• image
  • image
  • image
Previous Next

1.     Dzisiaj przypada siódma rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza i twórcy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz piewcy Orędzia Matki Bożej z Fatimy. Wierzymy i ufamy, że śp. Ks. Mirosław Drozdek SAC zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga samego. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem  modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył.

2.     W środę tj. 28 maja na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy gościc w Sanktuarium p. Floribeth Mora Diaz wraz z najbliższą Rodziną. Jej cudowne uzdrowienie za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II zostało wykorzystane w Jego procesie kanonizacyjnym. Jej pragnieniem było odwiedzenie miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II oraz dawanie świadectwa o miłosierdziu, którego doświadczyła od Boga. Do tej pory spotkała się  z ludźmi w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach, Częstochowie i w Lublinie na KUL. Ufam, że Jej poruszające świadectwo – jak twierdzą Ojcowie Werbiści – organizatorzy Jej pobytu w Polsce - złożone po Mszy św. wieczornej umocni także naszą wiarę i wzmoże kult św. Jana Pawła II. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie – jedynym na Skalnym Podhalu.

3.     Dzisiaj trwają wybory do parlamentu europejskiego. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wyborach. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by mandaty trafiły w ręce tych, którzy będą troszczyć się o Polskę i czuwać, by wartości chrześcijańskie miały prawo istnienia zarówno w instytucjach jak i w prawie stanowionym.

4.     Jutro przypada Dzień Matki. Zachęcamy wszystkich do udziału w modlitwie w intencji naszych Matek oraz wszystkich kobiet. 

5.     Jutro o godz. 17.45 rozpocznie się w Sanktuarium spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum, przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jednocześnie informujemy, że bezpośrednim przygotowaniem do tej uroczystości, która będzie miała miejsce 3 czerwca na Mszy św. o godz. 19.00 - będą nabożeństwa, które rozpoczną się w sobotę o godz. 17.00, następnie w niedzielę i w poniedziałek.

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

 

Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Zatemserdecznie wszystkich zachęcamy - od dzieci przez młodzież po dorosłych- do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.

 

W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu z aktem oddania Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę przypada w naszej parafii i Sanktuarium uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną z aktem oddania Rodzin naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Jutro o godz. 17.15 rozpocznie się spotkanie dla młodzieży klas II Gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 

W piątek kończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Zakończenie roku szkolnego rozpocznie się w Sanktuarium Mszą św. dziękczynną o godz. 8.00. Zachęcamy do modlitwy dziękczynnej wszystkich – począwszy od dzieci przez młodzież, grono pedagogiczne, rodziców aż po wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę dziękczynienia.

 

W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ta uroczystość jest wyrazem naszej modlitewnej pamięci za cały Kościół Święty i jego Pasterza Franciszka, jednocześnie jest to dzień imienin naszego Współbrata Ks. Pawła Biskupa. Informując o tym polecamy Ks. Pawła modlitwom wszystkich wiernych.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza w swojej miłości.

 

 

1.     Dziś pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim  przewodniczy Ks. prof. UKSW Czesław Parzyszek SAC. Ich program jest następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00.  Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św. transmitowana przez TV Polonia z udziałem kapeli góralskiej, Górniczej Orkiestry Dętej, o godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych  zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II oraz modlitwy za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Franciszkiem.

 

2.     W niedzielę 25 maja przypada siódma rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza i twórcy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga samego. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem  modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył.

 

3.     Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

4.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

 

 

  1. Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.45 będzie przewodniczyć Ks.  Adrian Galbas SAC – Ksiądz Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe - z tej racji - rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  2. W wtorek 13 maja przypada  97 rocznica Objawień Matki Bożejw Fatimie.W Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku - szóstym Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do przeżycia 100 - lecia objawień Matki Bożej – w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Bp. Damiana Muskusa z Krakowa i Rodzinę Pallotyńską z Zarządami Polskich Prowincji Księży Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek i członkami ZAK. Program modlitewny tego dnia jest następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 16.30 konferencja, którą wygłosi ks. Franciszek Gomułczak SAC, o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Mszy św. dziękczynnej za dar kanonizacji Jana Pawła II, będzie przewodniczyć J. E. Ks. Bp. Damian Muskus , o 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.
  3. W niedzielę przypada w Sanktuarium Pani Fatimskiej pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył ks. Prof. UKSW Czesław Parzyszek SAC. Ponieważ początek uroczystości fatimskich będzie transmitowany przez TV Polonia – program ich przedstawia się następująco; Msze św. tego dnia w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00. Procesja różańcowa rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św. z udziałem kapeli góralskiej, Górniczej Orkiestry Dętej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja fatimska z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych najserdeczniej zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II oraz modlitwy za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Franciszkiem.
  4. Trwa najpiękniejszy miesiąc roku – maj, miesiąc poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

1.     W poniedziałek 12 maja będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.45 będzie  przewodniczyć Ks.  Adrian Galbas SAC – Ksiądz Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego z Poznania. Nabożeństwo majowe - z tej racji - rozpocznie się o godz. 17.30. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 18.00. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

2.     W wtorek 13 maja przypada  97 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. W Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku - szóstym Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do przeżycia 100 - lecia objawień Matki Bożej – w Sanktuarium będziemy gościć J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – Metropolitę Krakowskiego i Rodzinę Pallotyńską z Zarządami Polskich Prowincji Księży Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek i członkami ZAK. Program modlitewny tego dnia jest następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i konferencja o godz. 18.30 rozpocznie się pokutny różaniec fatimski, następnie Mszy św. dziękczynnej za dar kanonizacji Jana Pawła II, będzie przewodniczyć J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, następnie Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.

 

3.     Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę, będącą wsparciem dla Sanktuarium w związku z naprawą i umocnieniem dachu na Sanktuarium po halnym w czasie świąt Bożego Narodzenia. 

 

4.     Trwa najpiękniejszy miesiąc roku – maj, miesiąc poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć„przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące do Maryi, pamiętając zarazem, że nasza modlitwa we wspólnocie kościoła, może zmieniać nas i cały świat. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

5.     W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 - Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii ŚwiętejW związku z tym nabożeństwo pokutne dla dzieci i ich Rodziców z sakramentem pojednania w sobotę o godz. 17.00. 

 

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013