• image
  • image
  • image
Previous Next

1. W poniedziałek przypada Wspomnienie Dzieci Fatimskich bł. Franciszka i Hiacynty, którym Matka Boża w Fatimie przekazała Orędzie wzywające do nawrócenia i pokuty. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo różańcowe i Eucharystię z modlitwą o łaskę kanonizacji „błogosławionych pastuszków” i beatyfikacji S. Łucji.

2. W tym roku na terenie naszej diecezji ma miejsce peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pośród męskich Wspólnot zakonnych.
W związku z powyższym w niedzielę 26 lutego o godz. 15.00 - Matka Boża w kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej nawiedzi naszą Wspólnotę na Krzeptówkach. Natomiast w poniedziałek o godz. 17.00 - Obraz zostanie przekazany Braciom Bonifratrom. Zapraszamy wiernych naszej parafii i pielgrzymów do wspólnej modlitwy w Kaplicy Matki Bożej.

3. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

4. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem ogłasza nabór na rok szkolny 2017/18 do klas „0”, 1 i 7 oraz nabór uzupełniający do klas 2,3,4,5,6 do nowej Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II w nowym budynku przy ul. Kościeliskiej. Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych Rodziców odbędzie się w niedzielę 26 lutego o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy ul. Jana Pawła II. Organem założycielskim nowej szkoły jest Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem. 

5. Jeszcze informacja z „Księżówki”. Zbliża się 20 rocznica pobytu Jana Pawła II w „Księżówce” i na Podhalu. Wyrazem dobrego przygotowania na przeżywanie tego jubileuszu niech będzie udział w rekolekcjach zamkniętych w „Księżówce” - w miejscu przebywania i modlitwy Ojca Świętego.  Rekolekcje odbędą się w dniach 10 - 12 marca  a poprowadzi je Ks. prałat Henryk Zieliński z Warszawy - redaktor naczelny Tygodnika „Idziemy”. Zapisy przyjmuje recepcja „Księżówki.  Ze względu na swój charakter mogą w nich uczestniczyć tylko osoby, które na ten czas zamieszkają w „Księżówce”. Rekolekcje są przeznaczone dla osób dorosłych i starszej młodzieży.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

1. W poniedziałek - 13 lutego przypada 12 rocznica śmierci Służebnicy Bożej Siostry Łucji, która była jednym z trojga dzieci świadków Objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym dniu serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji uproszenia łaski Jej beatyfikacji.

2. Są jeszcze wolne miejsca na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia Objawień Matki Bożej, która będzie miała miejsce w dniach 22-26 września. W czasie tej pielgrzymki w niedzielę 24 września zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji Niewiasty Eucharystii. Pragnących udać się w tej pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium.

3. W czwartek o godzinie 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

4. W najbliższą sobotę 18 lutego o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie połączone z zabawą karnawałową .

5. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów, a także powiedzmy o takiej możliwości innym. Ważne, by dokonując aktu przekazania 1% wpisać w celu szczegółowym Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy,

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na rok 2017.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.


1. W sobotę w liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przeżywać będziemy 25 Światowy Dzień Chorych ustanowiony jak pamiętamy przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są słowa „Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: Jak wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 10.00.Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti - na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.

3. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

1. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium wg. porządku niedzielnego. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest pierwszym czwartkiem miesiąca i jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone na zakony klauzurowe w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego.Równieżw tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej - książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców.

2. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti od ubiegłego roku na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. 

4. Są jeszcze wolne miejsca na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej, która będzie miała miejsce w dniach od 22 do“ 26 września. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym z naszej parafii, a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

1. Jeszcze raz przypominamy, że od 22 do€“ 26 września organizujemy Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej. W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji „Niewiasty Eucharystii”. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium lub w kancelarii parafialnej. Zapisy przyjmujemy do 2 lutego.

2. Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

3. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie z Chludowa koło Poznania zaprasza na jasełka. Jest to rozśpiewana opowieść o Bożym Narodzeniu, o tym co się działo w betlejemskiej stajence, o radości wśród ludzi i aniołów. Bogu na chwałę, a ludziom by się dusza do nieba rwała! Po jasełkach członkowie Zespołu będą rozdawali kalendarze na nowy rok. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.


SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013