• image
  • image
  • image
Previous Next
  1. Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.45 będzie przewodniczyć Ks.  Adrian Galbas SAC – Ksiądz Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe - z tej racji - rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  2. W wtorek 13 maja przypada  97 rocznica Objawień Matki Bożejw Fatimie.W Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku - szóstym Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do przeżycia 100 - lecia objawień Matki Bożej – w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Bp. Damiana Muskusa z Krakowa i Rodzinę Pallotyńską z Zarządami Polskich Prowincji Księży Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek i członkami ZAK. Program modlitewny tego dnia jest następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 16.30 konferencja, którą wygłosi ks. Franciszek Gomułczak SAC, o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Mszy św. dziękczynnej za dar kanonizacji Jana Pawła II, będzie przewodniczyć J. E. Ks. Bp. Damian Muskus , o 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.
  3. W niedzielę przypada w Sanktuarium Pani Fatimskiej pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył ks. Prof. UKSW Czesław Parzyszek SAC. Ponieważ początek uroczystości fatimskich będzie transmitowany przez TV Polonia – program ich przedstawia się następująco; Msze św. tego dnia w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św. z udziałem kapeli góralskiej, Górniczej Orkiestry Dętej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja fatimska z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych najserdeczniej zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II oraz modlitwy za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Franciszkiem.
  4. Trwa najpiękniejszy miesiąc roku – maj, miesiąc poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

1.     W poniedziałek 12 maja będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.45 będzie  przewodniczyć Ks.  Adrian Galbas SAC – Ksiądz Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego z Poznania. Nabożeństwo majowe - z tej racji - rozpocznie się o godz. 17.30. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 18.00. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

2.     W wtorek 13 maja przypada  97 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. W Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku - szóstym Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do przeżycia 100 - lecia objawień Matki Bożej – w Sanktuarium będziemy gościć J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – Metropolitę Krakowskiego i Rodzinę Pallotyńską z Zarządami Polskich Prowincji Księży Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek i członkami ZAK. Program modlitewny tego dnia jest następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i konferencja o godz. 18.30 rozpocznie się pokutny różaniec fatimski, następnie Mszy św. dziękczynnej za dar kanonizacji Jana Pawła II, będzie przewodniczyć J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, następnie Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.

 

3.     Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę, będącą wsparciem dla Sanktuarium w związku z naprawą i umocnieniem dachu na Sanktuarium po halnym w czasie świąt Bożego Narodzenia. 

 

4.     Trwa najpiękniejszy miesiąc roku – maj, miesiąc poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć„przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące do Maryi, pamiętając zarazem, że nasza modlitwa we wspólnocie kościoła, może zmieniać nas i cały świat. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

5.     W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 - Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii ŚwiętejW związku z tym nabożeństwo pokutne dla dzieci i ich Rodziców z sakramentem pojednania w sobotę o godz. 17.00. 

 

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

1.     Dziś Święto Bożego Miłosierdzia i zarazem dzień wymodlony i wyczekiwany – kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII.  Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00 i 8.30. Następnie o godz. 9.15 rozpocznie się program muzyczny w parku fatimskim, przygotowany przez Zespół śpiewaczy i kapelę góralską, o godz.10.00 – w parku fatimskim rozpocznie się transmisja Mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu. Natomiast o godz. 17.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji, której  przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp. Damian Muskus z Krakowa. O godz.19.00 – Msza św. i o godz. 20.00 Maryjny Koncert dziękczynny. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

2.     W tym tygodniu rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc roku – maj, miesiąc poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi, pamiętając zarazem, że nasza modlitwa we wspólnocie kościoła, może zmieniać nas i cały świat. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie upraszającej dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca przypada  Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W czasie każdej Mszy św. sprawowanej wg. porządku niedzielnegoponowimy akt oddania Matce Bożej. O godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.     Przed świętami zostały zakończone prace związane z usunięciem zniszczeń i zabezpieczeniem na przyszłość dachu na Sanktuarium. To dość duży wysiłek finansowy. W związku z powyższym taca w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby tej inwestycji. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.    Jutro o godz. 14:00 - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przeżycia rocznicy pierwszej Komunii św.,  natomiast o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży III klasy Gimnazjum a o godz. 18:30 spotkanie organizacyjne dla ich Rodziców.

