• image
 • image
 • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

              XX Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2019 r.

 

1.   Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję  Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpoczyna się od godz. 17.30. Z tej racji jutro Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał Księży Pallotynów z Warszawy, rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.   W czwartek - 22 sierpnia - przypada Wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu zgodnie z życzeniem  Ojca Świętego Piusa XII - cały Kościół odnawia poświęcenie świata i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także  Eucharystii z aktem odnowienia poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze jest dla nas ucieczką a zarazem drogą wiodącą ku Bogu.

3.   Również w czwartek serdecznie zapraszamy na godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpoczyna się w godz. 20.00 i kończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.

4.   W Zakopanem trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W ramach tego Festiwalu w piątek o godz. 13.30 rozpocznie się w Sanktuarium Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie a następnie przy Sanktuarium nastąpi prezentacja wszystkich Zespołów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie

              XVI  Niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

1.      W czwartek przypada wspomnienie św. Jakuba Ap., oraz św. Krzysztofa - patrona Księdza Krzysztofa z naszej Wspólnoty i patrona kierowców. Polecając modlitwie wszystkich wiernych - Księdza Krzysztofa, ale też wszystkich przeżywających  imieniny w tym tygodniu – życzymy im darów Ducha Świętego i opieki Pani Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – poświecenie pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

2.      Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

3.      Jak pamiętamy w każdy wakacyjny czwartek, więc także w najbliższy serdecznie zapraszamy wiernych na godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpoczyna się w godz. 20.00i kończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie

              XIV  Niedziela zwykła – 07 lipca 2019 r.

 1. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca lipca i czuwanie fatimskie. Program lipcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 2. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie, którym przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski- metropolita krakowski. W związku z tym w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia.Podczas Eucharystii będzie miał miejsce Akt poświęcenia Związku Podhalan Niepokalanemu Sercu Maryi z racji 100 rocznicy powstania Związku. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
 3. W trzeci czwartek miesiąca od paru lat ma miejsce w Sanktuarium o godz. 20.00 Godzina uwielbieniaz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak od wielu lat ma miejsce codzienne adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. I tak pozostanie dalej. Ale dzisiaj świat, człowiek bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje modlitwy. W związku
  z powyższym proponujemy w każdy czwartek - w miesiącach wakacyjnych - godzinną adorację przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpocznie się w godz. od 20.00 i zakończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.
 4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiastw naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.  

Ogłoszenia duszpasterskie

              XIII  Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich  zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św.  z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.
 2. W trzeci czwartek miesiąca od paru lat ma miejsce w Sanktuarium o godz. 20.00 Godzina uwielbieniaz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak od wielu lat ma miejsce codzienne adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. I tak pozostanie dalej. Ale dzisiaj świat, człowiek bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje modlitwy. W związku  z powyższym proponujemy w każdy czwartek - w miesiącach wakacyjnych  - godzinną adorację przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpocznie się w godz. od 20.00 i zakończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.
 3. Serdecznie zapraszamy na XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal trwać będzie od 30 czerwca do 11 sierpnia, w tym czasie na terenie całego Zakopanego odbędzie się 10 koncertów.W najbliższą sobotę w Sanktuarium godz. 15.30 będzie miał miejsce koncert Pieśni biblijnych i kościelnych. Serdecznie zapraszamy.
 4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

          XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019 r.

 

 

 1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Zatemserdecznie wszystkich zachęcamy - od dzieci przez młodzież po dorosłych - do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków
 2. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu z aktem oddania Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę uroczystość ku czci św.Ap. Piotra i Pawła. To także dzień imienin Ks. Pawła Biskupa. Wszystkim solenizantom życzymy Bożych łask
  i Darów Ducha Świętego oraz polecamy ich modlitwom wiernych.
 3. Od wielu lat Księża Salwatorianie, zmagają się z budową kościoła przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawicielaw Zakopanem na Pardałówce. W związku z tym dzisiaj gościmy w Sanktuarium Księdza Proboszcza tej parafii, który dzieląc się z nami Słowem Bożym prosi o wsparcie tej budowy. Wszystkim wiernych z serca dziękujemy za modlitwę w tej intencji i złożone na tacę ofiary, które w całości są przeznaczone na ten cel.
 4. W trzeci czwartek miesiąca od paru lat ma miejsce w Sanktuarium o godz. 20.00 Godzina uwielbieniaz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak od wielu lat ma miejsce codzienne adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. I tak pozostanie dalej. Ale dzisiaj świat, człowiek bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje modlitwy. W związku
  z powyższym proponujemy w każdy czwartek - w miesiącach wakacyjnych- godzinną adorację przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpocznie się w godz. od 20.00 i zakończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.
 5. Jak pamiętamy we wrześniu tj. od 25 – 2 października  organizujemy  pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W związku z rezygnacjami są jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych swoistą pielgrzymką życia prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium.
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiastw naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

 

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza w swojej miłości.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013