• image
  • image
  • image
Previous Next

1. W czwartek – 29 czerwca – przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.
Niech ta Uroczystość będzie wyrazemnaszej modlitewnej pamięci o całym Kościele Świętym i Najwyższym Pasterzu, papieżu Franciszku. Jest to również dzień imienin naszego Współbrata ks. Pawła Biskupa, którego również polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.30 różaniec, następnie medytacja pierwszosobotnia, Msza św. i o 21.00 Apel Jasnogórskiw kaplicy Matki Bożej. W pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliamiprzy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsc, modlitewnik fatimski, prasa katolicka i symbole roku jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy doświadczenia Jej troskliwej obecności i opieki.

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego-kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy Przenajświętszej. Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź...”

2. Jutroprzypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. We worek rozpocznie się w Zakopanem Konferencja EpiskopatuPolski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski w Sanktuarium na Mszy św. o godz. 18.00 w obecności najwyższych władz naszej Ojczyzny i ufam licznie zgromadzonych pielgrzymów - w tym wiernych naszej parafii, mieszkańców Skalnego Podhala - dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcam wszystkich do udział w tym historycznym wydarzeniu.

4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 20:00 w parku fatimskim rozpocznie się prapremiera Kantaty "TOTUS TUUS - CałyM Twój..." napisanej specjalnie przez kompozytora Jakuba Milewskiego na obchody setnej rocznicy Objawień w Fatimie i 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Na scenie w wystąpią wybitni polscy soliści: Olga Szomanska, Edyta Krzemień, Janusz Krucinski i Michał Gasz, a także orkiestra symfoniczna i chór pod dyrekcja kompozytora. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Informujemy także, że dla zapewnienia bezpieczeństwa na Mszę św. 6 czerwca o godz. 18.00 do Sanktuarium będzie można wejść tylko z kartami wstępu, które można odebrać w kancelarii Sanktuarium. Prosimy, by wierni posiadający zaproszenia zajęli miejsca na chórze. Wejście na chór od strony zakrystii. Uroczystość będzie trwała ok. 1,5 godziny. Miejsce na chórze należy zając do godz. 17.15. Przed Sanktuarium jak również na dużym parkingu będą rozstawione telebimy, które ułatwią nam udział w tej uroczystości. Zatem od godz. 14.00 parking dla samochodów będzie zamknięty. Wszystkie autokary i samochody będą mogły zaparkować na jednym pasie jezdni, która prowadzi do  Sanktuarium. Prosimy o szacunek dla wszystkich Służb znajdujących się na drodze i przy Sanktuarium.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, VIII Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc... Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30. W pierwszą sobotę miesiąca€“ o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa już 20 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież - ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. W roku Jubileuszu 100 lecia Objawień w Fatimie pielgrzymka rozpocznie się nie  przy Ołtarzu Papieskim a w Sanktuarium o godz. 7.00. W związku z powyższym Msza św. o godz. 7.00 będzie miała miejsce w kaplicy Matki Bożej.

2. Jak już informowaliśmy 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja Episkopatu Polski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że razem wespół z najwyższymi władzami naszej Ojczyzny i licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w Ojczyźnie. Jednocześnie informujemy, że w czwartek rozpoczną się w Sanktuarium rekolekcje, przygotowujące nas do tego wydarzenia. Rekolekcje prowadzić będzie Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas SAC a program jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich wiernych naszej parafii i pielgrzymów zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach. Rekolekcje będą transmitowane przez Radio Alex.

3. Informujemy także, że dla zapewnienia bezpieczeństwa na Mszę św. 6 czerwca o godz. 18.00 do Sanktuarium będzie można wejść tylko z kartami wstępu. Zaproszenia wiernym naszej parafii zostaną przekazane w czasie rekolekcji. Natomiast zarówno przed Sanktuarium jak również na dużym parkingu będą rozstawione telebimy, które ułatwią nam udział w tej uroczystości. Zatem od godz. 14.00 parking dla samochodów będzie zamknięty. Wszystkie autokary i samochody będą mogły zaparkować na jednym pasie jezdni, która prowadzi do  Sanktuarium.  Prosimy o szacunek dla wszystkich Służb znajdujących się na drodze i przy Sanktuarium.

