• image
  • image
  • image
Previous Next

Dzisiaj Ks. Czesław Herlender – pracujący w Sanktuarium ponad ćwierć wieku przeżywa dzień swoich imienin a w piątek przypada wspomnienie św. Jakuba Ap., a także św. Krzysztofa - patrona Księdza Krzysztofa z naszej pallotyńskiej Wspólnoty. Polecając modlitwie wszystkich wiernych - księdza Czesława i księdza Krzysztofa, ale też wszystkich przeżywających  imieniny w tym tygodniu – życzymy im darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – poświecenie pojazdów będzie miało miejsce w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

W sobotę ogodz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert muzyki organowej ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Zakopanem. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Jego Pasterza Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie prawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła o naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka
i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Trwają wakacje… więc razem za Wami patrzę na Jutrzenkę i od niej chcę się uczyć… ona emanuje swoje piękno nawet, gdy nikt na nią nie patrzy. Błogosławionej niedzieli i niech Pani Fatimska strzeże naszych wakacyjnych dróg a Bóg niech nas wspiera swoim błogosławieństwem. 

Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca a zarazem w Sanktuarium Niedziela Fatimska. Tym uroczystościom w Sanktuarium przewodniczy Ks. Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego Adrian Galbas z Poznania a program jest następujący; o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie Eucharystia, Apel Jasnogórski i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszych modlitw w intencji całego Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i naszej Ojczyzny. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe bez zmian. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

Informujemy wszystkich wiernych, że decyzją Księdza Prowincjała - kończą w tym roku pracę duszpasterską w tutejszej parafii i Sanktuarium Ks. Michał Kiersnowski, który został mianowany Dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły w Sierpcu, oraz Ks. Grzegorz Świecarz, który z dniem 25 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską – jako wikariusz w naszej parafii w Otwocku. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany z dniem 25 sierpnia Ks. Grzegorz Suchodolski – obecnie pracujący w Otwocku. Księdzu Michałowi i Księdzu Grzegorzowi serdecznie dziękuję za ofiarną pracę w parafii i Sanktuarium, życząc im Darów Ducha Świętego w nowych miejscach ich apostolskiego zaangażowania.

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Jego Pasterza Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjne kalendarze na przyszły rok.

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga i obecności Pani Fatimskiej.  

W najbliższą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca a zarazem w Sanktuarium Niedziela Fatimska. Lipcowym uroczystościom fatimskim w Sanktuarium będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego Adrian Galbas z Poznania. Program tych uroczystości jest następujący; o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie Eucharystia, Apel Jasnogórski i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszych modlitw w intencji całego Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i naszej Ojczyzny. Przypominamy, że w tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe bez zmian. Naszych parafian w strojach regionalnych, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Jego Pasterza Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

 

Ognisko Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bozej Fatimskiej zaprasza na Nadzwyczajne Walne Zebranie Ogniska w dniu 11.07.2014 w pierwszym terminie o godzinie 18:00, drugi termin 18:30.

 

Krakowskie Centrum Diagnostyki organizuje badanie gęstości kości  pod kątem wykrycia osteoporozy. Badanie odbędzie się w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy Kościele w najbliższą wtorek w godzinach:    17:30 - 18:30.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga samego i obecności Pani Fatimskiej.  

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Eucharystia. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu ma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z Sakramentu Pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. ale również każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych  – w godz. od  9.00 do 12.30 i od godz. 15.00 do 18.00.

 

Dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert ku czci Św. Jana Pawła II w wykonaniu Chóru Nowotarskiego Echo Gorczańskie. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga samego i obecności Pani Fatimskiej a dzisiejszym solenizantom a zwłaszcza Ks. Pawłowi wszelkich darów nieba.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  a zarazem w 17 rocznicę konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo-sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.
  2. Również w pierwszą sobotęz Sanktuarium na Krzeptówakch wyruszy jednodniowa – już 17 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Nie lękajcie się by świętymi”. Młodzież, dorosłych ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Początek przy papieskim Ołtarzu o godz. 7.00.
  3. We wtorek tj. 3 czerwca na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp. Damian Muskus z Krakowa, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W związku z powyższym jutro o godz. 19.30 rozpocznie się nabożeństwo pokutne  i sakrament pojednania dla młodzieży oraz ich świadków.
  4. W Kościele Katolickim istnieje taka organizacja jak „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, która niesie taką faktyczną pomoc kościołowi misyjnemu, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Aby taką pomoc kontynuować prowadzi w naszej Ojczyźnie w porozumieniu z Księżmi Biskupami poszczególnych diecezji – akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Z dekanatu zakopiańskiego zgromadzone rzeczy zostaną zabrane 5 czerwca. Do naszej parafii  dotrą na godz. 10.00. W związku z powyższym proszę wszystkich wiernych naszej parafii i nie tylko, aby przeglądnąć wszystkie zakamarki w naszych domach  i zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny złożyć 5 czerwca od godz. 6.30 do 9.30 na naszym dolnym parkingu. Za taką pomoc okazaną ludziom będącym w potrzebie na całym świecie wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VI Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia Jej troskliwej obecności.

  

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013