• image
  • image
  • image
Previous Next
      18 sierpnia 2014 r. rodzina Radia Maryja zgromadziła się w fatimskim sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem. Pielgrzymów powitał kustosz, ks. Marian Mucha SAC, o. Grzegorz Moj CSsR oraz o. Tadeusz Rydzyk CSsR, który połączył się telefonicznie z zebranymi.
   Przed Mszą św. młodzież z parafii na Krzeptówkach przestawiła program artystyczny „Święty Jan Paweł II patrzył na te góry”. Młodzi ludzie dziękowali Bogu za dar kanonizacji świętego Papieża Polaka oraz wspominali Jego obecność pod Giewontem.
   Następnie ks. Wojciech Jurkowski SAC, duszpasterz w Sanktuarium wygłosił prelekcję na temat Papieskiego Ołtarza w parku na Krzeptówkach, przy którym św. Jan Paweł II odprawiał Mszę św. pod Wielką Krokwią w 1997 r.
   Mszy świętej przewodniczył ks. Franciszek Gomułczak SAC, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. W homilii mówił: "Jesteśmy w Domu Matki, w Jej fatimskiej szkole u stóp Giewontu i u stóp krzyża na Giewoncie. Przychodzimy, aby wsłuchać się w Jej orędzie, napomnienia i troski, które płyną z Jej zasmuconego oblicza, aby to wszystko co jest treścią Jej matczynego serca wziąć do swojego serca. Przejąć się tym i zanieść stąd, z góry, tam w doliny naszego życia i do całej ojczyzny".  
   Ks. Gomułczak przypomniał także nauczanie św. Jana Pawła II, który na Westerplatte wzywał do obrony wartości w swoim życiu. "Mamy bronić wartości, jeżeli je szanujemy, cenimy, kochamy, jeżeli rzeczywiście są programem naszego życia. Jeżeli rzeczywiście Bóg jest na pierwszym miejscu. Kościół - czyli my wszyscy - ma obowiązek przeciwstawić się fali negacji Boga. Jedyną polityką Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia, wskazanie im dróg, które do tego prowadzą i zagrożeń, które stają na przeszkodzie zbawieniu i które trzeba nazwać po imieniu, bez względu na to, co tzw. świat zechce powiedzieć" - mówił kaznodzieja.
   Spotkanie zakończyła transmisja audycji „Rozmowy niedokończone” na temat „Z Maryją wierzymy w Syna Bożego”.
 

Czytaj więcej: Spotkanie Rodziny Radia Maryja 18 sierpnia

 

 

 

 

 

 

 

W piątek tj. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadają uroczystości fatimskie. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00uroczysta Eucharystia w Sanktuarium której przewodniczyć będzie Ks. prof. Marian Kowalczyk – pallotyn z Ołtarzewa.  Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu razem z Maryją za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św. przypominamy, że z racji uroczystości w piątek nie ma postu.

 

W środę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji serdecznie zapraszamy na kolejne „czuwanie fatimskie”. 

Program czuwania fatimskiego jest następujący: o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła kończąca fatimskie czuwanie. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

19 czerwca, czyli w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, obchodziliśmy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tego dnia w Sanktuarium o godz. 10:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Zenon Hanas SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Księży i Braci Pallotynów z Warszawy.

Po Mszy św. wyruszyła z kościoła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których zostały odśpiewane fragmenty ewangelii, nawiązujące do tematyki święta. Śpiewy podczas Mszy św. i procesji prowadziła kapela góralska oraz zespół wokalny złożony z naszych parafian oraz zaproszonych muzyków, pod kierownictwem p. Małgorzaty Krynickiej.

Zakończenie procesji miało miejsce w parku sanktuaryjnym przy Ołtarzu Papieskim, przy którym św. Jan Paweł II w 1997 odprawił Mszę św. pod Wielką Krokwią. Wierni uczestniczący w procesji, przed rozejściem się do swoich domów otrzymali w darze chleby, aby podzielić się nimi w gronie rodzinnym.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała w Sanktuarium miała szczególny charakter, ponieważ Msza św. i procesja eucharystyczna były transmitowane na żywo w Programie 1. Telewizji Polskiej oraz w TV Polonia.

 

Zdjęcia: TVP.

 

Czytaj więcej: Boże Ciało 2014

28 maja na Mszy św. o godz. 19.00 gościlismy w Sanktuarium panią Floribeth Mora Diaz z Kostaryki wraz z mężem i dwoma synami. Jej cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II zostało wykorzystane w jego procesie kanonizacyjnym. Pragnieniem pani Floribeth było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II oraz dawanie świadectwa o miłosierdziu, którego doświadczyła od Boga. Do tej pory spotkała się z ludźmi w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach, Częstochowie i w Lublinie na KUL. Jej poruszające świadectwo złożone po Mszy św. wieczornej umocniło także wiarę naszych parafian i licznie przybyłych do sanktuarium gości.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013