• image
  • image
  • image
Previous Next

1.    W czwartek – 13 dzień miesiąca i kolejne CZUWANIE FATIMSKIE.
Program lipcowego czuwania jest następujący: o godz. 15.00nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, a po jego zakończeniu uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Zenon Hanas z Warszawy.
O godz. 21.00Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów i wypoczywających
w górach serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2.    W następną niedzielę16 lipca przypadająuroczystości Fatimskie.
W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00uroczysta  Eucharystia, której będzie przewodniczył Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas
z Poznania
. Uroczystości Fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny i Papieża Franciszka oraz za naszą Ojczyznę.

3.    W środę 12 lipca, w ramach cyklu koncertów poświęconych św. Bratu Albertowi w 100. rocznicę Jego śmierci – zapraszamy o godz. 20.00
na koncert Chóru Magdalen College Uniwersytetu Oxfordzkiego.

4.    Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka 
i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo
do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

5.    W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i symbole roku jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej i kalendarz sanktuaryjny na nowy rok.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
W pierwszy czwartek od godz. 18.00 w Sanktuarium adoracja  Najświętszego Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a także o łaskę wytrwania w powołaniu.

W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a od godz. 18.30 spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Eucharystia.

2. Jutro w Święto św. Tomasza Apostoła - Ks. Tomasz – wikariusz naszej parafii przeżywać będzie dzień swoich imienin. Składając Księdzu Tomaszowi serdeczne życzenia, polecamy Jego osobę modlitwom wszystkich wiernych.

3. Przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentuma miejsce w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi - codziennie od godz. 15:00 – 17:45. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast z Sakramentu Pojednania można skorzystać podczas każdej Mszy św. oraz również każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i świąt kościelnych – w godz. od  9.00 do 13.00i od godz. 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i symbole roku jubileuszu 100lecia objawień Matki Bożej.

 

Wszystkim wiernym życzymy doświadczenia w życiu bliskości Boga samego i obecności Pani Fatimskiej a Księdzu Tomaszowi  wszelkich darów nieba.

1. W czwartek – 29 czerwca – przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.
Niech ta Uroczystość będzie wyrazemnaszej modlitewnej pamięci o całym Kościele Świętym i Najwyższym Pasterzu, papieżu Franciszku. Jest to również dzień imienin naszego Współbrata ks. Pawła Biskupa, którego również polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 różaniec, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. i o 21.00 Apel Jasnogórskiw kaplicy Matki Bożej. W pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliamiprzy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsc, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i symbole roku jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego-kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”

2. Jutroprzypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. We worek rozpocznie się w Zakopanem Konferencja EpiskopatuPolski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski w Sanktuarium na Mszy św. o godz. 18.00 w obecności najwyższych władz naszej Ojczyzny i ufam licznie zgromadzonych pielgrzymów - w tym wiernych naszej parafii, mieszkańców Skalnego Podhala - dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam wszystkich do udział w tym historycznym wydarzeniu.

4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 20:00 w parku fatimskim rozpocznie się prapremiera Kantaty "TOTUS TUUS - CałyM Twój..." napisanej specjalnie przez kompozytora Jakuba Milewskiego na obchody setnej rocznicy Objawień w Fatimie i 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Na scenie w wystąpią wybitni polscy soliści: Olga Szomanska, Edyta Krzemień, Janusz Krucinski i Michał Gasz, a także orkiestra symfoniczna i chór pod dyrekcja kompozytora. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Informujemy także, że dla zapewnienia bezpieczeństwa na Mszę św. 6 czerwca o godz. 18.00 do Sanktuarium będzie można wejść tylko z kartami wstępu, które można odebrać w kancelarii Sanktuarium. Prosimy, by wierni posiadający zaproszenia zajęli miejsca na chórze. Wejście na chór od strony zakrystii. Uroczystość będzie trwała ok. 1,5 godziny. Miejsce na chórze należy zając do godz. 17.15. Przed Sanktuarium jak również na dużym parkingu będą rozstawione telebimy, które ułatwią nam udział w tej uroczystości. Zatem od godz. 14.00 parking dla samochodów będzie zamknięty. Wszystkie autokary i samochody będą mogły zaparkować na jednym pasie jezdni, która prowadzi do  Sanktuarium. Prosimy o szacunek dla wszystkich Służb znajdujących się na drodze i przy Sanktuarium.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc... Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca€“ o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa już 20 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież - ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. W roku Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie pielgrzymka rozpocznie się nie  przy Ołtarzu Papieskim a w Sanktuarium o godz. 7.00. W związku z powyższym Msza św. o godz. 7.00 będzie miała miejsce w kaplicy Matki Bożej.

2. Jak już informowaliśmy 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja Episkopatu Polski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że razem wespół z najwyższymi władzami naszej Ojczyzny i licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w Ojczyźnie. Jednocześnie informujemy, że w czwartek rozpoczną się w Sanktuarium rekolekcje, przygotowujące nas do tego wydarzenia. Rekolekcje prowadzić będzie Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas SAC a program jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich wiernych naszej parafii i pielgrzymów zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach. Rekolekcje będą transmitowane przez Radio Alex.

3. Informujemy także, że dla zapewnienia bezpieczeństwa na Mszę św. 6 czerwca o godz. 18.00 do Sanktuarium będzie można wejść tylko z kartami wstępu. Zaproszenia wiernym naszej parafii zostaną przekazane w czasie rekolekcji. Natomiast zarówno przed Sanktuarium jak również na dużym parkingu będą rozstawione telebimy, które ułatwią nam udział w tej uroczystości. Zatem od godz. 14.00 parking dla samochodów będzie zamknięty. Wszystkie autokary i samochody będą mogły zaparkować na jednym pasie jezdni, która prowadzi do  Sanktuarium.  Prosimy o szacunek dla wszystkich Służb znajdujących się na drodze i przy Sanktuarium.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013