• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

 III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

 

 

1.   Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również,     że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

 

2.   Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii 
i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Grzegorz Kurp – pallotyn 
z Warszawy. Ich program jest wyłożony na stolikach przy wyjściu 
z Sanktuarium. Zabierzmy go do swoich domów i czyńmy wszystko, by był to czas naszej duchowej mobilizacji, wyrażającej się w aktywnym uczestnictwie w tych rekolekcjach.

 

3.   W lutym rozpoczęła się w naszej archidiecezji Nowenna Dziękczynna z racji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. W Sanktuarium ona ma miejsce 
w każdą drugą sobotę miesiąca. W związku z powyższym w sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną w intencji naszej Ojczyzny.

 

4.   W okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Zakrystianki. Są one przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Za każdą ofiarę na ten cel złożoną ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.   Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

 

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka. 

Ogłoszenia duszpasterskie

              I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

 

 

1.    W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna - bez kazania - po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zaś 
w każdy piątek zapraszamy na Drogę krzyżową; dzieci na godz. 17.00; dorosłych na godz. 18.30, młodzież na godz. 20.00.

 

2.    We wtorek przypada Wspomnienie Dzieci Fatimskich św. Franciszka 
i Hiacynty
, którym Matka Boża w Fatimie przekazała Orędzie wzywające do nawrócenia i pokuty. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo różańcowe i Eucharystię z modlitwą o łaskę beatyfikacji S. Łucji.

 

3.    Przypominamy także, że w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytacji dokona 
J. E. Ks. Bp. Jan Szkodoń. Uroczyste rozpoczęcie wizytacji będzie miało miejsce w sobotę na Mszy św. o godz. 19.00. 
Zatem wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie z nadzieją, że przyniesie ona błogosławione owoce.

 

4.    Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary 
u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

 

5.    Na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym 
o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

 

6.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka. 

 

Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, 
a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali,  Dróg krzyżowych oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.

Ogłoszenia duszpasterskie

  VI Niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

 

 

1.    W  środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Niech wspólna modlitwa wszystkim wyprosi ducha pokuty a także niech będzie modlitwą wynagradzającą za grzechy własne, naszych bliskich, Kościoła i  Ojczyzny.

 

2.    W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30młodzież 
o godz. 20.00,
 zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

 

3.    Przypominamy także, że w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytacji dokona 
J. E. Ks. Bp. Jan Szkodoń. 
Zatem wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów prosimy o modlitwę w tej intencji z nadzieją, że przyniesie ona błogosławione owoce.

 

4.    Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki 
– zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

5.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

6. W poniedziałek o 17.00 spotkanie dla młodzieży klas 6 SP. 

7. W najbliższy czwartek zapraszamy na Godzinę Uwielbienia o godz. 20.00.

 

Wszystkim wiernym życzymy wielu radości wynikających ze spotkań z ludźmi, zachęcając jednocześnie do pamięci, że we wtorek o północy rozpoczynamy czas pokuty, refleksji i nawrócenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Pani Fatimska wyprasza potrzebne łaski na dzień dzisiejszy i cały tydzień.

Ogłoszenia duszpasterskie

              V Niedziela zwykła – 5 lutego 2017 r.

 

 

 

1.    W przyszłą niedzielę przypada także liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 26 Światowy Dzień Chorych 
– ustanowiony – jak pamiętamy przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa „Oto Syn Twój… Oto Matka Twoja…”Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym.

 

2.    Już dziś informujemy, że w II Niedzielę Wielkiego Postu tj. 25 lutego rozpocznie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Wizytacji dokona 
J. E. Ks. Bp. Jan Szkodoń. 
Jednocześnie przypominamy, że ostatnia wizytacja kanoniczna w naszej parafii miała miejsce w Adwencie 2011 roku. Zatem wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów prosimy o modlitwę w tej intencji z nadzieją, że przyniesie ona błogosławione owoce.

 

3.    W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek  o 17.00 młodzież klas III gimnazjum; we wtorek o 17.00 młodzież klas VII; również we wtorek o godz. 18.00 młodzież klas II gimnazjum.

 

1.      Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

2.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.

 

1.      W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest pierwszym piątkiem miesiąca i jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się dodatkowa uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są 
w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą one wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.
Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej - książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko Dzieci ale także ich Rodziców.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek w święto Matki Bożej Gromnicznej  od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii.  W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

3.      Od paru lat dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na ten  rodzaj wsparcia Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013