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

1. Dzisiejsza niedziela wielkanocna, będąca niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna 54 światowy tydzień modlitw w kościele o święte Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Idźcie i głoście. Niech czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim wołaniem o „robotników na żniwo Pana” zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału zwłaszcza w nabożeństwach majowych i adoracji Najśw. Sakramentu.

2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej.Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom,że najbliższy tydzień - jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00. 

3. W sobotę 13 maja przypada  100 - Jubileuszowa rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.Tego dnia Papież Franciszek w Fatimie dokona aktu kanonizacji błogosławionych pastuszków Franciszka i Hiacynty. Natomiast w Sanktuarium rozpocznie się czas fatimskich uroczystości. Rocznicę Objawień w Fatimie przeżywać będziemy razem z J. E. Ks. abp Wojciechem Polakiem Prymasem Polski a zarazem z Rodziną Pallotyńską, która w czasie tej Eucharystii dokona Aktu swego Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Program modlitewny tego dnia jest następujący; o godz. 14.00 Konferencja; o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, 16.00 konferencja II; o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., o 21.00 - Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień 100 rocznicy Objawień w Fatimie.

4. Są jeszcze wolne miejsca na Jubileuszową pielgrzymkę do Fatimy z racji 100 lecia Objawień Matki Bożej.  W czasie tej pielgrzymki 24 września tj. w niedzielę zostanie przekazany do Sanktuarium w Fatimie dar z naszej Ojczyzny, przygotowany przez Sanktuarium i Fundację Aniołów Miłosierdzia w postaci Monstrancji  – „Niewiasty Eucharystii”. Całej pielgrzymce będzie przewodniczyć J. E. Ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Pragnących udać się w tej  pielgrzymce do Fatimy prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium.

5. 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja EpiskopatuPolski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że razem wespół z licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w naszej Ojczyźnie.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniegoRoku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski. 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski.

3. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym nabożeństwo z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny w sobotę o godz. 16.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece. Jednocześnie informujemy, że uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 28 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, o godz. 18.00 zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie upraszającej dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, od godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

5. W nocy z piątku na sobotę w Sanktuarium Apelem rozpocznie się modlitewne czuwanie Sióstr Służebniczek z Prowincji Krakowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

6.   W sobotę 13 maja przypada  Jubileuszowa - 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.Tego dnia Papież Franciszek w Fatimie dokona aktu kanonizacji błogosławionych pastuszków Franciszka i Hiacynty. Natomiast w Sanktuarium na Krzeptówkach rozpocznie się czas fatimskich uroczystości. Czas Rocznicy Objawień w Fatimie przeżywać będziemy razem z J. E. Ks. abp Wojciechem Polakiem€“ Prymasem Polski a zarazem z Rodziną Pallotyńską, która w czasie tej Eucharystii dokona Aktu swego Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Program modlitewny tego dnia jest następujący; o godz. 14.00 Konferencja; o godz. 15.00 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, 16.00 konferencja II; o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., o 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień 100 rocznicy Objawień w Fatimie. Udało się jeszcze zdobyć 25 miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 22-26 września. Całej pielgrzymce będzie przewodniczyć J. E. Ks. abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski. Chętnych prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium.

7. 6 czerwca rozpocznie się w Zakopanem Konferencja Episkopatu Polski. Tego dnia dla uczczenia Jubileuszu 100 lecia Objawień w wymiarze Kościoła w naszej Ojczyźnie Episkopat Polski na Mszy św. o godz. 18.00 tu na Krzeptówkach -  dokona ponowienia Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufamy, że razem wespół z licznie zgromadzonymi pielgrzymami weźmiemy udział w tym historycznym a zarazem centralnym punkcie celebracji fatimskich w naszej Ojczyźnie.

Niech Maryja Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013