• image
  • image
  • image
Previous Next

1.   W  środę przypada Środa Popielcowa - rozpoczynająca czasWielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w Sanktuariumz obrzędem posypania głów popiołembędą sprawowane o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i o godz. 19.00.  Niech wspólna modlitwa wszystkim wyprosi ducha pokuty a także niech będzie modlitwą wynagradzającą za grzechy własne, naszych bliskich, Kościoła i  Ojczyzny.

2.   W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem w każdy piątekzapraszamy na Drogę Krzyżową; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30, młodzież o godz. 20.00,zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

3.   Zbliża się czas kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.W przeżywaniu tego czasu towarzyszy nam wezwanie, byśmy „Nie lękali się być świętymi”.Informujemy wszystkich wiernych, że w Sanktuarium w każdą sobotę o godz. 17.00 ma miejsce „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium.  Zarazem zachęcamy wyczytywania się w Jego nauczanie a trwając na modlitwie prośmy o łaskę świętości dla siebie i swoich bliskich.

4.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W pierwszy czwarteko godz. 18.00 zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie upraszającej dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św.

5.   Jutro o godz. 17:15 spotkanie dla młodzieży klas II; o godz. 18:00 dla młodzieży klasy III Gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Natomiast spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przeżycia rocznicy I Komunii św. w poniedziałek o godz. 14:00 zaś w piątek o 15.30 spotkanie dla dzieci tworzących wspólnotę oazową.

6.   Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

7.   W pomieszczeniu zPamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka.

Wszystkim wiernym życzymy wielu radości wynikających ze spotkań z ludźmi, zachęcając jednocześnie do pamięci, że we wtorek o północy rozpoczynamy czas pokuty, refleksji nawrócenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Pani Fatimska wyprasza potrzebne łaski na dzień dzisiejszy i cały tydzień

 

1.     W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca– zatem o godz. 18.30 zapraszamy na pokutny różaniec fatimski, następnie medytację pierwszo - sobotnią, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

2.     Zbliża się czas kanonizacji dwóch Papieży bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.W przeżywaniu tego czasu towarzyszy nam wezwanie, byśmy „Nie lękali się być świętymi”.W związku z powyższym w Sanktuarium począwszy od pierwszej soboty miesiąca czyli od 1 marca zapraszamy na „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Przegląd będzie miał miejsce w każdą sobotę o godz. 17.00. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium. Wstęp wolny.  Zarazem zachęcamy do osobistej modlitwy dziękczynnej i  wyczytywania się w Jego nauczanie. Trwając na modlitwie  dziękujmy Bogu za dar takiego Papieża, jego świętość i zarazem prośmy o łaskę świętości dla siebie i swoich bliskich.

 

3.     Jeszcze raz informujemy, że sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E.Ks. Damian Muskus w dniu 3 czerwca o godz. 19.00.

 

4.     Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentuma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z Sakramentu pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. ale również każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych – w godz. od  9.00 do 12.30 i od godz. 15.00 do 18.00.

 

5.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014r.

 

Wszystkim wiernym życzymy Bożych darów w nadchodzącym oraz doświadczenia obecności Pani Fatimskiej. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia zarówno
w pracy jak i w wypoczynku.

 

1.     W czwartek przypada Wspomnienie Dzieci Fatimskich bł. Franciszka i Hiacynty, którym Matka Boża w Fatimie przekazała Orędzie wzywające do nawrócenia i pokuty. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo różańcowe i Eucharystię z modlitwą o łaskę kanonizacji „błogosławionych pastuszków” i beatyfikacji S. Łucji.

 

2.     Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy I gimnazjum jutro o godz. 17.00; klasy II gimnazjum również jutro o 17.15, natomiast młodzież z klas III gimnazjum o godz. 18.00. Jednocześnie informujemy, sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli J.E.Ks. Damian Muskus w dniu 3 czerwca o godz. 19.00.

 

3.     Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przeżycia rocznicy I Komunii św. w poniedziałek o godz. 14:00, natomiast w piątek o 15.30 spotkanie dla dzieci tworzących wspólnotę oazową.

 

4.     W czasie wizyty duszpasterskiejw naszej parafii na ofiarę złożono 33.240 zł., pragnę nadzwyczaj serdecznie podziękować Wam za przyjęcie duszpasterzy w swoich domach i za życzliwość okazywaną sprawom parafii i Sanktuarium. Najmocniej jak potrafię dziękuję za złożone ofiary, które w całości są i będą przeznaczone na usuwanie skutków potężnych wiatrów z czasu Świąt Bożego Narodzenia a sposób szczególny myślę o dachu na Sanktuarium.

 

5.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Do tej pory nie było takiej możliwości. Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014r.

 

      Wszystkim wiernym życzymy Bożych darów w nadchodzącym oraz doświadczenia obecności Pani Fatimskiej. Boże błogosławieństwo niech nas umacnia zarówno w pracy jak i w wypoczynku.

1.     We wtorek w liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 22 Światowy Dzień Chorych– ustanowiony – jak pamiętamy przez bł. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa św. Jana Apostoła „My także winniśmy oddać życie za braci". Zatem naszą modlitwą tego dnia ogarnijmy wszystkich chorych i cierpiących. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00. Po Mszy św. w sali obok Sanktuarium rozpocznie się spotkanie dla wszystkich chorych naszej parafii. Rodziny. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

 

2.     W czwartek tj. 13 lutego przypada 9 rocznica śmierci S. Łucji, która była jednym z trojga „pastuszków” - świadków Objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji uproszenia łaski Jej beatyfikacji.

 

3.     Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentuma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 

4.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Do tej pory nie było takiej możliwości. Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

5.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014r.

 

Życie byłoby miłe, gdyby wszystko było słodkie. I sama sól jest gorzka, ale jej odrobina nadaje potrawie smak. Trudności są solą życia. Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

 

1.     Święto Ofiarowania Pańskiego jest także - z woli bł. Jana Pawła II  - Dniem Życia Konsekrowanego– w związku z tym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i osób Bogu poświęconych, realizujących charyzmat zakonny w naszym Mieście. Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone w całości na zakony klauzurowe.

 

2.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 rozpocznie się modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.

 

3.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Do tej pory nie było takiej możliwości. Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

4.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka
i sanktuaryjny kalendarz na rok 2014.

   

Życzmy sobie w tym tygodniu; by wszyscy po spotkaniu z każdym z nas mogli śpiewać ze szczęścia – podobnie jak starzec Symeon z dzisiejszej perykopy ewangelicznej

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013