• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

          Niedziela Chrztu Pańskiego - 13 stycznia 2019r.

 

1.         Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

2.         W piątek rozpoczyna się w Kościele - mający już ponad stuletnią tradycję 

- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa  „Dąż do sprawiedliwościSzczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti - założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek.Zewnętrzną uroczystość ku czci naszego Założyciela będziemy przeżywali w niedzielę 27 stycznia. W związku z tym zapraszamy wszystkich wtedy na Mszę św. o godz. 11.30.

3.         Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr Zakonnych.

4.         We wrześniu tj. od 25 – 2 października  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” - czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 10 lutego.

5.         W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii a zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania także wszystkich wiernych.

6.         Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

7.         W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie

           Ur. Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

 

1.      Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło – obrzęd poświęcenia kredy i   kadzidła ma miejsce na każdej Mszy św.

2.      We wrześniu tj. od 25 – 2 października  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium.

3.      W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania;

- we wtorek o godz. 17.00 dla 7 klas szkoły podstawowej 

- wtorek o 19.00 – dla 8 klas szkoły podstawowej 

- środa o 19.00 – dla III klas gimnazjum

- w sobotę o 11.30 dla wszystkich chłopców z parafii i nie tylko, którzy 

  chcą być kandydatami na ministrantów. 

4.      W najbliższą niedzielę dzień skupienia dla Sióstr zakonnych i osób konsekrowanych, realizujących charyzmat zakonny w naszym Mieście.

5.      Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6.      W poniedziałek o godz. 20.00 koncert w wykonaniu Chóru z Wielkiej Brytanii.

7.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

Ogłoszenia duszpasterskie

               Święto Świętej Rodziny - 30 grudnia 2018r.

 

1.  Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu a zarazem Święto Patronalne Sióstr Nazaretanek, posługujących także w tym Sanktuarium. Informując o tym prosimy o modlitwę w ich intencji oraz dar nowych powołań zakonnych.

2.  Jutro przypada ostatni dzień roku 2018. Dziękczynna Msza św. wieczornanabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym,  rozpocznie się o godz. 19.00.  O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w nowym 2019 roku. Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.

3.  We wtorek – w pierwszy dzień nowego roku 2019 przypada - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywać będą dzień swoich imienin.Polecamy naszych Współbraci Waszej modlitwie oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiącapierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe 
z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

5.  Wczoraj zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.  Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

Ogłoszenia duszpasterskie

               IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018r.

 

 

1.      Jutro przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by 
w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

2.      We Uroczystość Bożego NarodzeniaPasterka - jak zawsze o północy i będzie transmitowana przez Polską Telewizję a Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Adrian Galbas SAC - Prowincjał Księży Pallotynów. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc w świątyni na chórze. Wejście na chór będzie miało miejsce od zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00 – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Informujemy także, że o godz. 11.30 Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.

3.      W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.      Czas Świąt Bożego Narodzenia – jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas nie był świętowany w Zakopanem i Skalnym Podhalu w niezwykle pięknych strojach góralskich z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.

5.      Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Tam też są  publikacje o tematyce fatimskiej oraz kalendarze i dewocjonalia.

6.      Informujemy także, że wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia i zakończy 31 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.00. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium.

 

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                II Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.

 

 

1.    Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą Niedzielę Adwentu tj. 16 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Krzysztof Biernat – pallotyn z Warszawy.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium.

2.    Msze św. Roratnie ku czci NMP mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00 a dla dzieci; od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii oraz Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia, która rozpocznie się w najbliższą niedzielę i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

3.    We wtorek przypada trzecia rocznica śmierci naszego Współbrata  Ks. Czesława Herlendera SAC, który przeżywszy 80 lat – w tym ponad 28 lat służby w Sanktuarium – trzy lata temu odszedł do wieczności. Przypominając o tym – wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w Jego intencji

4.    Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej w Fatimie oraz tym miejscem. 

 

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013