• image
 • image
 • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

     Ur. Trójcy Przenajświętszej – 27.05.2018r.

 

 

1.      W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św. w Sanktuarium o godz. 7.00, następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św., z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00. W związku z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o; przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci - zwłaszcza te, które przeżywały uroczystość pierwszej komunii świętej i rocznicę komunii świętej, do sypania kwiatów podczas procesji – dla nich próba w środę o godz. 16.00. Niech nasz udział w tej Uroczystości i procesji, także w strojach regionalnych – o co z całego serca proszę - będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas i pochyla się nad nami.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  
W pierwszy piątek
 od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30. W pierwszy piątek rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 21 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież - ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Pielgrzymka rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim w parku fatimskim o godz. 7.00.

 

2.    Dzisiaj wolontariusze Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei” będą prowadzić zbiórkę ofiar na rzecz tegoż Hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi nieuleczalnie chorymi. Wszystkich wspierających to dzieło niech Pani Fatimska otacza swoją opieką.

 

3.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarz sanktuaryjny na Nowy Rok.

 

Wszystkich zgromadzonych w Sanktuarium oraz naszych bliskich niech umacnia, krzepi i sił dodaje błogosławieństwo Trój-Jedynego Boga – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                Ur. Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r. 

 

 

 

1.  Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku – w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”

 

2.  Dzisiaj przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Damian Muskus  Ponieważ uroczystość – jak każdego roku - będzie transmitowana przez TV Polonia – jej program przedstawia się następująco; Msze św. tego dniaw Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św. z udziałem Orkiestry Dętej i kapeli góralskiej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  Orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

 

3.  Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

4.   W piątek 25 maja przypada już 11 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

 

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i sanktuaryjny kalendarz na Nowy rok.

Ogłoszenia duszpasterskie

  Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 13.05.2018 r.

 

1.  Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypada  101 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. W Sanktuarium rozpoczyna się czas fatimskich uroczystości. W związku z powyższym Mszy św. o godz. 19.00 będzie przewodniczył  J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski, który ogłosi decyzję Konferencji Episkopatu Polski z 14 marca tego roku, zatwierdzającą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach – Sanktuarium Narodowym. Tę Eucharystię poprzedzi pokutny różaniec fatimski, który rozpocznie się o godz. 18.30 a dzień rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie zwieńczy Apel Jasnogórski  i procesja światła w Parku Fatimskim. Jednocześnie informujemy, że ta uroczystość będzie transmitowana przez TVP Info.

 

2.  Jutro  będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć  Ks. Prowincjał Zenon Hanas SAC z Warszawy. Program modlitewnego spotkania  z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

3.  W niedzielę przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Damian Muskus  z Krakowa. Ponieważ uroczystość – jak każdego roku - będzie transmitowana przez TV Polonia – jej program przedstawia się następująco; Msze św. tego dnia  w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i o godz. 19.00Procesja różańcowa 
w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 11.30, o godz. 13.00 – uroczysta Msza św
. z udziałem Orkiestry Dętej i kapeli góralskiej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna  z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  Orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty 
i naszą Ojczyznę.

 

4.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; młodzież klas II gimnazjum - wtorek g. 17.00; klas VII szkoły podstawowej w środę o g. 17.00; klas VI szkoły podstawowej w czwartek o godz. 17.00. W piątek o 17.00 spotkanie dla dzieci które w tym roku maja rocznicę I Komunii.Wszystkie  spotkania rozpoczynają się nabożeństwem majowym w kaplicy o 17.00. Natomiast spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku mają rocznicę I komunii św. w piątek po Mszy św. wieczornej w sali przy sanktuarium.  

 

5.  W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia w duchu wdzięczności za dar  Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie naszych parafian oraz wszystkich wiernych.

 

6.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski oraz prasa katolicka w tym tygodnik Niedziela z wywiadem Księdza Kustosza Sanktuarium. 

 

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli 
i dobrego tygodnia.

 

1.       We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w Sanktuarium, natomiast 
w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

 

2.       W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

3.       W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii ŚwiętejW związku z tym nabożeństwo 
z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny w sobotę o godz. 16.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece. 
Jednocześnie informujemy, że uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej 
w naszej parafii odbędzie się 10 czerwca również na Mszy św. o godz. 11.30.

 

4.       Kolejny raz informujemy, że 14 marca tego roku Konferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego - Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach 
w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe
. Uroczyste i liturgiczne ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce  w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.Przypominamy także, że niedziela fatimska 
z Maryjną procesją ulicami naszego miasta będzie miała miejsce 20 maja.

 

5.       Natomiast 14 maja tj. w poniedziałek będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ksiądz Prowincjał  Zenon Hanas SAC. Program modlitewnego spotkania 
z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

 

6.       Arcybiskup Metropolita Krakowski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

 

7.       W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

Ogłoszenia duszpasterskie

 IV Niedziela Wielkanocy – 22.04.2018 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna, będąca niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna   

      55 światowy tydzień modlitw w kościele o święte powołania do kapłaństwa i życia   Konsekrowanego.  Papież Franciszek w słowie na ten dzień podkreśla trzy aspekty
      - słuchanie, rozeznanie i życie – stwierdzając, że stanowią one kontekst początku   misji Jezusa, który po dniach modlitwy i zmagania na pustyni odwiedza także swoją synagogę w Nazarecie, i tutaj wsłuchuje się w Słowo, rozpoznaje treść misji powierzonej mu przez Ojca i ogłasza, że przyszedł, aby wypełnić ją "dzisiaj".  Niech       czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim wołaniem o „robotników       na żniwo Pana” – zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej    wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach       oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie       innym.

 

 1. Jeszcze raz przypominamy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, będzie miała miejsce 6 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

 

 1. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny. To także dzień imienin Ks. Wojciecha Jurkowskiego SAC
  – rektora naszej pallotyńskiej Wspólnoty. W związku z tym, że ksiądz Rektor
  i Kustosz są w Fatimie - Msza św. z modlitwą w intencji solenizantów – także księdza proboszcza i kustosza Sanktuarium będzie miała miejsce w następną niedzielę o godz. 11.30. Solenizantów polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

 

 1. Jak pamiętamy 14 marca tego roku Konferencja Episkopatu Polski na 378 zebraniu plenarnym zatwierdziła – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego- Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
  w Zakopanem jako Sanktuarium Narodowe
  .Uroczyste i liturgiczne ogłoszenie tego faktu będzie miało miejsce w 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie tj. 13 maja na Mszy św. o godz. 19.00,której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.

 

 1. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku.Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

 

 1. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

  

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013