• image
  • image
  • image
Previous Next

1.     Dobiega końca wakacyjny czas. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy, dobry roku szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców zapraszamy serdecznie na Mszę św., jutro o godz. 8.00. Zachęcamy też do skorzystania
z sakramentu pojednania od godz. 7.45. 1 września€“ jak pamiętamy przypada także 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Niech więc nie zabraknie naszej modlitwy za Ojczyznę i za tych, którzy w obronie jej wolności oddali swoje życie.

 

2.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii,
o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

3.     Informację o spotkaniach wspólnot parafialnych w nowym roku szkolnym, podamy w następną niedzielę tj. 7 września.

 

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z woli Ojca Świętego Franciszka a także Prezydium Konferencji Episkopatu Polski – ten dzień jest dniem solidarności modlitewnej z prześladowanym Kościołem na Bliskim Wschodzie a szczególności w Iraku. Biskupi zachęcają, by w tym dniu ofiarować swój udział we Mszy św. i Komunię św. w intencji ustania tych prześladowań a jedność z cierpiącymi chrześcijanami można wyrazić również poprzez podjęcie praktyk pokutnych – modlitwy różańcowej lub drogi krzyżowej, postu lub jałmużny. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także wieczornej Eucharystii.

 

Informujemy wiernych naszej parafii, że od jutra nowym Wikariuszem  został mianowany Ks. Grzegorz Suchodolski, zaś we Wspólnocie Sióstr Nazaretanek - S. Miriam odchodzi do Warszawy a w jej miejsce do Wspólnoty  przybędzie S. Anna Maria.

 

Zarząd Regionu Małopolska NSZZ "Solidarność" w Zakopanem, serdecznie zaprasza członków i sympatyków "Solidarności" na obchody 34 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, które rozpoczną się dnia 31 sierpnia br. o godz. 11.00 Mszą św. w kościele Najświętszej Rodziny przy ul. Krupówki w Zakopanem. Następnie uczestnicy przejdą pod tablicę Solidarności projektu Michała Gąsienicy-Szostaka przy ul. Krupówki 41, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

 

Pielgrzymka do LEWOCZY w czwartek. Koszt 35 zł. Zapisy w Parafii Najśw. Rodziny. 

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 
i od 15.00 do 18.00.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Jakie są życzenia… spoglądajmy na górskie szczyty i  uczmy się od góry.  Miarą wielkości góry jest jej spokój. Wakacyjnego spokoju życzymy wszystkim na  dzisiaj a w całym tygodniu niech nas otacza troskliwym spojrzeniem Pani Fatimska i chroni nas Boże błogosławieństwo.

 

Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny od godz. 18.00. Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Franciszek Gomułaczak – pallotyn a zarazem wykładowca w WSD z Ołtarzewa - rozpocznie się o godz. 18.45. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

W piątek - 22 sierpnia - przypada Wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu zgodnie z życzeniem  Ojca Świętego Piusa XII- cały Kościół odnawia poświęcenie świata i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także  Eucharystii z aktem poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze jest dla nas ucieczką a zarazem drogą wiodącą ku Bogu.

 

Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji Ks. Michała Kiersnowskiego i Ks. Grzegorza Swiecarza, którzy z dniem 25 sierpnia rozpoczynają pracę duszpasterską w nowych miejscach; Ks. Michał w Sierpcu a Ks. Grzegorz w Otwocku. Z głębi swego serca - Imieniem wszystkich wiernych tutejszej parafii oraz Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium – serdecznie dziękuję Ks. Michałowi i Ks. Grzegorzowi - za poświęcenie i pracę duszpasterską w Sanktuarium a zarazem życzę Darów Ducha Świętego w nowych miejscach ich apostolskiego zaangażowania.

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00
i od 15.00 do 18.00.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.  

1.     Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. W związku z powyższym o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, której przewodniczyć będzie Ks. Prowincjał Zenon Hanas SAC z Warszawy, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła kończąca ten dzień. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.     We wtorek tj. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMPprzypadają uroczystości fatimskie. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia w Sanktuarium, której przewodniczyć będzie J. Em. Ks. kard. Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu - razem z Maryją - za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

3.     W poniedziałek tj. 21 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

4.     W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbieniaw duchu wdzięczności za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian oraz wszystkich wiernych.

5.     Informujemy wszystkich wiernych, że decyzją Księdza Prowincjała - kończy pracę duszpasterską w tutejszej parafii i Sanktuarium Ks. Tomasz Mniszak SAC, który z dniem 25 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską – jako wikariusz w naszej parafii w Lublinie. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany z dniem 25 sierpnia Ks. Marcin Bieniasz – obecnie pracujący w Sierpcu. Księdzu Tomaszowi serdecznie dziękuję za ofiarną pracę w parafii i Sanktuarium, życząc  Darów Ducha Świętego w nowym miejscu jego apostolskiego posługiwania.

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok i symbole roku Jubileuszowego.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zatem o godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu.

 

W środę - Święto Przemienienia Pańskiego.  Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz wieczorną Eucharystię.

 

W sobotę ogodz. 20.00 rozpocznie się w Sanktuarium koncert Maryjny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem.

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka
i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu. 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013