• image
  • image
  • image
Previous Next

1.     Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zatem dziś o godz. 10.00 i 11.30 - uroczyste poświęcenie palm przed wejściem do świątyni, następnie procesja i uroczysta Msza św. a wieczorem o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

2.     Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane  przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej, a także publikacje dotyczące VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, również te, które ukazują charyzmat tego miejsca oraz najnowsza prasa katolicka.

 

3.     Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

 

4.     Podobnie jak w latach minionych pragniemy, aby liturgia w czasie Triduum Paschalnego w Sanktuarium miała piękną oprawę muzyczną. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do współpracy w przygotowaniu śpiewów. Pierwsza próba odbędzie się jutro o godz. 16:00 w salce katechetycznej.

 

5.     W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne.

·      Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła połamiemy się chlebem z wszystkimi wiernymi. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.

·      W Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc będzie trwała adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dzieci, młodzież, dorosłych do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

·      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny – począwszy od godz. 9.00 do godz. 16.00.

·      Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie procesyjnie udamy się do świątyni i dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

 

·      Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

 

·      Spowiedź święta - będzie miała miejsce  w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

 

·      W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00.  Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

 

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

 

 

1.         Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową– rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste połączone z procesją; dla dzieci na Mszy św. o godz. 11.30 i dla dorosłych na Mszy św. o godz. 10.00.Wszyscy gromadzimy się wówczas na placu przy Aniele Pokoju,  gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni, by razem przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Jednocześnie informujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą, własnoręcznie wykonaną PALMĘ organizowanym już po raz kolejny przez Ognisko Związku Podhalan działające przy Sanktuarium. Zatem po Mszy Świętej dla dzieci przejdziemy  - w zależności od pogody - albo na plac przy Kaplicy lub do sali obok Sanktuarium gdzie zostanie wybrana ta najpiękniejsza.

 

2.         Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy też, że w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30 a dla młodzieży o godz. 20.00.

 

3.         Jutro o godz. 14:00 - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przeżycia rocznicy I Komunii św., natomiast spotkanie organizacyjne dla ich Rodziców we wtorek po wieczornej Mszy św.

 

4.         Dziś o godz. 15.00 kolejny dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących charyzmat zakonny w naszym Mieście.

 

5.         W każdą sobotę o godz. 17.00 ma miejsce „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium. Ufamy, że ta propozycja oraz pragnienie wsłuchiwania się w nauczanie bł. Jana Pawła II pomoże nam lepiej przygotować się do Jego kanonizacji.

 

6.         Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julity na Boży Grób i kwiaty do niego, modlimy się, by Bóg hojnych darczyńców obdarzył szczególnymi łaskami.

 

7.         Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku. Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

8.         W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, „baranki wielkanocne” oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

W dniu dzisiejszym ale także w całym tygodniu niech nas umacnia, towarzyszy i siłdodaje błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego

 

 

1.     Dziś rozpoczyna się w parafii i Sanktuarium Renowacja Misji Świętych, która trwać będzie do czwartku włącznie. Wszystkich wiernych prosimy i zachęcamy do udziału w Renowacji – wierząc, że przyczyni się ona do pogłębienia naszej wiary i praktyk religijnych.

 

2.     Przypominamy, że wieczorem każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18.30  – nabożeństwo Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie pasyjnym Msza św. - tym razem z nauką ogólną. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30 i dla młodzieży o godz. 20.00.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Eucharystia. W pierwszą sobotę miesiąca– o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian różańcowych tajemnic.

 

4.     W środę przypada IX rocznica odejścia do „Domu Ojca” bł.  Jana Pawła II. W związku z tym wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe oraz wieczorną Eucharystię i Apel Jasnogórski, który zakończy o 21.37.

 

5.     W każdą sobotę o godz. 17.00 ma miejsce „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium. Ufamy, że ta propozycja oraz pragnienie wsłuchiwania się w nauczanie bł. Jana Pawła II pomoże nam lepiej przygotować się do Jego kanonizacji.

 

6.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

7.     Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julitty na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu, wierząc, że Bóg wszystkich darczyńców obdarzy szczególnymi łaskami.

 

8.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka

 

Na dzisiejszy dzień i cały tydzień życzmy sobie wielu głębokich zamyśleń w czasie trwania renowacji Misji Świętych oraz mocy w realizacji naszych wielkopostnych postanowień.

 

1.     Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

 

2.     Jak pamiętamy za tydzień  tj. od IV Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywali w parafii i w Sanktuarium czas renowacji Misji Świętych. Renowację prowadzić będą Ks. Emil Sigiel i Ks. Mirosław Lewandowski – pallotyni. Renowacja Misji świętych – jak wiemy z programów, które otrzymaliśmy w minionym tygodniu będzie trwała do czwartku włącznie. Zachęcamy a zarazem prosimy o duchową mobilizację w tym czasie.

 

3.     We wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień jest także dniem Świętości Życiaoraz uroczystością patronalną bratniej Prowincji Zwiastowania Pańskiego. W związku z tym wszystkich serdecznie zachęcamy do licznego udziału - zwłaszcza we Mszy św. wieczornej.

 

4.     W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Zakrystianki lub na tacę. Są one przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę na ten cel złożoną ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.     W każdą sobotę o godz. 17.00 ma miejsce „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium. Ufamy, że ta propozycja oraz pragnienie wsłuchiwania się w nauczanie bł. Jana Pawła II pomoże nam lepiej przygotować się do Jego kanonizacji.

 

6.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

7.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka.

 

Jakie pragnienia My przynosimy do Chrystusowego Ołtarza i stóp Pani Fatimskiej?. Niech spotkanie z Chrystusem – Źródłem Żywej Wody wskażę drogę naszemu - często pogubionemu życiu.

 

1.     Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30;dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

 

2.     Informujemy, że Renowacja Misji Świętych rozpocznie w naszej parafii i Sanktuarium w czwartą niedzielę Wielkiego Postu tj. 30 marca i prowadzić ją będą Ks. Emil Sigel i Ks. Mirosław Lewandowski – pallotyni. Program Renowacji Misji Świętych w tym tygodniu trafi do waszych domów. 

 

3.     Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. i modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w sobotę 22 marca o godz. 18:00 w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi.

 

4.     Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych realizujących swój charyzmat w naszym Mieście.

 

5.     W każdą sobotę o godz. 17.00 ma miejsce „przegląd filmów o bł. Janie Pawle II”. Informacje o filmach znajdują się na plakacie przy wejściu do Sanktuarium. Ufamy, że ta propozycja oraz pragnienie wsłuchiwania się w nauczanie Bł. Jana Pawła II pomoże nam lepiej przygotować się do Jego kanonizacji.

 

6.     Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy dodatkowe ofiary przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary składamy w kopertach u Siostry Julity lub na tacę. A wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

 

7.     Dzięki życzliwości Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti istnieje możliwość przekazania na rzecz Sanktuarium 1% podatku.Na stolikach są wyłożone informacje na ten temat – można je zabrać do domu. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% podatku wpisać „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

8.     W pomieszczeniu zPamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka.

 

Niech Chrystus przychodzący do naszych serce zawsze przemienia w nas to, co przemiany potrzebuje a Maryja niech będzie nam przewodniczką po wielkopostnych drogach.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013