• image
  • image
  • image
Previous Next

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Eucharystia. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu ma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z Sakramentu Pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. ale również każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych  – w godz. od  9.00 do 12.30 i od godz. 15.00 do 18.00.

 

Dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert ku czci Św. Jana Pawła II w wykonaniu Chóru Nowotarskiego Echo Gorczańskie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga samego i obecności Pani Fatimskiej a dzisiejszym solenizantom a zwłaszcza Ks. Pawłowi wszelkich darów nieba.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  a zarazem w 17 rocznicę konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo-sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.
  2. Również w pierwszą sobotęz Sanktuarium na Krzeptówakch wyruszy jednodniowa – już 17 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Nie lękajcie się by świętymi”. Młodzież, dorosłych ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Początek przy papieskim Ołtarzu o godz. 7.00.
  3. We wtorek tj. 3 czerwca na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp. Damian Muskus z Krakowa, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z powyższym jutro o godz. 19.30 rozpocznie się nabożeństwo pokutne  i sakrament pojednania dla młodzieży oraz ich świadków.
  4. W Kościele Katolickim istnieje taka organizacja jak „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, która niesie taką faktyczną pomoc kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby taką pomoc kontynuować prowadzi w naszej Ojczyźnie w porozumieniu z Księżmi Biskupami poszczególnych diecezji – akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Z dekanatu zakopiańskiego zgromadzone rzeczy zostaną zabrane 5 czerwca. Do naszej parafii  dotrą na godz. 10.00. W związku z powyższym proszę wszystkich wiernych naszej parafii i nie tylko, aby przeglądnąć wszystkie zakamarki w naszych domach  i zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny złożyć 5 czerwca od godz. 6.30 do 9.30 na naszym dolnym parkingu. Za taką pomoc okazaną ludziom będącym w potrzebie na całym świecie wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

  

1.     Dzisiaj przypada siódma rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza i twórcy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz piewcy Orędzia Matki Bożej z Fatimy. Wierzymy i ufamy, że śp. Ks. Mirosław Drozdek SAC zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga samego. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem  modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył.

2.     W środę tj. 28 maja na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy gościc w Sanktuarium p. Floribeth Mora Diaz wraz z najbliższą Rodziną. Jej cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II zostało wykorzystane w Jego procesie kanonizacyjnym. Jej pragnieniem było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II oraz dawanie świadectwa o miłosierdziu, którego doświadczyła od Boga. Do tej pory spotkała się  z ludźmi w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach, Częstochowie i w Lublinie na KUL. Ufam, że Jej poruszające świadectwo – jak twierdzą Ojcowie Werbiści – organizatorzy Jej pobytu w Polsce - złożone po Mszy św. wieczornej umocni także naszą wiarę i wzmoże kult św. Jana Pawła II. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie – jedynym na Skalnym Podhalu.

3.     Dzisiaj trwają wybory do parlamentu europejskiego. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by mandaty trafiły w ręce tych, którzy będą troszczyć się o Polskę i czuwać, by wartości chrześcijańskie miały prawo istnienia zarówno w instytucjach jak i w prawie stanowionym.

4.     Jutro przypada Dzień Matki. Zachęcamy wszystkich do udziału w modlitwie w intencji naszych Matek oraz wszystkich kobiet. 

5.     Jutro o godz. 17.45 rozpocznie się w Sanktuarium spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jednocześnie informujemy, że bezpośrednim przygotowaniem do tej uroczystości, która będzie miała miejsce 3 czerwca na Mszy św. o godz. 19.00 - będą nabożeństwa, które rozpoczną się w sobotę o godz. 17.00, następnie w niedzielę i w poniedziałek.

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

 

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Zatemserdecznie wszystkich zachęcamy - od dzieci przez młodzież po dorosłych- do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.

 

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu z aktem oddania Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną z aktem oddania Rodzin naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Jutro o godz. 17.15 rozpocznie się spotkanie dla młodzieży klas II Gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

W piątek kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się w Sanktuarium Mszą św. dziękczynną o godz. 8.00. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej wszystkich – począwszy od dzieci przez młodzież, grono pedagogiczne, rodziców aż po wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę dziękczynienia.

 

W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ta uroczystość jest wyrazem naszej modlitewnej pamięci za cały Kościół Święty i jego Pasterza Franciszka, jednocześnie jest to dzień imienin naszego Współbrata Ks. Pawła Biskupa. Informując o tym polecamy Ks. Pawła modlitwom wszystkich wiernych.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza w swojej miłości.

 

 

1.     Dziś pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim  przewodniczy Ks. prof. UKSW Czesław Parzyszek SAC. Ich program jest następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00.  Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św. transmitowana przez TV Polonia z udziałem kapeli góralskiej, Górniczej Orkiestry Dętej, o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych  zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II oraz modlitwy za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Franciszkiem.

 

2.     W niedzielę 25 maja przypada siódma rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza i twórcy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga samego. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem  modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył.

 

3.     Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

4.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

 

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013