• image
  • image
  • image
Previous Next

1. Jeszcze raz przypominamy, że od 22 do€“ 26 września organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

2. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie z Chludowa koło Poznania zaprasza na jasełka. Jest to rozśpiewana opowieść o Bożym Narodzeniu, o tym co się działo w betlejemskiej stajence, o radości wśród ludzi i aniołów. Bogu na chwałę, a ludziom by się dusza do nieba rwała! Po jasełkach członkowie Zespołu będą rozdawali kalendarze na nowy rok. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.


1. W środę rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa św. Piotra Apostoła; Miłość Chrystusa przynagla nas”. Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti - założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek.

2. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego€“ Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

3. Jeszcze raz informujemy, że od 22 do€“ 26 września organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci pięknej Monstrancji€“ „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

4. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia 100-lecia objawień MB w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

5. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

2. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr Zakonnych.

3. We wrześniu tj. od 22 do€“ 26 organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci pięknej Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

4. Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki€“ zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium w roku Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie  z serca dziękujemy.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu

1. Dziś pierwszy dzień nowego Jubileuszowego roku z racji stulecia Objawień Pani Fatimskiej 2017 a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w Sanktuarium są sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Przypominamy, że za publiczne odmówienie tego dnia hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Jednocześnie z racji światowego dnia pokoju pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św. Zgodnie z dawnym zwyczajem - na drzwiach naszych domów i mieszkań poświęconą kredą kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić nasze pragnienia poszukiwania Chrystusa w codzienności i radość z Jego odnalezienia. Tego dnia porządek Mszy św. w Sanktuarium każdej niedzieli.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 rozpocznie się w Sanktuarium adoracja  Najśw. Sakramentu z modlitwą o licznie i święte powołania kapłańskie a także o łaskę wytrwania w powołaniu. Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego przypadającej w piątek wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w czwartek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo - sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

4. W piątek zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W naszym mieście trwa VIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych pt. „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodziył…”.
W ramach tego festiwalu w sobotę o godz. 20.00 w Sanktuarium rozpocznie się koncert przy Betlejemskik Holak w wykonaniu zespołu 9-Siył. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

6. Od trzech lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium w roku Jubileuszu 100€“ lecia Objawień z serca dziękujemy.

7. We wtorek 3 stycznia od godz. 8.00 rozpocznie się wycinka suchych drzew w naszym parku fatimskim. Wiernych naszej parafii zwłaszcza mężczyzn - prosimy o pomoc w uprzątnięciu parku fatimskiego. Za ten rodzaj pomocy temu miejscu z serca składamy serdeczne Bóg zapłac.  

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

1. W sobotę przypadaWigilia Bożego Narodzenia. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy Światło Betlejemskie, które można zabrać z kaplicy Matki Bożej do godz. 16.00, a także wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiemi śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole wspomnijmy również tych, którzy przed nami odeszli do wieczności. Zwracamy się jednocześnie z prośbą, by w Rodzinach chrześcijańskich na stół wigilijny nie podawano alkoholu. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i Mszy św. wieczornej. Od godz. 13.00 kościół będzie zamknięty do godz. 22.00.

2. W niedzielęUroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka - jak zawsze o północy i będzie transmitowana przez TV Polonia. Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy. Wiernych naszej parafii oraz Siostry Zakonne prosimy o zajęcie miejsc w świątyni na chórze. Wejście na chór będzie miało miejsce od zakrystii. W Boże Narodzenie Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00, tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W drugi dzień świąt – Msze św. w Sanktuarium jak każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę tego dnia są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Czas Świąt Bożego Narodzenia€“ jest czasem Rodzinnego i radosnego Świętowania, więc niezwykle trudno sobie wyobrazić, by ów czas nie był świętowany w Zakopanem i Skalnym Podhalu w niezwykle pięknych strojach góralskich z zachowaniem miejscowej tradycji i zwyczajów.

5. Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w środę od godz. 9.00

6. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciomznajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami. Tam też są  publikacje o tematyce fatimskiej także te, które dotyczą VIII roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz kalendarze i dewocjonalia.

7. Z sakramentu pojednania można skorzystać w Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 do€“ 13.00 i od 15.00 - 18.00 oraz w Wigilię od godz. 7.00 do godz. 13.00.

8. Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9. Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 28 grudnia i zakończy 30 grudnia. Wizyta duszpasterska rozpoczynać się będzie o godz. 9.00. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej jest wyłożony na stolikach w Sanktuarium.

Wszystkim życzmy Bożej radości, ciepła i pokoju w przeżywaniu dnia dzisiejszego, Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi a Maryja Pani Fatimska uczy wsłuchiwania się w Boże Słowa i zachowywania ich w swym sercu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013