• image
  • image
  • image
Previous Next

1.   We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Jakże trudno wyobrazić sobie wigilię w chrześcijańskiej Rodzinie bez Światła Betlejemskiego, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamania się opłatkiemi śpiewu kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy tych, którzy przed nami odeszli do wieczności i próbujmy tej nocy rezygnować z napojów alkoholowych. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

 

2.   W środę Uroczystość  Narodzenia Pańskiego. Pasterka w Sanktuarium- jak zawsze o północy i wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc na chórze a wejście na chór będzie miało miejsce od zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00 – tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

3.   W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

4.   Czas Świąt Bożego Narodzenia– jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas był świętowany  w Zakopanem i na całym Skalnym Podhalu bez niezwykle pięknych strojów regionalnych z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.

 

5.   Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Tam też są  publikacje o tematyce fatimskiej oraz te, które dotyczą VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, kalendarze i dewocjonalia.

 

6.   Od tej niedzieli do Uroczystości Objawienia Pańskiego włącznie - nie będzie stałej adoracji Najśw. Sakramentu. Zapraszamy jednak na krótkie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

7.   Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00-12.30 i od 15.00-18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

 

8.   Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii jutro od godz. 9.00.

 

9.   Wizyta duszpasterskaw naszej parafii rozpocznie się 27 grudnia i trwać będzie do 30 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.00.

 

 

27 grudnia

- ul. Krzeptówki Potok od Gronika tj. od PP. Dziadoń - Ks. G. Świecarz

- ul. Krzeptówki od PP. Staszel w kierunku sklepu Centrum – Ks. M. Olech

- ul. Krzeptówki Potok od Gronika do Drogi Krzeptówki Potok oraz Droga Krzeptówki Potok – Ks. W. Jurkowski

- od SS. Nazaretanek do PP. Bielów i ul. Krzeptówki Boczne - Ks. M. Biały

- ul. Krzeptowskiego - lewa strona początek od Doliny Małej Łąki do P. Gąsienica Fronek – Ks. M. Kiersnowski

- ul. Krzeptowskiego prawa str. od PP. Stachoń do SS. Miłosierdzia – Ks. M. Mucha

- ul. Zaryckiego – początek od P. A. Stopki – Ks. P. Biskup

 

28 grudnia

- od SS. Miłosierdzia do Sanktuarium – Ks. M. Mucha

- od Sanktuarium w kierunku SS. Miłosierdzia – Ks. M. Kiersnowski

- ul. Krzeptówki i ul. Skibówki od Sanktuarium do Mleczarni z PP. Kunc -Ks. G. Świecarz

- ul. Skibówki - od PP. Bryl do Sanktuarium – Ks. W. Jurkowski

- Kącina - początek od PP. Gąsienica Mracielnik – Ks. M. Olech

- Stare Krzeptówki prawa str. od PP. Łukaszczyk do Regli - Ks. M. Biały

- Stare Krzeptówki lewa str. od PP. Walkosz i pozostali Mieszkańcy Starych Krzeptówek – Ks. P. Biskup

 

30 grudnia

- Mraźnica - Ks. M. Mucha

- Droga na Buńdówki – początek od ul. Skibówki – Ks. G. Świecarz

- Droga do Walczaków od PP. Giemzik do PP. Kęska – Ks. W. Jurkowski

- Droga do Walczaków początek po lewej stronie ul. Skibówki i od PP. Chotarskich do P. Smółka - Ks. M. Kiersnowski

 

27 grudnia

- Domy Zakonne: SS. Misjonarek Św. Rodziny, SS.Nazaretanek, SS. Szensztackiego Instytutu Maryi i SS. Westiarek – Ks. A. Gładysz

 

28 grudnia

- Domy Zakonne: – SS. Matki Bożej Miłosierdzia, Braci Bonifratrów,  SS. Elżebietanek, SS. Szarytek – Ks. A. Gładysz

 

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.

 

1.     Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje adwentowew Sanktuarium i naszej parafii. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie a prowadzi je Ks. Józef Ciupak– pallotyn. Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wyjściu
z Sanktuarium. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w rekolekcjach i korzystania z sakramentu pojednania.

 

2.     Od minionej nocy towarzyszy nam Światło Betlejemskie, które znajduje się przy Eucharystycznym Ołtarzu oraz w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. W kaplicy będzie aż do wigilii Bożego Narodzenia. 

 

3.     Wszystkich wiernych, także serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezusprzed Uroczystością Bożego Narodzenia, która rozpocznie się jutro. Nowenna do Dzieciątka Jezus będzie miała miejsce każdego dnia po Mszy św. Roratniej.

 

4.     Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są publikacje dotyczące VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem.

  

Wszystkim życzymy - zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.  

1.     W czasach zagubienia i zabiegania potrzeba nam chwili na refleksję a czasem na korektę własnej drogi życiowej - temu celowi służą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie i prowadzi je Ksiądz Józef Ciupak  – pallotyn.Program jest wyłożony na stoliku przy wejściu do naszej świątyni. Przypominamy tylko, że młodzież gimnazjalna przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia w tych rekolekcjach.

 

2.     Msze św. Roratnie ku czci NMP Msze św.mają miejsce w Sanktuarium  o godz. 6.00 i 17.00 dla dzieci. Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

 

3.     W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

 

4.     Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom”będzie można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

 

1.   W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się realizacja  nowego czteroletniego Programu Duszpasterskiego,który nawiązuje do 1050 rocznicy Chrztu Polski przypadającej na rok 2016. Hasłem tego czasu będą słowa „Wierzę w Syna Bożego”. Natomiast pierwszy rok tego programu z hasłem Przez Chrystusa z Chrystusem i w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”, prowadzi nas przez doświadczenie wiary, nawrócenia i chrztu ku postawie apostolstwa. Zauważmy, że w ten rok wpisany jest także czas przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II z hasłem Nie lękajcie się być świętymi”oraz VI rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowującej nas do Jubileuszu 100 – lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie z hasłem Zaproszeni do nieba – jednak różaniec, szkaplerz i sznur pokutny”.Próbujmy wykorzystać ten czas na pogłębieni więzi z Bogiem i własne uświęcenie oraz Braci i Sióstr.

 

2.   W okresie adwentu zachęcamy niezwykle serdecznie do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej o godz. 6.00 rano.  Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentu gromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00  modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątekod godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Trudno sobie wyobrazić pierwszy piątek miesiąca bez obecności młodzieży klas I, II i III gimnazjum – przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo-sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.   Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” będzie można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą V oraz VI roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013