• image
  • image
  • image
Previous Next

1.     Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

 

2.     W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium zewnętrzną Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego- założyciela Zjednoczenia iStowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

 

3.     Jutro o godz. 14.00 rozpocznie się spotkanie dla dzieci z klasy III przygotowujących się do przeżycia rocznicy I Komunii św. Natomiast po południu o godz. 17.00 - spotkanie formacyjne dla młodzieży z klasy I gimnazjum; o 17:15 -  spotkanie formacyjne  dla młodzieży klas II gimnazjum  i o godz. 18:00 klas III gimnazjum. 

 

4.     W minionych latach wielu ludzi pytało o możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Do tej pory nie było takiej możliwości. Od tego roku – dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti – taką możliwość posiadamy. Na stolikach są wyłożone ulotki – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

5.     W pomieszczeniu zPamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014.

   

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.

 

1. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św.  Zgodnie z dawnym zwyczajem - na drzwiach naszych domów i mieszkań poświęconą kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić nasze pragnienia poszukiwania Chrystusa w codzienności i radość z Jego odnalezienia.

 

2. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie będzie to niedziela, która każe nam wracać myślą do naszego chrztu, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

 

3. W minionych latach wielu ludzi pytało o możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Do tej pory nie było takiej możliwości. Od tego roku – dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti – taką możliwość posiadamy. Na stolikach są wyłożone ulotki – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

4. Jesteśmy już po rozmowach z rzeczoznawcami w sprawie szkód spowodowanych przez halny zarówno na kościele jak i w parku fatimskim. W parku jest jeszcze do zabrania drzewo. Prosimy, aby ci którzy trudzili się przy porządkowaniu „parku fatimskiego” jutro rano zabrali drzewo do swoich domów.

 

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014.

 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

 

1. Dziś przypada - pierwszy dzień nowego roku 2014 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.Msze św. w Sanktuarium są sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Przypominamy, że za publiczne odmówienie tego dnia hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie – z racji światowego dnia pokoju pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

 

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło – obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św.  Zgodnie z dawnym zwyczajem - na drzwiach naszych domów i mieszkań poświęconą kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić nasze pragnienia poszukiwania Chrystusa w codzienności i radość z Jego odnalezienia. Tego dnia porządek Mszy św. w Sanktuarium – jak każdej niedzieli.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Eucharystia. W pierwszą sobotę miesiąca– o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4. W poniedziałek zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Jesteśmy już po rozmowach z rzeczoznawcami w sprawie szkód spowodowanych przez potężną wichurę zarówno na kościele jak i w parku fatimskim. Jutro od godz. 9.00 wszyscy, którzy trudzili się przy porządkowaniu „parku fatimskiego” mogą zabrać drzewo z parku.

 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

 

1.   We wtorek przypada ostatni dzień roku 2013.Zatem jest to sposobny czas, by postawić sobie pytanie; Jak przeżywam darowany nam czas... jaka jest moja hierarchia wartości... zarówno w wymiarze religijnym jak i dnia powszedniego w kontekście Jezusowych słów „Tam gdzie skarb twój, tam będzie i serce twoje”. Wszystkich zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, które rozpocznie się o godz. 17.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym 2014 r. Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.

 

2.   W środę – w pierwszy dzień nowego roku 2014 przypada - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Przypominamy też, że jest to światowy dzień modlitw o pokój na świecie.

 

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Eucharystia. W pierwszą sobotę miesiąca– o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.   W poniedziałek zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014.

 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

 

1.   We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Jakże trudno wyobrazić sobie wigilię w chrześcijańskiej Rodzinie bez Światła Betlejemskiego, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamania się opłatkiemi śpiewu kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy przed nami odeszli do wieczności i próbujmy tej nocy rezygnować z napojów alkoholowych. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

 

2.   W środę Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Pasterka w Sanktuarium- jak zawsze o północy i wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc na chórze a wejście na chór będzie miało miejsce od zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00 – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

3.   W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

4.   Czas Świąt Bożego Narodzenia– jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas był świętowany  w Zakopanem i na całym Skalnym Podhalu bez niezwykle pięknych strojów regionalnych z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.

 

5.   Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Tam też są  publikacje o tematyce fatimskiej oraz te, które dotyczą VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, kalendarze i dewocjonalia.

 

6.   Od tej niedzieli do Uroczystości Objawienia Pańskiego włącznie - nie będzie stałej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy jednak na krótkie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

7.   Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00-12.30 i od 15.00-18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

 

8.   Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii jutro od godz. 9.00.

 

9.   Wizyta duszpasterskaw naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia i trwać będzie do 30 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.00.

 

 

27 grudnia

- ul. Krzeptówki Potok od Gronika tj. od PP. Dziadoń - Ks. G. Świecarz

- ul. Krzeptówki od PP. Staszel w kierunku sklepu Centrum – Ks. M. Olech

- ul. Krzeptówki Potok od Gronika do Drogi Krzeptówki Potok oraz Droga Krzeptówki Potok – Ks. W. Jurkowski

- od SS. Nazaretanek do PP. Bielów i ul. Krzeptówki Boczne - Ks. M. Biały

- ul. Krzeptowskiego - lewa strona początek od Doliny Małej Łąki do P. Gąsienica Fronek – Ks. M. Kiersnowski

- ul. Krzeptowskiego prawa str. od PP. Stachoń do SS. Miłosierdzia – Ks. M. Mucha

- ul. Zaryckiego – początek od P. A. Stopki – Ks. P. Biskup

 

28 grudnia

- od SS. Miłosierdzia do Sanktuarium – Ks. M. Mucha

- od Sanktuarium w kierunku SS. Miłosierdzia – Ks. M. Kiersnowski

- ul. Krzeptówki i ul. Skibówki od Sanktuarium do Mleczarni z PP. Kunc -Ks. G. Świecarz

- ul. Skibówki - od PP. Bryl do Sanktuarium – Ks. W. Jurkowski

- Kącina - początek od PP. Gąsienica Mracielnik – Ks. M. Olech

- Stare Krzeptówki prawa str. od PP. Łukaszczyk do Regli - Ks. M. Biały

- Stare Krzeptówki lewa str. od PP. Walkosz i pozostali Mieszkańcy Starych Krzeptówek – Ks. P. Biskup

 

30 grudnia

- Mraźnica - Ks. M. Mucha

- Droga na Buńdówki – początek od ul. Skibówki – Ks. G. Świecarz

- Droga do Walczaków od PP. Giemzik do PP. Kęska – Ks. W. Jurkowski

- Droga do Walczaków początek po lewej stronie ul. Skibówki i od PP. Chotarskich do P. Smółka - Ks. M. Kiersnowski

 

27 grudnia

- Domy Zakonne: SS. Misjonarek Św. Rodziny, SS.Nazaretanek, SS. Szensztackiego Instytutu Maryi i SS. Westiarek – Ks. A. Gładysz

 

28 grudnia

- Domy Zakonne: – SS. Matki Bożej Miłosierdzia, Braci Bonifratrów,  SS. Elżebietanek, SS. Szarytek – Ks. A. Gładysz

 

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013