 

6.     W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg. ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska

 

1.     W tę uroczystość tak bardzo chcę wypowiedzieć słowa wdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie mogli przeżyć czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Pozwólcie, że najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci – to Wam najserdeczniej dziękuję za cierpliwość, zaparcie samego siebie, by mobilizować się, by godzinami siedzieć i wysłuchiwać ludzkich grzechów i jeszcze umieć znaleźć słowa pocieszenia, umocnienia i nadziei. Szczególne podziękowanie kiruję do ks. Wojciecha za przygotowanie i prowadzenie liturgii minionych dni. 


Z podziwem patrzę na SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium – dziękuję Wam za poświęcenie i oddanie temu miejscu – wierząc, że ta praca będzie owocować w postaci nowych powołań zakonnych. Chcę dzisiaj pamiętać o wspólnotach parafialnych, ministrantach, lektorach, dzieciach, młodzieży, dzieciach i PRD naszej parafii, składających nam - kapłanom w Wielki Czwartek życzenia, chcę też pamiętać o tych, którzy z poświeceniem trzymali wartę przy Bożym Grobie i tych, którzy składali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Wierzę, że udało się te wszystkie dary serca wykorzystać – tak, by piękno nas zachwycało. A jeśli mowa o pięknie – to chcę dostrzec tych, którzy tworzą kapelę góralską w Sanktuarium. A jeśli mowa o pięknie duchowym – to też chcę dostrzec dzisiaj modlitwy SS. Zakonnych pracujących na terenie naszej parafii i za nie dziękować, bo one każdemu z nas dodają duchowych mocy. Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się w tej świątyni, wiernych naszej parafii ale i tych, którzy z radością przybywają do Sanktuarium na modlitwę - za wasze oddanie, obecność, wspólne modlitwy i wspólne przeżywanie tego czasu - wszystkim z całego serca składam serdeczne Bóg zapłać.

 

2.     Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdą  niedzielę. Taca z dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 

3.     W najbliższy piątek z racji oktawy świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.     Najbliższa niedziela – to Święto Bożego Miłosierdzia i zarazem dzień wymodlony i wyczekiwany – kanonizacja bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. W sobotę o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i rozpaleniem watry przy Replice Krzyża z Giewontu rozpocznie się modlitewne czuwanie poprzedzające historyczne wydarzenie jakim jest kanonizacja bł. Jana Pawła II. W niedzielę porządek liturgiczny będzie  następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00 i 8.30. Następnie o godz. 9.15 rozpocznie się program muzyczny w parku fatimskim, przygotowany przez Zespół śpiewaczy i kapelę góralską, o godz. 10.00 – w parku fatimskim rozpocznie się transmisja Mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu. Natomiast o godz. 17.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Damiana Muskusa z Krakowa. O godz. 19.00 – Msza św. i o godz. 20.00 Maryjny Koncert dziękczynny. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

5.     Jeszcze raz informujemy, że istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim za wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

 

1.     Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zatem dziś o godz. 10.00 i 11.30 - uroczyste poświęcenie palm przed wejściem do świątyni, następnie procesja i uroczysta Msza św. a wieczorem o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

2.     Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane  przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej, a także publikacje dotyczące VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, również te, które ukazują charyzmat tego miejsca oraz najnowsza prasa katolicka.

 

3.     Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

 

4.     Podobnie jak w latach minionych pragniemy, aby liturgia w czasie Triduum Paschalnego w Sanktuarium miała piękną oprawę muzyczną. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do współpracy w przygotowaniu śpiewów. Pierwsza próba odbędzie się jutro o godz. 16:00 w salce katechetycznej.

 

5.     W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne.

·      Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła połamiemy się chlebem z wszystkimi wiernymi. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.

·      W Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc będzie trwała adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dzieci, młodzież, dorosłych do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

·      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny – począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00.

·      Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie procesyjnie udamy się do świątyni i dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

 

·      Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

 

·      Spowiedź święta - będzie miała miejsce  w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

 

·      W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00.  Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

 

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

 

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013