• image
  • image
  • image
Previous Next

1.We wtorek tj. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dziś informujemy, że  W Sanktuarium Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Uwaga nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 17.00, ponieważ po południu udajemy się na cmentarze i groby swoich bliskich. Procesje z modlitwą za zmarłych na cmentarzach przy ul. Nowotarskiej i w Kościelisku rozpoczynają się o godz. 14.00. Jednocześnie informujemy, że od 1-8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i  odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

2. Przez cały listopad wspólnie będziemy modlić się za naszych zmarłych wypisanych na kartkach wspominkowych, podczas codziennych Mszy św.    listopadowych i nabożeństwa różańcowego. Kartki są wyłożone na stoliku przy  wejściu do kościoła. Składamy je zwyczajem minionych lat - w zakrystii Sanktuarium.

3. Dzisiaj przed Sanktuarium ma miejsce zbiórka ofiar, prowadzona przez Nauczycieli i Pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 na Skibówkach. Ofiary te będą przeznaczone na specjalistyczne leczenie chorej na nowotwór nauczycielki. Za dar serca Jej imieniem, także naszym - składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. 

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Zbliżający się miesiąc Listopad to czas szczególnej pamięci o zmarłych. Idąc na cmentarze składamy na grobach naszych bliskich kwiaty i zapalamy znicze. Zechciejmy ten gest wynikający z wdzięczności i wiary pogłębić przez modlitewną pamięć. A nasze zamyślenie o śmierci niech stanie się okazją do odnowienia wiary w życie wieczne.

1. Dzisiaj przypada ostatnia w tym roku niedziela fatimska.Uroczystościom Fatimskim, przewodniczy J.E.Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz z diecezji tarnowskiej. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe bez zmian. O godz. 15.00 wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości fatimskie będą naszą modlitwą za Kościół Święty z Ojcem Świętym Franciszkiem i naszą Ojczyznę. Wierzę i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim.

2. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

3. W piątek przypada 29 rocznica Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej, znajdującej się w kaplicy obok Sanktuarium. Ów akt miał miejsce na Placu Św. Piotra w Rzymie i był dokonany przez św. Jana Pawła II. Zatem jest to niezwykły powód do naszej wdzięczności wobec św. Jana Pawła II, wyrażający się w dziękczynnej modlitwie za dar koronacji oraz wezwanie dla nas, byśmy wsłuchiwali się w treść fatimskiego orędzia.

4. W sobotę przypada liturgiczne Wspomnienie Św. Jana Pawła II. Niech nasza obecność na dziękczynnym nabożeństwie różańcowym i wieczornej Eucharystii za dar kanonizacji będzie dla nas wezwaniem, byśmy kroczyli drogą świętości.

5. Miesiąc listopad czas modlitewnej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone kartki wspominkowe. Na kartkach można wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają każdego dnia 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.

6. Przypominamy, że w nocy z 22/23 października w Częstochowie odbędzie się Pallotyńskie Czuwanie Młodych. Wszystkich pragnących w nim uczestniczyć prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

7. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku  Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100 - lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

1. Dzisiaj przypada XVI „Dzień Papieski”, organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszystkie ofiary złożone do puszek a przeznaczone na stypendia, będące wsparciem dla ubogich dzieci i młodzieży z głębi serca dziękujemy.

2. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca i ostatnie w tym roku czuwanie  fatimskieProgram czuwania jest następujący; o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Eucharystia, zaś o godz. 21.00 rozpocznie się Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła, będąca zwieńczeniem naszej modlitwy,natomiast w niedzielę - w 38 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową -  przypadają uroczystości Fatimskie, którym przewodniczyć będzie  J.E.Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz z diecezji tarnowskiej. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie w Sanktuarium uroczysta Eucharystia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 15.00 wyruszy z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża procesja Maryjna ulicami naszego Miasta z udziałem; Orkiestry Dętej i banderii konnej. Niech kończące się uroczystości Fatimskie,  będą naszą modlitwą za Kościół Święty z Ojcem Świętym Franciszkiem i naszą Ojczyznę. Wierzę 
i ufam, że one ukażą także piękno Skalnego Podhala wyrażające się w stroju góralskim.

