• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

              V Niedziela zwykła – 5 lutego 2017 r.

 

 

 

1.    W przyszłą niedzielę przypada także liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 26 Światowy Dzień Chorych 
– ustanowiony – jak pamiętamy przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa „Oto Syn Twój… Oto Matka Twoja…”Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym.

 

2.    Już dziś informujemy, że w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytacji dokona 
J. E. Ks. Bp. Jan Szkodoń. 
Jednocześnie przypominamy, że ostatnia wizytacja kanoniczna w naszej parafii miała miejsce w Adwencie 2011 roku. Zatem wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów prosimy o modlitwę w tej intencji z nadzieją, że przyniesie ona błogosławione owoce.

 

3.    W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek  o 17.00 młodzież klas III gimnazjum; we wtorek o 17.00 młodzież klas VII; również we wtorek o godz. 18.00 młodzież klas II gimnazjum.

 

1.      Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

2.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.

 

1.      W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest pierwszym piątkiem miesiąca i jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się dodatkowa uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są 
w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą one wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.
Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej - książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko Dzieci ale także ich Rodziców.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek w święto Matki Bożej Gromnicznej  od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii.  W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

3.      Od paru lat dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na ten  rodzaj wsparcia Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

              III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

 

 

 

1.      Od paru lat dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na ten  rodzaj wsparcia Sanktuarium z serca dziękujemy

 

2.      Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych 
i osób Bogu poświęconych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.

 

3.      W tym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej w poniedziałek 
o godz. 15.00;

 

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

 

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                 II Niedziela zwykła – 14.01.2018 r.

 

 

1.      W czwartek rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa zaczerpnięte z Księgi Wyjścia  Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti - założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego 
– Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek.

 

2.      W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. 
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

 

3.      W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą dziękczynną za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

 

4.      W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkaniadla Rodziców Dzieci które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 20..00 w sali przy Sanktuarium; dla młodzieży II klas gimnazjalnych we wtorek o godz. 17.30; dla młodzieży III klas gimnazjalnych: 1 spotkanie modlitewne w czwartek o g. 20.00 w ramach Godziny Uwielbienia; 2 - spotkanie w piątek o godz. 17.00; dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 12.00 a zbiórka dla ministrantów w sobotę 
o godz. 14.00. 

 

5.      Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

      Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Ogłoszenia duszpasterskie

          Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018r.

 

 

 

1.  Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, 
a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

 

2.  Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

3.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla młodzieży  klas 6 we wtorek o godz. 17.30, zaś dla młodzieży klas 7 w czwartek o godz. 18.00.

 

4.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013