• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

       XXVII  Niedziela zwykła – 6 października 2019 r.

  1. W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień października i ostatnie w tym roku uroczystości  fatimskie, którym  będzie przewodniczyłJ. E. Ks. Abp Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia.Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej; o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszej modlitwy. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.
  2. Za tydzień przypada XIX „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.
  3. Wszyscy dostrzegamy, że zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.
  4. Dzisiaj przed Sanktuarium ma miejsce coroczna kwesta wolontariuszy na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które niesie codzienną pomoc ludziom nieuleczalnie chorym. Ich imieniem składamy serdeczne - Bóg zapłać wszystkim wspierającym to dzieło.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.  

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXV Niedziela zwykła – 22 września 2019 r.

1.  W środę rozpocznie się pielgrzymka z Sanktuarium do Ziemi Świętej. Wyjazd na lotnisko w Warszawie z parkingu przy Sanktuarium o godz. 4.45. Wszystkich pielgrzymów prosimy o punktualność a wiernych o modlitwę w intencji pielgrzymów i całej pielgrzymki. My zaś deklarujemy modlitewną pamięć w Waszej intencji. 

2.  Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Narodowe Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

3.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, aby w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2019 r.

 

1.      Dzisiaj przypada niedziela fatimska. W sanktuarium uroczystościom fatimskim przewodniczy Ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Pallotynów z Poznania. Zatem dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 10.00i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2.      W środę przypada Święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona naszej Ojczyzny a zrazem – patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy nade wszystko dzieci i młodzież, oraz ich Rodziców na nabożeństwo różańcowei Mszę św. o godz. 19.00.

3.      W czwartek z racji trzeciego czwartku miesiąca w Sanktuarium o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian a szczególnie uczniów  klas VIII szkoły podstawowej oraz wszystkich wiernych.

4.      W poniedziałek o godz. 13.00 spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, natomiast w sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministranta.

5.      W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych realizujących charyzmat zakonny w naszym mieście.

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii – jak również wszystkim pielgrzymom – życzymy głębokiej ufności w Miłość Boga ku każdemu z nas oraz doświadczenia bliskości Maryi w życiu codziennym.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXIII Niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

 

1.    W piątek przypada 13 dzień miesiąca września i czuwanie fatimskieZatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim.

2.    W najbliższą niedzielę przypada niedziela fatimska. Wrześniowym uroczystościom fatimskim przewodniczyć będzie Ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Pallotynów z Poznania. Zatem w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3.    W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie. Natomiast po południu na Równi Krupowej rozpocznie się modlitewne spotkanie ewangelizacyjne w ramach projektu „Polska pod Krzyżem”Jego program jest następujący; o godz. 14.00 – nabożeństwo różańcowe, o godz. 14.30 przywitamy Matki Bożej Ludźmierskiej „Gaździny Podhala”; Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu a po nim o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.  Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, by każdy przyniósł ze sobą mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się  Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30. Dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, zatem wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce, naszej Ojczyzny i własnych.

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXII Niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

1.  Dobiegł końca wakacyjny czas. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy - dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w poniedziałek o godz. 8.00. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 7.45. Ten dzień jest także wspomnieniem 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie.

2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota    miesiącaW pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Wpierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3.  Od poniedziałku przebywa w szpitalu Ks. Mieczysław Olech i zapewne pozostanie w nim przez dłuższy okres czasu, informując o tym  wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów prosimy o modlitwę w Jego intencji.

4.  W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkaniadla Rodziców klas VI i VII w środę o godz. 20.00 a czwartek o godz. 20.00 spotkanie dla Rodziców klas VIII, natomiast w piątek o godz. 20.00 dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów; o 11.00 spotkanie dla scholii dziecięcej, natomiast o godz. 14.00  spotkanie dla lektorów i ministrantów. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

 

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013