• image
  • image
  • image
Previous Next

     

      Opracowanie niniejsze nie ma charakteru ściśle naukowego, jest raczej refleksją i przypomnieniem pewnych spraw i postaci, powinno też stać się dla nas punktem wyjścia dla osobistej i wspólnotowej refleksji dotyczącej naszego eklezjalnego i pallotyńskiego „dziś” i „jutro”. Jednym z głównych źródeł którymi posiłkowałem się zwłaszcza przy części trzeciej jest pallotyński „Liber mortuorum” oraz „Leksykon polskich pallotynów (1915-2012)” wydany w Ząbkach w 2013 roku, a także materiały sekretariatu Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz Archiwum Prowincji Chrystusa Króla.

Czytaj więcej: "Orędzie Fatimskie w aspekcie historyczno-duchowo-pallotyńskim" - konferencja wygłoszona przez...

 W polskiej Fatimie, gdzie, "nieustannie bije serce Maryi", 15 maja odbyło się spotkanie Radia Maryja i TV TRWAM. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił JE Ks. Bp Stanisław Stefanek Tchr z Łomży.

       Każdorazowy pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej jest dobrą okazją by wsłuchiwać się w orędzie z 1917 r., które 100 lat temu zostało przekazane przez troje Pastuszków, a które jest zachętą do modlitwy różańcowej, pokuty, poświęcenia i wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Orędzie jest wyrazem nieustannej troski Matki Bożej o zbawienie wszystkich ludzi. Głos z Krzeptówek także można było usłyszeć dzięki Radiu Maryja podczas Rozmów niedokończonych. W czasie radiowego programu podjęto temat: "Poświęcenie Serca Narodu Sercu Maryi", nawiązując do wydarzenia, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach 6 czerwca 2017 r. podczas Mszy Św. o godz. 18.00, kiedy to Episkopat Polski wraz z ludem bożym ponowi akt Poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi.

        Kantata Totus Tuus – CałyM Twój… to najnowsze dzieło jednego z najmłodszych polskich kompozytorów i dyrygentów - Jakuba Milewskiego, który w swoim dorobku ma już wiele docenionych na polskim rynku muzycznym produkcji. Jedną z najważniejszych jest dziełoTajemnica Eucharystii - Kantata Przemienienia (lib. Jerzy Binkowski) – pierwsza muzyczna opowieść o Cudzie z Sokółki na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów, wydana na płycie CD i DVD przez Edycję św. Pawła.

      Idąc tropem poprzednich sukcesów, kompozytor postanowił, zapraszając ponownie do współpracy znanego polskiego poetę, członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich – Jerzego Binkowskiego w sposób szczególny uczcić wyjątkową 100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej, która zbiega się z obchodami 20. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Zakopanem. Premiera Kantaty tego młodego kompozytora będzie doskonałym zwieńczeniem wyjątkowych uroczystości, które odbędą się 6 czerwca na zakopiańskich Krzeptówkach.

       Kantata Totus Tuus – CałyM Twój… to rodzaj wędrówki przez życie widzianej oczami Matki: Matki przeżywającej życiowe rozterki i Maryi - Tej, której zawierzył całe swoje życie św. Jan Paweł II w słowach „Totus Tuus”. Te wszystkie motywy, zbierają się w jedną całość w chwili, kiedy zaczynamy mówić o Krzeptówkach – tak ważnym miejscu dla każdego Górala i symbolicznym dla każdego Polaka, do którego wielokrotnie pielgrzymował sam św. Jan Paweł II.

Czytaj więcej: Kantata "Totus Tuus - całyM Twój..." premiera 6 czerwca 2017 r. godz. 20.00 w Parku Fatimskim na...

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013