiu.  Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013