• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

                  II Niedziela Wielkanocy – 23.04.2017 r.

 

 

1.      Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału 
w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

 

2.      Już dziś informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będzie miała miejsce w dniu 6 maja na Mszy św. o godz. 11.30,natomiast w środę 18 kwietnia J. E. Ks. Bp. Damian Muskus na Mszy św. o godz. 19.00 młodzieży naszej parafii udzieli Sakramentu Bierzmowania.

 

3.      Jeszcze raz informujemy, że 14 marca 2018 roku tj. w środę Konferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe. Na tym samym zebraniu plenarnym  zatwierdziła też Statut tego Sanktuarium.  Przekazując tę radosną informację informujemy także, że uroczyste ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce  w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00,której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski 
– Metropolita Krakowski.

 

4.      W lutym rozpoczęła się w naszej archidiecezji Nowenna Dziękczynna z racji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. W Sanktuarium ona ma miejsce 
w każdą drugą sobotę miesiąca. W związku z powyższym w sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną w intencji naszej Ojczyzny.

 

5.      W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla młodzieży klas 
II gimnazjum w poniedziałek o 17.00; klas VII szkoły podstawowej we wtorek 
o godz. 17.00 a klas VI w czwartek również  o godz. 17.00.

 

6.      Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

7.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

 

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

       Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2018r.

 

 

1.   W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowa wdzięczności względem tych, którzy trudzili się, byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci, także Ks. Mariana i Ks. Przemysława oraz Ks. Marcina, który Triduum Paschalne przygotował i prowadził – to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę – czasem ponad siły – podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na umęczoną S. Julitę i S. Tomaszę oraz  SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać oministrantach, lektorach, dzieciach, młodzieży, pracownikach Sanktuarium PRD naszej parafii o składających nam - kapłanom 
w Wielki Czwartek życzenia, chcę też pamiętać o tych, którzy z poświeceniem trzymali wartę przy Bożym Grobie i tych, którzy składali ofiary na kwiaty do NiegoWierzę, że udało się te wszystkie dary serca wykorzystać – tak, by piękno nas zachwycało. A jeśli mowa o pięknie 
– to chcę dostrzec tych, którzy tworzą kapelę góralską w Sanktuarium. A jeśli mowa o pięknie duchowym – to też chcę dostrzec modlitwy SS. Zakonnychpracujących na terenie naszej parafii 
i za nie dziękować, bo one swoją modlitwą każdemu z nas dodają duchowych mocy. Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się w tej świątyni, wiernych naszej parafii ale 
i tych, którzy z radością przybywają do tej świątyni na modlitwę - za wasze oddanie, obecność, wspólne modlitwy i wspólne przeżywanie tego czasu - wszystkim  składam serdeczne Bóg zapłać.

 

2.   Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli.

Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

 

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych, świętych i misyjnych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.   Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania.

 

5.   W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkania; dla dzieci które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii Świętej w czwartek o 16.00; dla Rodziców dzieci, które w tym roku przyjmują I Komunię św. w czwartek o 20.00 w sali przy Sanktuarium; dla Rodziców młodzieży która w tym roku przyjmuje sakrament bierzmowania w niedzielę 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00 w sali przy Sanktuarium. 

 

6.  Dzisiaj przypada XIII rocznica odejścia do „Domu Ojca” Św.  Jana Pawła II. Niech nam towarzyszy wdzięczność wobec Boga za dar Jego świętości, Jego pontyfikatu i dar konsekracji tego Sanktuarium. To także dobry czas, by przekazać wszystkim informację niezwykłą. Otóż 14 marca 2018 roku tj. w środęKonferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe. Na tym samym zebraniu plenarnym  zatwierdziła też Statut tego Sanktuarium.  Przekazując tę radosną informację dodam, że uroczyste ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce  w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach oraz nadawała sens naszemu życiu.  Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

Ogłoszenia duszpasterskie

              Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.

 

1.   Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zatem dziś o godz. 10.00 i 11.30 – uroczyste poświęcenie palm na placu przy Aniele Pokoju, następnie procesja do Sanktuarium i  Msza św. 
a wieczorem o godz. 18.30 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

2.   Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkami 
i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej, również te, które ukazują charyzmat tego miejsca oraz prasa katolicka.

 

3.   Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali 
i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu
. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

 

4.   Podobnie jak w latach minionych pragniemy, aby liturgia w czasie Triduum Paschalnego 
w Sanktuarium miała piękną oprawę muzyczną. W związku z tym serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do współpracy w przygotowaniu śpiewów. Pierwsze próby odbędą się 
w środę o godz. 17:00 w salce katechetycznej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

W czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Triduum Paschalne.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła połamiemy się chlebem z wszystkimi wiernymi. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy ołtarzu wystawienia do godz. 22.00.
W Wielki Piątek - Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian do warty przy Grobie Pańskim 
w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, 
począwszy od godz. 9.00 i do godz. 16.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

 

Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

 

Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

 

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  - Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00 i będzie transmitowana przez Polskie Radio Kraków. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. 
o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

 

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia 
w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

Ogłoszenia duszpasterskie

   V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

 

 

1.      Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste połączone z procesją; dla dzieci na Mszy św. o godz. 11.30 i dla dorosłych na Mszy św. o godz. 10.00. Wszyscy gromadzimy się wówczas na placu przy Aniele Pokoju,  gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni, by razem przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Jednocześnie informujemy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ organizowanym już po raz kolejny przez Oddział Związku Podhalan działający przy Sanktuarium. Zatem po Mszy Świętej dla dzieci przejdziemy  - w zależności od pogody - albo na plac przy Kaplicy lub do sali obok Sanktuarium gdzie zostanie wybrana ta najpiękniejsza.

 

2.      Przypominamy, że wieczorem jak każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18.30
– nabożeństwo Gorzkich Żali
 z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie pasyjnym Msza św. - tym razem z nauką ogólną. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30 i dla młodzieży o godz. 20.00.

 

3.      Jutro o godz. 15.00 spotkanie dla dzieci które w tym roku przeżywają rocznicę 
I Komunii Świętej. A dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

 

4.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julity na Boży Grób i kwiaty do niego, modlimy się, by Bóg hojnych darczyńców obdarzył szczególnymi łaskami.

 

5.      Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka. 

 

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym

jaśniejsze gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sil.

Ogłoszenia duszpasterskie

   IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018r.

 

 

1.      Dziś rozpoczynają się w naszej parafii i Sanktuarium rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Prowadzi je będzie Ks. Grzegorz Kurp – pallotyn z Warszawy. Wierzę i ufam, że przyczynią się one do pogłębienia naszej wiary i wzmożenia praktyk religijnych. Natomiast jutro - równolegle - rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla dzieci.  Programy rekolekcji są wyłożone na stolikach przy wyjściu z Sanktuarium.

 

2.      Przypominamy, że wieczorem jak każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 18.30 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie pasyjnym Msza św. - tym razem z nauką ogólną. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek; dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30 i dla młodzieży o godz. 20.00.

 

3.      W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą dziękczynną za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 
W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

 

4.      Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składają ofiary u S. Julitty na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu, wierząc, że Bóg wszystkich darczyńców obdarzy szczególnymi łaskami.

 

5.      Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

 

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka. 

 

Na ten dzień i cały tydzień życzmy sobie wielu głębokich zamyśleń 
w czasie trwania rekolekcji wielkopostnych oraz mocy w realizacji naszych wielkopostnych postanowień.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013