• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

     Ur. Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r. 

 

1.    W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św. w Sanktuarium o godz. 7.00; następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św., z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o; przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci - zwłaszcza te, które przeżywały uroczystość pierwszej komunii świętej i rocznicę komunii świętej, do sypania kwiatów podczas procesji – dla nich próba w środę o godz. 16.00. Niech nasz udział w tej Uroczystości i procesji, także w strojach regionalnych – o co z całego serca proszę - będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas i pochyla się nad nami.

2.    Również dzisiaj z racji trzeciego czwartku miesiąca o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii a zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania także wszystkich wiernych.

3.    Od piątku tj. 16 czerwca rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.

4.    W środę kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się w Sanktuarium Mszą św. dziękczynną o godz. 8.00. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej wszystkich – począwszy od dzieci przez młodzież, grono pedagogiczne, rodziców aż po wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę dziękczynienia.

5.    Jak pamiętamy we wrześniu tj. od 25 – 2 października  organizujemy  pielgrzymkę do Ziemi ŚwiętejW związku z rezygnacjami są jeszcze dwa wolne miejsca. Zainteresowanych swoistą pielgrzymką życia prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium.

6.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                Ur. Zesłania Ducha Świętego – 9.06.2019 r.

 

 

  1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętegokończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o„spowiedzi i komunii świętej przynajmniej razw roku – w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłychwarunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...
  2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca czerwca i czuwanie fatimskie. Program czerwcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00– Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów orazwypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  3. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie, którym przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy W związku z tym w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia.Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechn z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  4. Jutroprzypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  5. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei” będą prowadzić zbiórkę ofiar na rzecz tegoż Hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi nieuleczalnie chorymi. Wszystkich wspierających to dzieło niech Pani Fatimska otacza swoją opieką.
  6. We wtorek ostatnie spotkanie przed wakacjami dla młodzieży szkoły podstawowej:  klas 6 o godz. 17.00 i klas 7 o godzinie 19.00.
  7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

 

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc... Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

       Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 2.06.2019 r.

 

 

1.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz.18.30.

2.    W piątek przypada 22 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyniUczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tej świątyni. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy św. wieczornej. 

3.    Również w piątek w Hotelu Mercure - Kasprowy o godz. 8.50 rozpocznie się konferencja Rodzina w Społeczeństwie i Państwie z udziałem Pasterza naszej Archidiecezji ks. abp Marka Jędraszewskiego i Pani Premier Beaty Szydło, organizowana przez Klub Zamoyskiego oraz Związek Podhalan. Na tę konferencję zapraszamy Rodziców i Nauczycieli. Pragnących uczestniczyć 
w tej konferencji prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium – celem otrzymania zaproszeń. Szczegółowy program konferencji jest wywieszony w gablocie.

4.    W tym roku przypada 40 rocznica obecności św. Jana Pawła II na nowotarskiej ziemi. W związku z powyższym w następną niedzielę tj. 9 czerwca o godz. 10.00 na Rynku w Nowym Targu będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski. Wszystkich naszych parafian oraz wiernych zachęcamy do udziału w tej dziękczynnej modlitwie.

5.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia duszpasterskie                    

VI Niedziela Wielkanocy – 26.05.2019 r.

 

 

1.    Dzisiaj przypada Dzień Matki. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Matek oraz wszystkich kobiet. 

2.    Także dzisiaj trwają wybory do parlamentu europejskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by mandaty trafiły w ręce tych, którzy będą troszczyć się w parlamencie europejskim o sprawy Polskie, są dumni z Polski  i czuwać, by wartości chrześcijańskie miały prawo istnienia zarówno w instytucjach jak i w prawie stanowionym.

3.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium – szlakiem papieskim – jednodniowa, już 22 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież - ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Pielgrzymka rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim w parku fatimskim o godz. 7.00.

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy mieli w sobie Miłość w stylu Chrystusa. Miłość którą mierzy się służbą i ofiarą. W tym zadaniu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

 


 

...

Ogłoszenia duszpasterskie                    

V Niedziela Wielkanocy – 19.05.2019 r.

 

 

1.      Dzisiaj przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 11.00 oraz o godz. 17.00 i 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 10.00, o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. z udziałem Orkiestry Dętej i kapeli góralskiej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów, której przewodniczyć będzie Ks. Rektor z Fatimy. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  Orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

2.      Również dzisiaj o godz. 20.00 rozpocznie się koncert słowno- muzyczny pt. DAR I TAJEMNICA. Jest to Koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40 lecia pierwszej pielgrzymki  Jana Pawła II do Polski.  W koncercie weźmie udział aktor teatralny i telewizyjny oraz reżyser Jerzy Zelnik, w interpretacji, którego usłyszymy teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in.  poezję, część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”. Dopełnienie całości stanowić będzie muzyka na żywo w wykonaniu: Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, Grzegorza Grudnia  oraz Georgija Agratina. 

3.      W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać na Mszy św. o godz. 11.30 rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4.      W sobotę 25 maja przypada już 12 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy mieli w sobie Miłość w stylu Chrystusa. Miłość którą mierzy się służbą i ofiarą. W tym zadaniu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013