• image
  • image
  • image
Previous Next

1. W poniedziałek - 13 lutego przypada 12 rocznica śmierci Służebnicy Bożej Siostry Łucji, która była jednym z trojga dzieci świadków Objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji uproszenia łaski Jej beatyfikacji.

2. Są jeszcze wolne miejsca na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia Objawień Matki Bożej, która będzie miała miejsce w dniach 22-26 września. W czasie tej pielgrzymki w niedzielę 24 września zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji Niewiasty Eucharystii. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium.

3. W czwartek o godzinie 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

4. W najbliższą sobotę 18 lutego o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie połączone z zabawą karnawałową .

5. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów, a także powiedzmy o takiej możliwości innym. Ważne, by dokonując aktu przekazania 1% wpisać w celu szczegółowym Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy,

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na rok 2017.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.


1. W sobotę w liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 25 Światowy Dzień Chorych ustanowiony jak pamiętamy przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: Jak wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00.Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

3. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest pierwszym czwartkiem miesiąca i jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone na zakony klauzurowe w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.Równieżw tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej - książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców.

2. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti od ubiegłego roku na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

4. Są jeszcze wolne miejsca na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej, która będzie miała miejsce w dniach od 22 do“ 26 września. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym z naszej parafii, a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

1. Jeszcze raz przypominamy, że od 22 do€“ 26 września organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

2. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie z Chludowa koło Poznania zaprasza na jasełka. Jest to rozśpiewana opowieść o Bożym Narodzeniu, o tym co się działo w betlejemskiej stajence, o radości wśród ludzi i aniołów. Bogu na chwałę, a ludziom by się dusza do nieba rwała! Po jasełkach członkowie Zespołu będą rozdawali kalendarze na nowy rok. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.


1. W środę rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa św. Piotra Apostoła; Miłość Chrystusa przynagla nas”. Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti - założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek.

2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego€“ Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

3. Jeszcze raz informujemy, że od 22 do€“ 26 września organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci pięknej Monstrancji€“ „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

4. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia 100-lecia objawień MB w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

5. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013