• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

              XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 

1.      Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję   Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpoczyna się od godz. 17.30. Z tej racji jutro Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

2.      W środę - 22 sierpnia - przypada Wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu zgodnie z życzeniem  Ojca Świętego Piusa XII - cały Kościół odnawia poświęcenie świata i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także  Eucharystii z aktem odnowienia poświęcenia Kościoła i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze jest dla nas ucieczką a zarazem drogą wiodącą ku Bogu.

 

3.      W Zakopanem trwa 50 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.  W ramach tego Festiwalu w sobotę o godz. 13.30 rozpocznie się  w Sanktuarium Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie a następnie przy Sanktuarium nastąpi prezentacja wszystkich Zespołów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Natomiast w dniach od poniedziałku do czwartku w ramach projektu „Roztańczone Zakopane” o godz. 16.00 będzie miała miejsce prezentacja przed Sanktuarium Zespołów folklorystycznych  kolejno; z Bułgarii, Mystkowianie z Polski, Słowacji i Macedonii.

 

4.      W niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny CzęstochowskiejSerdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za dar Matki w której Naród Polski odnajduje przedziwną pomoc i obronę sławiąc Jej jasnogórski Wizerunek niezwykłą czcią.

 

5.      S. Julita Zawadzka – Misjonarka Świętej Rodziny, zaprasza na koncert uwielbienia, który będzie miał miejsce w Kościelisku po Mszy św. odpustowej w najbliższą niedzielę.

 

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 
i zbiorowe.

 

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013