• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

          Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018r.

 

 

 

1.  Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, 
a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

 

2.  Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

3.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla młodzieży  klas 6 we wtorek o godz. 17.30, zaś dla młodzieży klas 7 w czwartek o godz. 18.00.

 

4.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie

                 Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

 

 

1.    Dzisiaj w Święto Świętej Rodziny przypada ostatni dzień roku 2017. Msze św. 
w Sanktuarium jak każdej niedzieli ale dziękczynna Msza św. nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo 
i opiekę Matki Bożej w nowym 2018 roku. 
Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.

 

2.    Jutro w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przypada pierwszy dzień nowego roku 2018. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że 
w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywają dzień swoich imienin. Polecamy naszych Współbraci Waszej modlitwie oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie.

 

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiącapierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.  Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych 
i misyjnych. pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00, spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  
o godz. 18.30
 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.    W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
W kościołach święcona jest kreda i kadzidło – obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św. Tego dnia porządek Mszy św. 
w Sanktuarium – jak każdej niedzieli.

 

5.    Wczoraj zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.    Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

Ogłoszenia duszpasterskie

                III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

                          

 

 

 

1.  Dzisiaj rozpoczynają się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji był i jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach, przygotowujących nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. 

 

2.  Również dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych

 

3.  Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ona ma miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

 

4.  W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z dziękczynną modlitwą za dar Jubileuszu 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

 

5.  Betlejemskie Światło Pokoju”, przyniesione wczoraj przez harcerzy, zwyczajem lat minionych - będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej.

 

6.  Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się 
w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem.

 

7.  Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w poniedziałek od godz. 9.00

 

8.  Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

Wszystkim życzymy - zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju i radości 
w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.    

 

Ogłoszenia duszpasterskie

              II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

 

 

 

1.     Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą niedzielę tj. 17 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Sławomir Radulski – pallotyn 
z WSD z Ołtarzewa.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium.

 

2.     Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpoczyna się w sobotę i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

 

3.     Jutro przypada rocznica śmierci naszego Współbrata Ks. Czesława Herlendera SAC, który przeżył 80 lat – w tym ponad 28 lat służby 
w Sanktuarium. Przypominając o tym – wszystkich wiernych prosimy 
o modlitwę w Jego intencji.

 

4.     Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się 
w pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej 
w Fatimie oraz tym miejscem. 

 

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie

                  I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 

 

1.    Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Celem nowego programu, wchodzącego dzisiaj 
w życie, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami
. Zatem próbujmy w tym roku rozbudzić w sobie świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne. Mamy być prawdziwymi świadkami wiary.

 

2.    W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej 
o godz. 6.00.  Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentugromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. 
o godz. 7.00.

 

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

4.    Również w tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; 
w poniedziałek o godz. 18.00 młodzież klas VI Szkoły Podstawowej; we wtorek młodzież klas VII Szkoły Podstawowej; w czwartek o godz. 18.00 młodzież klas II gimnazjalnych a w piątek również o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjalnych a nadto w czwartek o 15.00 – dzieci mające w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia 
I Komunii Świętej.

 

5.    W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. 
w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Przypominamy, że na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej – medalików. W związku z tym obecność Dzieci i ich Rodziców na tej Eucharystii wydaje się być koniecznością.

 

6.    Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje dotyczące ostatniego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013