• image
  • image
  • image
Previous Next

1.     W czasach zagubienia i zabiegania potrzeba nam chwili na refleksję a czasem na korektę własnej drogi życiowej - temu celowi służą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie i prowadzi je Ksiądz Józef Ciupak  – pallotyn.Program jest wyłożony na stoliku przy wejściu do naszej świątyni. Przypominamy tylko, że młodzież gimnazjalna przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w tych rekolekcjach.

 

2.     Msze św. Roratnie ku czci NMP Msze św.mają miejsce w Sanktuarium  o godz. 6.00 i 17.00 dla dzieci. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

 

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

 

4.     Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom”będzie można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

 

1.   W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się realizacja  nowego czteroletniego Programu Duszpasterskiego,który nawiązuje do 1050 rocznicy Chrztu Polski przypadającej na rok 2016. Hasłem tego czasu będą słowa „Wierzę w Syna Bożego”. Natomiast pierwszy rok tego programu z hasłem Przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”, prowadzi nas przez doświadczenie wiary, nawrócenia i chrztu ku postawie apostolstwa. Zauważmy, że w ten rok wpisany jest także czas przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II z hasłem Nie lękajcie się być świętymi”oraz VI rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do Jubileuszu 100 – lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie z hasłem Zaproszeni do nieba – jednak różaniec, szkaplerz i sznur pokutny”.Próbujmy wykorzystać ten czas na pogłębieni więzi z Bogiem i własne uświęcenie oraz Braci i Sióstr.

 

2.   W okresie adwentu zachęcamy niezwykle serdecznie do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej o godz. 6.00 rano.  Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00  modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Trudno sobie wyobrazić pierwszy piątek miesiąca bez obecności młodzieży klas I, II i III gimnazjum – przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo-sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.   Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” będzie można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą V oraz VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013