• image
 • image
 • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

       XXVII  Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

 

 

 

1.      W sobotę przypada Nowenna dziękczynna z racji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości a zrazem 13 dzień października i ostatnie w tym roku czuwanie fatimskieProgram czuwania jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszej modlitwy, natomiast w niedzielę  -  uroczystości Fatimskie, którym przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości fatimskie w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości będą naszą modlitwą za Kościół Święty z Ojcem Świętym Franciszkiem i naszą Ojczyznę. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim.

2.      Dzisiaj na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

3.      Za tydzień przypada XVIII „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.

4.      Przypominamy, że w wigilię 40 rocznicy wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową tj. 15 października o godz. 20.00 rozpocznie się w Sanktuarium koncert „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu p. Stanisława Soyki i Kwintetu. Informując o tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.

5.      Zgodnie z decyzją Księdza Prowincjała dzisiaj kończy swoją służbę w Sanktuarium 

i tutejszej parafii Ks. Tadeusz Małachwiejczyk. Nowym miejscem Jego posługi będą Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej w Warszawie, gdzie podejmie posługę ich kapelana. Księdzu Tadeuszowi dziękujemy za jego służbę na Krzeptówkach a zarazem życzymy Darów Ducha Świętego w nowym miejscu Jego kapłańskiej służby.

6.      W piątek o 13.00 – kolejne  spotkanie formacyjne dla dzieci komunijnych.

7.      Powoli zbliża się miesiąc listopad – czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.

8.      Dzisiaj przed Sanktuarium ma miejsce coroczna kwesta wolontariuszy na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które niesie codzienną pomoc ludziom nieuleczalnie chorym. Ich imieniem składamy serdeczne - Bóg zapłać wszystkim wspierającym to dzieło.

9.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń – życzymy Darów Ducha Świętego i znaków  ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018 r.

 

 

1.  Już dziś informujemy, że w wigilię 40 rocznicy wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową tj. 15 października o godz. 20.00 rozpocznie się w Sanktuarium koncert „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu p. Stanisława Soyki i Kwintetu. Informując o tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania formacyjne; dla młodzieży klas VI szkoły podstawowej we wtorek o godzinie 17.00; dla młodzieży klas VIII szkoły podstawowej we wtorek o godz. 19.00; dla młodzieży klas III gimnazjum w środę o godz. 19.00; dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w piątek o godz. 13.00.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 

i zbiorowe.

 

Wszystkim wiernym życzymy, aby w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

 

 

 1. Dzisiaj przypada niedziela fatimska. W sanktuarium uroczystościom fatimskim przewodniczy J. Em. Ks. Kard. Robert Sarah – Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.Zatem dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 2. We wtorek przypada Święto św. Stanisława Kostki zakonnika i patrona naszej Ojczyzny a zrazem– patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy nade wszystko dzieci i młodzież, oraz ich Rodziców na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. o godz. 19.00.
 3. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbieniaw duchu wdzięczności za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian oraz wszystkich wiernych.
 4. W piątek o godz. 13.00 katecheza dla dzieci, które w tym roku przyjmą po raz pierwszy Komunię Św. 
 5. Już dziś informujemy, że w wigilię 40 rocznicy wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową tj. 15 października o godz. 20.00 rozpocznie się w Sanktuarium koncert „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu p. Stanisława Soyki i Kwintetu. Informując o tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii – jak również wszystkim pielgrzymom – życzymy głębokiej ufności w Miłość Boga ku każdemu z nas oraz doświadczenia bliskości Maryi w życiu codziennym.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXII Niedziela zwykła – 02 września 2018 r.

 

 1. Jutro na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy, dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w poniedziałek 3 września o godz. 8.00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zatem o godz. 18.00 rozpocznie się comiesięczna modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich,  zakonnych i misyjnych a także  o łaskę wytrwania. Natomiast wpierwszy piątek od.  godz. 9.00  wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci; o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św z homilią.
  • W sobotę przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00. W tym dniu 3 alumnów naszego Seminarium w Ołtarzewie złoży wieczną konsekrację. W naszej archidiecezji trwa Nowenna Dziękczynna z racji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. W Sanktuarium w najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną w intencji naszej Ojczyzny.
  • 16 września przypada „fatimska niedziela”.  W związku z powyższym Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. kard. Robert Sarah – prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a po niej uroczysta Eucharystia.Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny, Ojca św. Franciszka i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
  • W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na najbliższe spotkanie rejonowe, które odbędzie się 9 września br. w kościele pod wezwaniemśw. Krzyża w Zakopanem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 prelekcją na temat „BYĆ WIERNYM PLANOWI BOŻEMU”, który wygłosi  ks. dr Paweł Gałuszka. Następnie o godz. 19.00 zostanie odprawionaMsza św.. Po Mszy św. będzie modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem i indywidualne błogosławieństwo. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza także na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 16 września. Więcej informacji na stronach Kurii Krakowskiej.

    6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku        fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXI Niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r

 

 

1.      Dobiega końca wakacyjny czas, więc prawie na progu nowego roku Szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy, dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. Natomiast 1 września – jak pamiętamy przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech więc nie zabraknie naszej modlitwy za Ojczyznę i za tych, którzy w obronie jej wolności i niepodległości oddali swoje życie.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy pierwsza sobota miesiąca. Zatem w pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

3.      Dziś przed Sanktuarium ma miejsce kwesta na rzecz Krystiana z Kościeliska, który uległ wypadkowi i Rodzinie potrzebna jest pomoc na jego kosztowną rehabilitację. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy.

 

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 
i zbiorowe.

 

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013