• image
 • image
 • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

 IV Niedziela Wielkanocy – 22.04.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna, będąca niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna   

      55 światowy tydzień modlitw w kościele o święte powołania do kapłaństwa i życia   Konsekrowanego.  Papież Franciszek w słowie na ten dzień podkreśla trzy aspekty
      - słuchanie, rozeznanie i życie – stwierdzając, że stanowią one kontekst początku   misji Jezusa, który po dniach modlitwy i zmagania na pustyni odwiedza także swoją synagogę w Nazarecie, i tutaj wsłuchuje się w Słowo, rozpoznaje treść misji powierzonej mu przez Ojca i ogłasza, że przyszedł, aby wypełnić ją "dzisiaj".  Niech       czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim wołaniem o „robotników       na żniwo Pana” – zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej    wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach       oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie       innym.

 

 1. Jeszcze raz przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, będzie miała miejsce 6 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny. To także dzień imienin Ks. Wojciecha Jurkowskiego SAC
  – rektora naszej pallotyńskiej Wspólnoty. W związku z tym, że ksiądz Rektor
  i Kustosz są w Fatimie - Msza św. z modlitwą w intencji solenizantów – także księdza proboszcza i kustosza Sanktuarium będzie miała miejsce w następną niedzielę o godz. 11.30. Solenizantów polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

 

 1. Jak pamiętamy 14 marca tego roku Konferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
  w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe
  .Uroczyste i liturgiczne ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00,której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.

 

 1. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku.Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

 1. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

  

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013