• image
  • image
  • image
Previous Next

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski.

3. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym nabożeństwo z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny w sobotę o godz. 16.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece. Jednocześnie informujemy, że uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 28 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, o godz. 18.00 zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie upraszającej dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

5. W nocy z piątku na sobotę w Sanktuarium Apelem rozpocznie się modlitewne czuwanie Sióstr Służebniczek z Prowincji Krakowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

6.   W sobotę 13 maja przypada  Jubileuszowa - 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.Tego dnia Papież Franciszek w Fatimie dokona aktu kanonizacji błogosławionych pastuszków Franciszka i Hiacynty. Natomiast w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się czas fatimskich uroczystości. Czas Rocznicy Objawień w Fatimie przeżywać będziemy razem z J. E. Ks. abp Wojciechem Polakiem€“ Prymasem Polski a zarazem z Rodziną Pallotyńską, która w czasie tej Eucharystii dokona Aktu swego Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Program modlitewny tego dnia jest następujący; o godz. 14.00 Konferencja; o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, 16.00 konferencja II; o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., o 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień 100 rocznicy Objawień w Fatimie. Udało się jeszcze zdobyć 25 miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 22-26 września. Całej pielgrzymce będzie przewodniczyć J. E. Ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium.

7. 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja Episkopatu Polski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 tu na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że razem wespół z licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w naszej Ojczyźnie.

Niech Maryja Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

1. W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowawdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci, także Ks. Mariana i Ks. Przemysława oraz Ks. Tomasza, który Triduum Paschalne przygotował i prowadził to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę czasem ponad siły€“ podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na umęczoną S. Julitę i Asyzję oraz  SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać o ministrantach, lektorach, dzieciach, młodzieży, pracownikach Sanktuarium i PRD naszej parafii o składających nam - kapłanom w Wielki Czwartek życzenia, chcę też pamiętać o tych, którzy z poświeceniem trzymali wartę przy Bożym Grobie i tych, którzy składali ofiary na kwiaty do Niego Wierzę, że udało się te wszystkie dary serca wykorzystać – tak, by piękno nas zachwycało. A jeśli mowa o pięknie – to chcę dostrzec tych, którzy tworzą kapelę góralską w Sanktuarium. A jeśli mowa o pięknie duchowym to też chcę dostrzec dzisiaj modlitwy SS. Zakonnych pracujących na terenie naszej parafii i za nie dziękować, bo one swoją modlitwą każdemu z nas dodają duchowych mocy. Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się w tej świątyni, wiernych naszej parafii ale i tych, którzy z radością przybywają do naszej świątyni na modlitwę - za wasze oddanie, obecność, wspólne modlitwy i wspólne przeżywanie tego czasu- wszystkim  składam serdeczne Bóg zapłać.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

3. W środę 19 kwietnia o godzinie 19.00 spotkanie dla Rodziców tych dzieci, które 7 maja na Mszy św. o godz. 11.30 przystąpią do I Komunii Świętej a  w czwartek o godzinie 20.00 Godzina uwielbienia z modlitwą o dobre przygotowanie i przeżycie jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej. Zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

4. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania.

5. W sobotę 13 maja przypada  Jubileuszowa - 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.W Sanktuarium rozpocznie się czas fatimskich uroczystości. Czas świętowani w rocznicę Objawień w Fatimie przeżywać będziemy razem z J. E. Ks. abp Wojciechem Polakiem Prymasem Polski a zarazem z Rodziną Pallotyńską, która w czasie tej Eucharystii dokona Aktu swego Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Program modlitewny tego dnia jest następujący; o godz. 14.00 Konferencja; o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, 16.00 konferencja II; o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E. Ks. abp Wojciech Polak Prymas Polski, o 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień 100 rocznicy Objawień w Fatimie.

6. Już dziś informujemy, że 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja Episkopatu Polski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie€“ Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 tu na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Informujemy także, że zaproszenia zostały skierowane także do najwyższych władz naszej Ojczyzny. Ufamy, że razem wespół z licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w naszej Ojczyźnie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

1. Niedzielą Palmowąrozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zatem dziś o godz. 10.00 i 11.30 - uroczyste poświęcenie palm na placu przy Aniele Pokoju, następnie procesja do Sanktuarium i  Msza św. a wieczorem o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkamii Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej, a także publikacje dotyczące ostatniegoroku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, również te, które ukazują charyzmat tego miejsca oraz najnowsza prasa katolicka.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

4. Podobnie jak w latach minionych pragniemy, aby liturgia w czasie Triduum Paschalnego w Sanktuarium miała piękną oprawę muzyczną. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do współpracy w przygotowaniu śpiewów. Pierwsze „warsztaty muzyczne” odbędą się jutro o godz. 17:00 w salce katechetycznej.

