• image
  • image
  • image
Previous Next

 1.Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Idźcie i Głoście”.Chcemy w tym roku budzić świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne. Mamy być prawdziwymi świadkami wiary. Ważne jest także to, że ten rok będziemy przeżywać pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Wydaje się, że powinniśmy to odczytać jako znak jako wezwanie, by głosić i żyć w naszej Ojczyźnie, w naszych diecezjach i parafiach przesłaniem Fatimy.

2.W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej o godz. 6.00. Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentugromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

4.Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje dotyczące ostatniego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

Czas adwentu niech dla każdego z nas będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa i Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W niedzielę rozpoczyna się czas adwentowy, przygotowujący nas do uroczystych Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją naszej parafii i Sanktuarium jest codzienna Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana o świcie i zwana Mszą św. Roratnią. Ta Msza św. - również w niedzielę - będzie miała miejsce o godz. 6.00. Natomiast Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku będzie sprawowana o godz. 17.00. W soboty adwentu wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Roratniej o świcie. Jednocześnie informujemy, że przez wszystkie niedziele Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Już dziś zachęcamy wiernych naszej parafii począwszy od dzieci przez młodzież po dorosłych do systematycznego udziału we Mszy św. Roratniej. Niech nasze w niej uczestnictwo uczy nas wewnętrznej dyscypliny, prawdziwej ascezy, bez której nie ma życia duchowego i niech wzmacnia naszą wiarę.

3. Jedną z praktyk religijnych przygotowujących nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia są Adwentowe rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się one w tym roku IV Niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji zostanie podany w terminie późniejszym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Czesław Parzyszek pallotyn.

4. Dzisiaj  o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100 lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym życzymy wielu wspaniałych chwil związanych z przeżywaniem czasu andrzejkowego; Solenizantom doświadczenia wielu znaków ludzkiej solidarności i dobroci a nas wszystkich niech umacnia, krzepi, dodaje sił i sensu w codzienności Chrystus Król Jedyny Zbawiciel Świata.

1.W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości Polski. Wywieszone flagi narodowe w tym dniu mówią o naszym patriotyzmie, miłości do Ojczyzny – jej historii i teraźniejszości. Niech też nie zabraknie osobistej modlitwy w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy za wolność i niepodległość Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę, oddając swoje życie. W tym dniu wszystkich wiernych zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 w intencji Ojczyzny, po której nastąpi wmurowanie ziemi z Dachau, pod repliką Krzyża z Giewontu.

2.   W czwartek 10 listopada rozpocznie się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach. Od 10 – 18 listopada zapraszamy do włączenia się w Nowennę codziennie po modlitwie różańcowej.

3.    Przypominamy, że codziennie o godz. 19.00 wspólnie modlimy się za naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie Kościoła w wypominkach listopadowych. Codzienną Eucharystią oraz modlitwą różańcową prosimy Boga, bogatego w Miłosierdzie o dar miłosierdzia dla nich i miejsce w Jego Domu.

4.    W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimiei prasa katolicka.

 Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty i zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikający z wdzięczności i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne.

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W Sanktuarium Msze Św. o godz. 7.00; 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Ponieważ po południu udajemy się na cmentarze i groby swoich bliskich nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Przypominamy, że procesje z modlitwą za zmarłych na cmentarzach przy ul. Nowotarskiej i w Kościelisku rozpoczynają się o godz. 14.00. Jednocześnie informujemy, że od 1-8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

2. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 o 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

4. Przezcały listopad wspólnie będziemy modlić się za naszych zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych, podczas codziennych Mszy św. listopadowych i nabożeństwa różańcowego. Kartki są wyłożone na stoliku przy wejściu do kościoła. Składamy je zwyczajem minionych lat - w zakrystii Sanktuarium.

5. Dzisiaj  przed Sanktuarium ma miejsce kwesta, prowadzona przez Siostry Sercanki z Krakowa. Ofiary złożone do puszek są przeznaczone na generalny remont bursy dla studiujących w Krakowie dziewcząt. Siostry można wesprzeć modlitwą i ofiarą także poprzez zakup książek-CEGIEŁEK oraz świec z wizerunkiem bł. Matki Klary Szczęsnej-Patronki Bursy. Siostry bardzo liczą na nasze wsparcie i z góry dziękują za każdy gest dobrej woli.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty i zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikającyz wdzięczności i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013