• image
  • image
  • image
Previous Next

Znalezione obrazy dla zapytania św. Franciszek z Fatimy

 

100 r. śmierci św. Franciszka przypada w najbliższy czwartek tj. 4 kwietnia 2019r. W związku z tym zachęcamy do dziekczynienia Bogu za dar świętych pastuszków z Fatimy. 

W tym dniu także zachęcamy do molditwy różańcowej w intencji uproszenia dla świata łąski pokoju. 

Ksiądz Carlos Cabecinhas - Rektor Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, podczas Międzynarodowego Kongresu Maryjno- Mariologicznego, który miał miejsce w Zakopanem w Roku Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie tak mówił o duchowości świętych pastuszków;

Fatima jest „szkołą świętości”: świętość Pastuszków

Kanonizacja świętych Franciszka i Hiacynty Marto, młodszych spośród Widzących z  Fatimy, przez Papieża Franciszka dnia 13 maja bieżącego roku, była momentem szczególnie radosnym dla wszystkich czcicieli Fatimy nie tylko jako obiektywny fakt kanonizacji i jako oficjalne uznanie przez Kościół świętości tych dzieci, lecz także wynikające stąd uznanie Fatimy jako „szkoły świętości” i jej Orędzia, jako drogi do świętości.

Przez świadectwo swojego życia Pastuszkowie z Fatimy pokazują nam, co znaczy żyć w duchowości inspirowanej przez Orędzie Fatimskie.

       Świętość Pastuszków jest konsekwencją odpowiedzi danej Naszej Pani podczas pierwszego objawienia. Maryja zapytała ich: „czy chcecie ofiarować się Bogu?” A oni odpowiedzieli jasno i zdecydowanie, bez wahań czy zastrzeżeń, bez warunków ani próśb o wyjaśnienia: „Tak, chcemy”.

       Nie sposób w krótkim czasie powiedzieć wiele  o tym, jak Franciszek i Hiacynta zostali świętymi i jak pozostawili nam przykład świętości. Chciałbym podkreślić, że tak jedno jak drugie, reprezentują formy życia w świętości wzajemnie się uzupełniające. Łucja zrozumiała to bardzo dobrze. Powiedziała: „O ile Hiacynta wydawała się pochłonięta jedną tylko myślą, aby nawrócić grzeszników i uratować dusze przed piekłem, o tyle (Franciszek) myślał raczej, by pocieszyć Naszego Pana i Naszą Panią, którzy mu się wydawali bardzo smutni. Franciszek był bardziej kontemplatywny a Hiacynta bardziej współczująca, żyła współczuciem dla innych, a szczególnie dla biednych grzeszników. Sam Franciszek także to widział z wielką przenikliwością. Dlatego, kiedy już przebywał na łożu swego cierpienia, Łucja prosiła go, by w Niebie wstawiał się za grzeszników, za Ojca Świętego, za nią i za Hiacyntę, Franciszek odpowiedział: „Tak, ja proszę. Ale popatrz: proś o to raczej Hiacyntę, ponieważ ja boję się, że zapomnę kiedy zobaczę Naszego Pana. A ponadto chcę Go przede wszystkim pocieszać.

       Franciszek jest najbardziej oddany kontemplacji ze wszystkich trojga Pastuszków. Poszukiwał ciszy, aby być z Bogiem: „ukrywał się za ogrodzeniami i za drzewami, aby samotnie się modlić, innym razem wdrapywał się na skały i tam modlił się w samotności. Mawiał, że w ten sposób chce być bliżej Nieba.”]Kiedy indziej jeszcze spędzał długie godziny w kościele parafialnym, w intymnej ciszy, ażeby towarzyszyć Jezusowi ukrytemu. Tam trwał na modlitwie i w „przebywaniu w myślach w Bogu,”]pochłonięty kontemplacją serca Tego, który tak kocha i tak kochając stał się tak czuły i bliski.

       Franciszek, przez spojrzenie swego serca, odkrywa smutek Boga i czyni go swoim własnym smutkiem: „Tak kocham Boga! Ale On jest tak zasmucony z powodu tylu grzechów!” I w tej kontemplacji ukazuje się pragnienie pocieszania: „Gdybym był zdolny rozweselić Go!” „Gdybym mógł Go pocieszyć!”

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013