• image
  • image
  • image
Previous Next
Ogłoszenia duszpasterskie

              II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

 

 

 

1.     Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w przyszłą niedzielę tj. 17 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Sławomir Radulski – pallotyn 
z WSD z Ołtarzewa.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium.

 

2.     Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpoczyna się w sobotę i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

 

3.     Jutro przypada rocznica śmierci naszego Współbrata Ks. Czesława Herlendera SAC, który przeżył 80 lat – w tym ponad 28 lat służby 
w Sanktuarium. Przypominając o tym – wszystkich wiernych prosimy 
o modlitwę w Jego intencji.

 

4.     Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się 
w pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z Orędziem Matki Bożej 
w Fatimie oraz tym miejscem. 

 

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

Ogłoszenia duszpasterskie

                  I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 

 

1.    Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Celem nowego programu, wchodzącego dzisiaj 
w życie, jest odkrycie Osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami
. Zatem próbujmy w tym roku rozbudzić w sobie świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne. Mamy być prawdziwymi świadkami wiary.

 

2.    W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej 
o godz. 6.00.  Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentugromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. 
o godz. 7.00.

 

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

4.    Również w tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; 
w poniedziałek o godz. 18.00 młodzież klas VI Szkoły Podstawowej; we wtorek młodzież klas VII Szkoły Podstawowej; w czwartek o godz. 18.00 młodzież klas II gimnazjalnych a w piątek również o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjalnych a nadto w czwartek o 15.00 – dzieci mające w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia 
I Komunii Świętej.

 

5.    W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. 
w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Przypominamy, że na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej – medalików. W związku z tym obecność Dzieci i ich Rodziców na tej Eucharystii wydaje się być koniecznością.

 

6.    Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje dotyczące ostatniego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

 

Czas adwentu – niech dla każdego z na będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas  - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

        Uroczystość Chrystusa Króla - 26.11.2017 r.

 

 

 

1.    Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa 
Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i PanaZa publiczne odmówienie tegoż Aktu można zyskać odpust zupełny.

 

2.    W niedzielę rozpoczyna się czas adwentowy, przygotowujący nas do uroczystych Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją naszej parafii i Sanktuarium jest codzienna Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana 
o świcie i zwana Mszą św. Roratnią. Ta Msza św. - również w niedzielę 
- będzie miała miejsce o godz. 6.00. Natomiast Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku będzie sprawowana o godz. 17.00. W soboty adwentu
 wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Roratniej o świcie. Jednocześnie informujemy, że przez wszystkie niedziele Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. 
Już dziś zachęcamy wiernych naszej parafii 
– począwszy od dzieci przez młodzież po dorosłych do systematycznego udziału we Mszy św. Roratniej. Niech nasze w niej uczestnictwo uczy nas wewnętrznej dyscypliny, prawdziwej ascezy, bez której nie ma życia duchowego i niech wzmacnia naszą wiarę.

 

3.    Jedną z praktyk religijnych przygotowujących nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia są Adwentowe rekolekcje – w naszej parafii rozpoczną się one w III Niedzielę Adwentu tj. 17 grudnia i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji zostanie podany w terminie późniejszym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Sławomir Radulski  – pallotyn – ojciec duchowny naszego Seminarium w Ołtarzewie.

 

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca
pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. dla nich, spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30.  W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

5.    W pierwszy piątek miesiąca o godz. 20.00 rozpocznie się spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjalnych. 

 

6.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na przyszły rok.

 

Wszystkim wiernym życzymy wielu wspaniałych chwil związanych z przeżywaniem czasu andrzejkowego; Solenizantom doświadczenia wielu znaków ludzkiej solidarności i dobroci a nas wszystkich niech umacnia, krzepi, dodaje sił i sensu 
w codzienności Chrystus – Król Jedyny Zbawiciel Świata.

Ogłoszenia duszpasterskie

                   XXXI Niedziela zwykła - 5 listopada 2017 r.

 

 

1.     Zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

- poniedziałek,  godz. 17:00 – klasy VI Szkoły Podstawowej

- wtorek,  godz. 17:00 – klasy VII Szkoły Podstawowej

- środa, godz. 17:00 – klasy II Gimnazjum

 

Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Świętą zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 15:00

 

2.     W sobotę, 11 listopada przypada Święto Niepodległości Polski. Wywieszone flagi narodowe w tym dniu mówią o naszym patriotyzmie, miłości do Ojczyzny - jej historii i teraźniejszości. Niech też nie zabraknie osobistej modlitwy w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy za wolność i niepodległość Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę, oddając swoje życie.

     W tym dniu o godz. 12.00 będziemy celebrować  uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpi wmurowanie ziemi, pod repliką Krzyża z Giewontu z Normandii, gdzie walczyli i przelewali swoją krew polscy żołnierze. Na tę uroczystość i Mszę św. w intencji Ojczyzny zapraszamy wszystkich wiernych.

 

3.      W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ma miejsce stała modlitwa za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka. Zapraszamy wszystkich pielgrzymów i wiernych naszej parafii  na Mszę św. o  godz. 12.00; o godz. 15.00– nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 17.45 oraz na godz. 21.00 – na Apel Jasnogórski.

 

4.      Przypominamy, że codziennie w Sanktuarium wspólnie modlimy się za naszych bliskich zmarłych,poleconych w wypominkach odmawiając modlitwę różańcową o godz. 18.30 a po niej odprawiając za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych Mszę Św.

 

5.     Przy wejściu do parku fatimskiegomożna nabyć publikacje o tematyce fatimskiej, pamiątki, dewocjonalia a także publikacje ukazujące charyzmat tego miejsca.

 

 

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013