W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne.

* Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przy wyjściu
z kościoła połamiemy się chlebem z wszystkimi wiernymi. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00. .
* W Wielki Piątek- Droga Krzyżowa o godz. 15.00.O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej– zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
* W Wielką Sobotępoświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny,
począwszy od godz. 9.00 i do godz. 16.00.
* Liturgia Wigilii Paschalnejrozpocznie się o godz. 19.00na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

* Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

* Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 - 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

* W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  - Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 i będzie transmitowana przez Polskie Radio Kraków. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

1.  Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste połączone z procesją; dla dzieci na Mszy św. o godz. 11.30 i dla dorosłych na Mszy św. o godz. 10.00. Wszyscy gromadzimy się wówczas na placu przy Aniele Pokoju,  gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni, by razem przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Jednocześnie informujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału wkonkursie na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ organizowanym już po raz kolejny przez Oddział Związku Podhalan działający przy Sanktuarium. Zatem po Mszy Świętej dla dzieci przejdziemy  - w zależności od pogody - albo na plac przy Kaplicy lub do sali obok Sanktuarium gdzie zostanie wybrana ta najpiękniejsza.

2.  Przypominamy, że dzisiaj przypada XII rocznica odejścia do „Domu Ojca” Św.  Jana Pawła II. W związku z tym wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, wieczorną Eucharystię i Apel Jasnogórski, który zakończy o 21.37.

3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W pierwszy czwarteko godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 nabożeństwo drogi krzyżowej i Msza św. dla nich. O godz. 18.00 rozpocznie się nabożeństwo pokutne z możliwością skorzystania przez wszystkich wiernych z sakramentu pojednania przed Wielkanocą a o 19.00 Eucharystia. Wszystkich serdecznie zapraszamy, przypominając zarazem, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży o godz. 20.00.

4.  Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julity na Boży Grób i kwiaty do niego, modlimy się, by Bóg hojnych darczyńców obdarzył szczególnymi łaskami.

5.  Urząd naszego Miasta informuje, że od 1 kwietnia zmieniło się miejsce odjazdów komunikacji dalekobieżnej. W związku z tym autobusy do Krakowa oraz innych miast, które do tej pory odjeżdżały z dworca autobusowego, będą to czyniły z placu przy dworcu PKP. Szczegółowe informacje o zmianach znajdziemy na stronach internetowych Urzędu naszego Miasta.

6.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym jaśniejsze gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sił.

1. Rok w rok w IV Niedzielę Wielkiego Postu tj. dzisiaj - rozpoczynały się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii  i Sanktuarium. Z racji Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie a nade wszystko z racji ponowienia Aktu Poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi przez Episkopat Polski z udziałem najwyższych Władz naszej Ojczyzny i znacznej liczby wiernych w dniu 6 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 tych rekolekcji w tym roku nie będzie. Będą one miały miejsce przed tym wydarzeniem tj. w dniach od 1 – 4 czerwca a głosić je będzie Ks. Adrian Galbas SAC - Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Natomiast 7 kwietnia w parafii będzie miał miejsce dzień pokutny z pokutnym nabożeństwem i możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. Rekolekcje dla dzieci rozpoczynają się jutro a ich program jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium.

2. W środę tj. 29 marca na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp. Damian Muskus udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z powyższym we wtorek o godz. 19.30  rozpocznie się nabożeństwo pokutne i sakrament pojednania dla młodzieży, świadków bierzmowania i rodziców.

3. W nocy z 8/9 kwietnia w Częstochowie odbędzie się Pallotyńskie Czuwanie Młodzieży i maturzystów. Wszystkich pragnących w nim uczestniczyć prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

4. Przypominamy, że wieczorem jak każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o 18.30 i dla młodzieży o  20.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zatem tego dnia o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u s. Julitty na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu, wierząc, że Bóg wszystkich darczyńców obdarzy szczególnymi łaskami.

7. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki, zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne aby dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym "Krzeptówki".

Życzmy sobie aby nigdy nie ogarnęły naszego umysłu i naszego serca żadne ciemności a nadto niech naszym dniom i nocom błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a Maryja Pani Fatimska wskazuje nam drogi nawrócenia.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013