• image
  • image
  • image
Previous Next

               Ogłoszenia duszpasterskie

  VII Niedziela zwykła – 24.02.2019 r.

 

 

1.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania formacyjne:

- wtoreko o godz. 19.00 dla VIII klas Szkoły Podstawowej

- w środęo 19.00 spotkanie dla III klasy Gimnazjum. 

- w piątek o godz. 20.00 spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjmą Komunię świętą

- w sobotęo godz. 10.30zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.30, potem Msza św. dla nich o godz. 17.00. Natomiast spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3.Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti – na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

4.W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

                   Ogłoszenia duszpasterskie

  VI Niedziela zwykła – 17.02.2019 r.

 

1.      W środę przypada Wspomnienie Dzieci Fatimskich Świętych Franciszka i Hiacynty, którym Matka Boża w Fatimie przekazała Orędzie wzywające do nawrócenia i pokuty. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo różańcowe i Eucharystię z modlitwą o łaskę beatyfikacji S. Łucji.

2.      Zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania we wtorek godz. 20.00 w sali przy Sanktuarium.

3.      W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii a zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania także wszystkich wiernych.

4.      Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                V Niedziela zwykła – 10 lutego 2019 r.

 

1.    Jutro przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 27 Światowy Dzień Chorych – ustanowiony – jak pamiętamy przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa Jezusa skierowane do Apostołów „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii w sali obok Sanktuarium. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2.    Jak już informowaliśmy we wrześniu tj. od 25 – 2 października  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” - czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy jeszcze dziś do wieczora.

3.    W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania formacyjne;

- wtorek o 17.00 spotkanie dla VII klas Szkoły Podstawowej a o godz. 19.00 dla VIII klas Szkoły Podstawowej

- w środę o 19.00 spotkanie dla III klasy Gimnazjum. 

- w piątek o godz. 13.00 spotkanie dla dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii Świętej.

- w sobotę o godz. 11.30 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. 

4.    Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

5.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Życzmy sobie abyśmy w życiu codziennym bardziej ufali Jezusowi a zdecydowanie mniejszą ufność pokładali we swoje możliwości.

Ogłoszenia duszpasterskie

              III Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 

 

1.       W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Damian Muskus. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.

2.       W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej - książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. 
z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3.       We wrześniu tj. od 25 – 2 października  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” - czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 10 lutego.

4.       Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać. 

5.       W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                 II Niedziela zwykła – 20.01.2019 r.

 

1.      W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

2.      W naszym mieście trwa X Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni  Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”. W ramach tego festiwalu dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej z udziałem Katarzyny Wiwer, Joanny Bogdańskiej i Katarzyny Pawlikowskiej pt. „Polskie Kolędy Historyczne i Pastorałki ucieszne”

3.      We wrześniu tj. od 25 – 2 października  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” - czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 10 lutego.

4.      Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim wspierającym składamy serdeczne Bóg zapłać. 

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013