• image
  • image
  • image
Previous Next

1.    Dzisiaj przypada w Sanktuarium Niedziela Fatimska. Uroczystościom fatimskim przewodniczy Ks. Prowincjał Księży Pallotynów Prowincji Zwiastowania Pańskiego Adrian Galbas z Poznania a program jest następujący; o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa
w parku fatimskim, o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia, zatem nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe bez zmian.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.    W sobotę o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert Muzyki Organowej ramach kolejnej – już XVII - edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Zakopanem. Wszystkich a zwłaszcza tych, którzy pośród codziennego zgiełku poszukują ciszy, spokoju
i wytchnienia serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

3.    W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia w duchu wdzięczności za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie
wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian oraz wszystkich wiernych.

4.    W tygodniku „Niedziela” ukazał się wywiad z Siostrą Julitą Zawadzką ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, która przez 10 lat pracowała w przedszkolu na terenie naszej parafii. Wywiad nosi tytuł „W rękach Boga”. Informując o tym fakcie zachęcamy także do wsparcia inicjatywy ewangelizacyjnej na portalu Polak w wydaniu płyty „Do światła z ciemności”. Imieniem S. Julity wszystkim wspierającym to dzieło serdecznie dziękujemy.

5.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok i symbole roku Jubileuszowego.

Trwają wakacje… więc razem za Wami patrzę na Jutrzenkę i od niej chcę się uczyć… Ona emanuje swoje piękno nawet, gdy nikt na nią nie patrzy. Błogosławionej niedzieli i niech Pani Fatimska strzeże naszych wakacyjnych dróg a Bóg niech nas wspiera swoim błogosławieństwem.

1.    W czwartek – 13 dzień miesiąca i kolejne CZUWANIE FATIMSKIE.
Program lipcowego czuwania jest następujący: o godz. 15.00nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, a po jego zakończeniu uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Zenon Hanas z Warszawy.
O godz. 21.00Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów i wypoczywających
w górach serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.    W następną niedzielę16 lipca przypadająuroczystości Fatimskie.
W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00uroczysta  Eucharystia, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas
z Poznania
. Uroczystości Fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny i Papieża Franciszka oraz za naszą Ojczyznę.

3.    W środę 12 lipca, w ramach cyklu koncertów poświęconych św. Bratu Albertowi w 100. rocznicę Jego śmierci – zapraszamy o godz. 20.00
na koncert Chóru Magdalen College Uniwersytetu Oxfordzkiego.

4.    Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka 
i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo
do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

5.    W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i symbole roku jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej i kalendarz sanktuaryjny na nowy rok.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W pierwszy czwartek od godz. 18.00 w Sanktuarium adoracja  Najświętszego Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o łaskę wytrwania w powołaniu.

W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Eucharystia.

2. Jutro w Święto św. Tomasza Apostoła - Ks. Tomasz – wikariusz naszej parafii przeżywać będzie dzień swoich imienin. Składając Księdzu Tomaszowi serdeczne życzenia, polecamy Jego osobę modlitwom wszystkich wiernych.

3. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentuma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z Sakramentu Pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. oraz również każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych – w godz. od  9.00 do 13.00i od godz. 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i symbole roku jubileuszu 100lecia objawień Matki Bożej.

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga samego i obecności Pani Fatimskiej a Księdzu Tomaszowi  wszelkich darów nieba.

1. W czwartek – 29 czerwca – przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.
Niech ta Uroczystość będzie wyrazemnaszej modlitewnej pamięci o całym Kościele Świętym i Najwyższym Pasterzu, papieżu Franciszku. Jest to również dzień imienin naszego Współbrata ks. Pawła Biskupa, którego również polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 różaniec, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. i o 21.00 Apel Jasnogórskiw kaplicy Matki Bożej. W pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliamiprzy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsc, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i symbole roku jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego-kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”

2. Jutroprzypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. We worek rozpocznie się w Zakopanem Konferencja EpiskopatuPolski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski w Sanktuarium na Mszy św. o godz. 18.00 w obecności najwyższych władz naszej Ojczyzny i ufam licznie zgromadzonych pielgrzymów - w tym wiernych naszej parafii, mieszkańców Skalnego Podhala - dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam wszystkich do udział w tym historycznym wydarzeniu.

4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 20:00 w parku fatimskim rozpocznie się prapremiera Kantaty "TOTUS TUUS - CałyM Twój..." napisanej specjalnie przez kompozytora Jakuba Milewskiego na obchody setnej rocznicy Objawień w Fatimie i 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Na scenie w wystąpią wybitni polscy soliści: Olga Szomanska, Edyta Krzemień, Janusz Krucinski i Michał Gasz, a także orkiestra symfoniczna i chór pod dyrekcja kompozytora. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Informujemy także, że dla zapewnienia bezpieczeństwa na Mszę św. 6 czerwca o godz. 18.00 do Sanktuarium będzie można wejść tylko z kartami wstępu, które można odebrać w kancelarii Sanktuarium. Prosimy, by wierni posiadający zaproszenia zajęli miejsca na chórze. Wejście na chór od strony zakrystii. Uroczystość będzie trwała ok. 1,5 godziny. Miejsce na chórze należy zając do godz. 17.15. Przed Sanktuarium jak również na dużym parkingu będą rozstawione telebimy, które ułatwią nam udział w tej uroczystości. Zatem od godz. 14.00 parking dla samochodów będzie zamknięty. Wszystkie autokary i samochody będą mogły zaparkować na jednym pasie jezdni, która prowadzi do  Sanktuarium. Prosimy o szacunek dla wszystkich Służb znajdujących się na drodze i przy Sanktuarium.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc... Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013