• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

              III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

 

 

 

1.      Od paru lat dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na ten  rodzaj wsparcia Sanktuarium z serca dziękujemy

 

2.      Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych 
i osób Bogu poświęconych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.

 

3.      W tym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej w poniedziałek 
o godz. 15.00;

 

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

 

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

                 II Niedziela zwykła – 14.01.2018 r.

 

 

1.      W czwartek rozpoczyna się w Kościele mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność są słowa zaczerpnięte z Księgi Wyjścia  Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Szczególnym patronem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest św. Paweł Apostoł ale także św. Wincenty Pallotti - założyciel Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego 
– Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek.

 

2.      W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali w Sanktuarium Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – Księży Pallotynów i Sióstr Pallotynek. 
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną o godz. 11.30.

 

3.      W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z modlitwą dziękczynną za dar Jubileuszu 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie oraz z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w modlitwie naszych parafian i wszystkich wiernych.

 

4.      W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkaniadla Rodziców Dzieci które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św. we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 20..00 w sali przy Sanktuarium; dla młodzieży II klas gimnazjalnych we wtorek o godz. 17.30; dla młodzieży III klas gimnazjalnych: 1 spotkanie modlitewne w czwartek o g. 20.00 w ramach Godziny Uwielbienia; 2 - spotkanie w piątek o godz. 17.00; dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 12.00 a zbiórka dla ministrantów w sobotę 
o godz. 14.00. 

 

5.      Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

6.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej,  te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

      Wszystkim wiernym życzymy dobrych dni w nowym tygodniu. Niech ten tydzień będący modlitwą o jedność chrześcijan będzie czasem doświadczenia jedności, pokoju i miłości w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Ogłoszenia duszpasterskie

          Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018r.

 

 

 

1.  Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jednocześnie jest to niedziela, która każe nam wracać myślą do chrztu własnego, przez który zostaliśmy włączeni do Wspólnoty Kościoła i za tę wspólnotę jesteśmy odpowiedzialni. Zatem otwórzmy szeroko drzwi dla Chrystusa. Niech runą wszystkie mury, które budujemy w naszych sercach, 
a które stoją na drodze ku pełnej jedności nas wszystkich.

 

2.  Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

3.  W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla młodzieży  klas 6 we wtorek o godz. 17.30, zaś dla młodzieży klas 7 w czwartek o godz. 18.00.

 

4.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski i prasa katolicka.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii życzymy wierności przyrzeczeniom Chrztu Świętego, oraz Bożych darów i łask w nadchodzącym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie

                 Święto Świętej Rodziny – 31 grudnia 2017 r.

 

 

1.    Dzisiaj w Święto Świętej Rodziny przypada ostatni dzień roku 2017. Msze św. 
w Sanktuarium jak każdej niedzieli ale dziękczynna Msza św. nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym rozpocznie się o godz. 19.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium a po Apelu adoracja Najśw. Sakramentu aż do północy. O godz. 24.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo 
i opiekę Matki Bożej w nowym 2018 roku. 
Informujemy również, że za publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” tego dnia można zyskać odpust zupełny.

 

2.    Jutro w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki przypada pierwszy dzień nowego roku 2018. Msze św. w Sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.30; 10.00; 11.30, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny. Ten dzień jest także światowym dniem modlitwy o pokój na świecie. Przypominamy także, że 
w tym dniu Ks. Mieczysław Olech i Ks. Mieczysław Biały przeżywają dzień swoich imienin. Polecamy naszych Współbraci Waszej modlitwie oraz składamy im serdeczne życzenia; Niech praca, będąca posługą wobec nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej przynosi im spełnienie.

 

3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiącapierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.  Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych 
i misyjnych. pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i Msza św. dla nich o godz. 17.00, spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  
o godz. 18.30
 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

 

4.    W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
W kościołach święcona jest kreda i kadzidło – obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła będzie miał miejsce na każdej Mszy św. Tego dnia porządek Mszy św. 
w Sanktuarium – jak każdej niedzieli.

 

5.    Wczoraj zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Bywało, że czasem nie zastaliśmy kogoś w domu. W związku z tym, jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć księdza w swoim domu, prosimy o kontakt w zakrystii Sanktuarium a za wszystkie spotkanie i wspólną modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.    Od kilku lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się w taki sposób na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

 

Życzymy sobie nawzajem, byśmy umocnieni spotkaniem z Chrystusem, zanieśli Go do naszych domów i pozwolili -  aby On ożywiał naszą wzajemną miłość a Pani Fatimska niech strzeże naszych życiowych dróg.

Ogłoszenia duszpasterskie

                III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

                          

 

 

 

1.  Dzisiaj rozpoczynają się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji był i jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach, przygotowujących nas do Świąt Narodzenia Pańskiego. 

 

2.  Również dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych

 

3.  Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ona ma miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

 

4.  W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z dziękczynną modlitwą za dar Jubileuszu 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

 

5.  Betlejemskie Światło Pokoju”, przyniesione wczoraj przez harcerzy, zwyczajem lat minionych - będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej.

 

6.  Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas 
- w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się 
w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem.

 

7.  Wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii w poniedziałek od godz. 9.00

 

8.  Od jutra do niedzieli Chrztu Pańskiego nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Jednak o godz. 15.00 codziennie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

 

Wszystkim życzymy - zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli – spokoju i radości 
w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.    

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013