3. W sobotę - z inicjatywy ludzi świeckich  - będzie miał miejsce w naszej Ojczyźnie Wielki Dzień Pokuty za grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy, że pokuta jest potężnym narzędziem do walki ze złem, jest też kluczem do Bożego Miłosierdzia, którego bardzo potrzebujemy w wymiarze osobistym, rodzinnym i narodowym.  W związku 
z powyższym zachęcamy wszystkich do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy od 15.00 do 18.00, także do udziału w pokutnym nabożeństwie różańcowym oraz osobistych aktów pokutnych w postaci modlitwy, postu i wyrzeczenia w intencji wynagradzającej za grzechy swoje, naszych bliskich i Ojczyzny.

4. W nocy z 22/23 października w Częstochowie odbędzie się Pallotyńskie Czuwanie Młodych. Wszystkich pragnących w nim uczestniczyć prosimy o kontakt z ks. Grzegorzem.

  5. Powoli zbliża się miesiąc listopad czas wdzięcznej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Na stolikach są wyłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domu, na kartkach wpisać imiona swoich bliskich zmarłych i zwyczajem lat minionych przekazać do zakrystii w Sanktuarium. Za zmarłych poleconych naszym modlitwom przez cały miesiąc listopad Księża Pallotyni odprawiają 24 Msze św., jedna z nich będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 19.00. Zatem Mszą św. i modlitwą różańcową będziemy prosić Boga o łaskę życia wiecznego dla naszych bliskich zmarłych.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku  Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 
100 - lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu a nauczycielom i trudzącym się wychowaniem młodych pokoleń życzymy Darów Ducha Świętego i znaków  ludzkiej wdzięczności oraz solidarności.

1. W przyszłą niedzielę przypada XVI Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek, które są przeznaczone na stypendia dla ubogich dzieci i młodzieży. Prosząc o wsparcie tego dzieła serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

2. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”.Niech Jego wołanie dociera do naszych serc i naszych Rodzin. Niech modlitwa różańcowa, która w Sanktuarium ma miejsce;dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 sprawia, że „wszyscy odzyskamy zdolność okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” jak napisał w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II.

3. W piątek przypada Wspomnienie NMP Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Obecność dzieci i ich Rodziców jest obowiązkowa. Natomiast na wieczorne nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30 zapraszamy serdecznie wszystkich członków Żywego Różańca.

4. Św. Jan Paweł II w Kaliszu tak mówił "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości”. W związku z powyższym smucą i bolą polityczne plany użycia tematu ochrony życia. Niepokoją próby przymuszania kobiet w miejscach pracy by wzięły wolne i ruszyły w poniedziałek domagać się prawa do zabijania nienarodzonych. Próbujmy sami dać wyraz przekonaniu, że trzeba stanąć po stronie dobra i przeciwstawiać się złu i jego promocji. Że trzeba się modlić o nawrócenie tych, którzy promują cywilizację śmierci. Taka całodzienna i adoracyjna  modlitwa przed Najśw. Sakramentem w intencji ochrony życia od samego poczęcia po naturalną śmierć i nawrócenia dla promujących kulturę śmierci będzie miała miejsce w Sanktuarium w poniedziałek od godz. 9.00 do godz. 18.00. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. także w tych intencjach. Do takiej modlitwy zachęcamy wszystkich a zwłaszcza Zgromadzenia zakonne.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiącaW pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem.

6. Dzisiaj przed Sanktuarium ma miejsce kwesta wolontariuszy na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem, które niesie codzienną pomoc ludziom nieuleczalnie chorym. Ich imieniem składamy serdeczne - Bóg zapłać - wszystkim wspierającym to dzieło.

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100 – lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

1. W tym roku miesiąc październik rozpoczyna się pierwszą sobotą miesiąca. W związku powyższym  w sobotę o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Miesiąc październik jest czasem w różańcowych nabożeństw. W Sanktuarium nabożeństwa różańcowe dla dzieci; od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej, zaś dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Razem z Królową Różańca Świętego wypraszajmy u Boga codzienną modlitwą różańcową, potrzebne łaski dla Kościoła, Ojca Świętego, świata całego, naszej Ojczyzny, dla pielgrzymów i wiernych naszej parafii. Przypominamy, że uczestnicząc we wspólnotowej modlitwie różańcowej, każdorazowo można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Jeszcze raz przypominamy, że w marcu od 16 do 24 organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej.Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej prosimy o zapisy w kancelarii parafialnej do 1 października czyli do soboty.

3. Z radością informujemy, że przy naszej parafii powstała nowa Wspólnota „Wstań”, skupiająca młodzież. W związku z tym serdecznie zapraszamy ludzi młodych na jej pierwsze spotkanie, które będzie miało miejsce  jutro o godz. 18.30.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100 - lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013