• image
  • image
  • image
Previous Next

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

2. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr Zakonnych.

3. We wrześniu tj. od 22 do€“ 26 organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci pięknej Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

4. Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki€“ zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium w roku Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie  z serca dziękujemy.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu

1. Dziś pierwszy dzień nowego Jubileuszowego roku z racji stulecia Objawień Pani Fatimskiej 2017 a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium są sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Przypominamy, że za publiczne odmówienie tego dnia hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie z racji światowego dnia pokoju pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św. Zgodnie z dawnym zwyczajem - na drzwiach naszych domów i mieszkań poświęconą kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić nasze pragnienia poszukiwania Chrystusa w codzienności i radość z Jego odnalezienia. Tego dnia porządek Mszy św. w Sanktuarium każdej niedzieli.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego przypadającej w piątek wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w czwartek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

4. W piątek zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W naszym mieście trwa VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”.
W ramach tego festiwalu w sobotę o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert przy Betlejemskik Holak w wykonaniu zespołu 9-Siył. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium w roku Jubileuszu 100€“ lecia Objawień z serca dziękujemy.

7. We wtorek 3 stycznia od godz. 8.00 rozpocznie się wycinka suchych drzew w naszym parku fatimskim. Wiernych naszej parafii zwłaszcza mężczyzn - prosimy o pomoc w uprzątnięciu parku fatimskiego. Za ten rodzaj pomocy temu miejscu z serca składamy serdeczne Bóg zapłac.  

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

1. W sobotę przypadaWigilia Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiemi śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

2. W niedzielęUroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka - jak zawsze o północy i będzie transmitowana przez TV Polonia. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc w świątyni na chórze. Wejście na chór będzie miało miejsce od zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00, tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Czas Świąt Bożego Narodzenia€“ jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas nie był świętowany w Zakopanem i Skalnym Podhalu w niezwykle pięknych strojach góralskich z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.

5. Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w środę od godz. 9.00

6. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Tam też są  publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą VIII roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz kalendarze i dewocjonalia.

7. Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 do€“ 13.00 i od 15.00 - 18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

8. Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9. Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 28 grudnia i zakończy 30 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.00. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium.

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.

1. Dzisiaj przypada rocznica śmierci naszego Współbrata Ks. Czesława Herlendera SAC, który przeżywszy 80 lat w tym ponad 28 lat służby w Sanktuarium - rok temu odszedł do wieczności. Przypominając o tym wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w Jego intencji.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Czesław Parzyszek pallotyn z Warszawy.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach, przygotowujących nas do Świąt Narodzenia Pańskiego ale i do przeżycia Jubileuszu 100. lecia Objawień w Fatimie.

3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

4. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpoczyna się w piątek i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

5. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia Jubileuszu 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

6. „Betlejemskie Światło Pokoju”, przyniesione przez harcerzy, zwyczajem lat minionych - będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej.

7. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są publikacje dotyczące Wielkiej Nowenny Fatimskiej, kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem.

Wszystkim życzymy - zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli spokoju i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.   

1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w IV Niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Czesław Parzyszek pallotyn z Warszawy.  Program rekolekcji będzie wyłożony na stolikach w najbliższą niedzielę.

2. Msze św. Roratnie ku czci NMP mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00 a dla dzieci; od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

3. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Przypominamy, że na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia medalików - dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.W związku z tym obecność Dzieci i ich Rodziców na tej Eucharystii wydaje się być koniecznością.

4. Zarząd Związku Podhalan przy Sanktuarium organizuje kolejny raz Konkurs  recytatorsko-plastyczny pod nazwą „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył”, który rozpocznie się 10 grudnia;  częścią plastyczną o godz. 10.00 zaś recytatorską o godz. 11.00. Zgłoszeń do konkursu można dokonać w Sklepie przy Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 - 16.00. Ogłoszenie wyników odbędzie się 17 grudnia o godz. 11.00.

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z ostatnim rokiem Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz Sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013