• image
  • image
  • image
Previous Next

1. Dzisiaj przypada rocznica śmierci naszego Współbrata Ks. Czesława Herlendera SAC, który przeżywszy 80 lat w tym ponad 28 lat służby w Sanktuarium - rok temu odszedł do wieczności. Przypominając o tym wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w Jego intencji.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczną się w Sanktuarium rekolekcje adwentowe i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Czesław Parzyszek pallotyn z Warszawy.  Program rekolekcji jest wyłożony na stolikach przy wejściu do Sanktuarium. Wszystkich zachęcamy do udziału w rekolekcjach, przygotowujących nas do Świąt Narodzenia Pańskiego ale i do przeżycia Jubileuszu 100. lecia Objawień w Fatimie.

3. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych.

4. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w Mszach Św. „Roratnich” i Nowennie do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Nowenna rozpoczyna się w piątek i będzie miała miejsce każdego dnia na zakończenie Mszy św. Roratniej.

5. W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia połączona z modlitwą w intencji dobrego przygotowania i przeżycia Jubileuszu 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

6. „Betlejemskie Światło Pokoju”, przyniesione przez harcerzy, zwyczajem lat minionych - będzie  wystawione w kaplicy Matki Bożej.

7. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Tam też są publikacje dotyczące Wielkiej Nowenny Fatimskiej, kalendarze i pamiątki związane z Bożym Narodzeniem.

Wszystkim życzymy - zgodnie z przesłaniem dzisiejszej niedzieli spokoju i radości w przeżywaniu czasu adwentowego i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.   

1. Informujemy wszystkich wiernych, że rekolekcje adwentowe w Sanktuarium rozpoczną się w IV Niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia i trwać będą do środy włącznie a prowadzić je będzie Ks. Czesław Parzyszek pallotyn z Warszawy.  Program rekolekcji będzie wyłożony na stolikach w najbliższą niedzielę.

2. Msze św. Roratnie ku czci NMP mają miejsce w Sanktuarium o godz. 6.00 a dla dzieci; od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.  Wszystkich parafian serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

3. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Sanktuarium o godz. 6.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Przypominamy, że na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia medalików - dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.W związku z tym obecność Dzieci i ich Rodziców na tej Eucharystii wydaje się być koniecznością.

4. Zarząd Związku Podhalan przy Sanktuarium organizuje kolejny raz Konkurs  recytatorsko-plastyczny pod nazwą „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył”, który rozpocznie się 10 grudnia;  częścią plastyczną o godz. 10.00 zaś recytatorską o godz. 11.00. Zgłoszeń do konkursu można dokonać w Sklepie przy Sanktuarium codziennie od godz. 9.00 - 16.00. Ogłoszenie wyników odbędzie się 17 grudnia o godz. 11.00.

5. Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” znajdują się w pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami przy wejściu do parku fatimskiego. Są tam również materiały związane z ostatnim rokiem Wielkiej Nowenny Fatimskiej oraz Sanktuaryjny kalendarz na rok 2017.

Wszystkim wiernym życzmy obfitości Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu a wpatrzeni w Matkę Bożą chciejmy przeżywać wraz z Maryją święty czas Adwentu.

 1.Czasem adwentowym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Idźcie i Głoście”.Chcemy w tym roku budzić świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne. Mamy być prawdziwymi świadkami wiary. Ważne jest także to, że ten rok będziemy przeżywać pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Wydaje się, że powinniśmy to odczytać jako znak jako wezwanie, by głosić i żyć w naszej Ojczyźnie, w naszych diecezjach i parafiach przesłaniem Fatimy.

2.W adwentowe dni zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. Roratniej o godz. 6.00. Ta Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku ma miejsce o godz. 17.00. W soboty adwentugromadzimy się wszyscy na Mszy św. Roratniej o świcie. W adwentowe niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

4.Opłatki na stół wigilijny oraz świece, rozprowadzane przez Caritas - w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy Dzieciom” można otrzymać, począwszy od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. przy wejściu do parku fatimskiego, gdzie znajdują się również kalendarze, dewocjonalia oraz publikacje dotyczące ostatniego roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej.

Czas adwentu niech dla każdego z nas będzie czasem radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności a Maryja Pani Fatimska niech każdemu z nas - ukazuje drogi wiodące ku niebu.

1. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla po Mszy Św. o godz. 11.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu, połączone z Litanią do Serca Pana Jezusa i Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W niedzielę rozpoczyna się czas adwentowy, przygotowujący nas do uroczystych Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją naszej parafii i Sanktuarium jest codzienna Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej sprawowana o świcie i zwana Mszą św. Roratnią. Ta Msza św. - również w niedzielę - będzie miała miejsce o godz. 6.00. Natomiast Msza św. dla dzieci w dniach od poniedziałku do piątku będzie sprawowana o godz. 17.00. W soboty adwentu wszyscy gromadzimy się na Mszy św. Roratniej o świcie. Jednocześnie informujemy, że przez wszystkie niedziele Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Już dziś zachęcamy wiernych naszej parafii począwszy od dzieci przez młodzież po dorosłych do systematycznego udziału we Mszy św. Roratniej. Niech nasze w niej uczestnictwo uczy nas wewnętrznej dyscypliny, prawdziwej ascezy, bez której nie ma życia duchowego i niech wzmacnia naszą wiarę.

3. Jedną z praktyk religijnych przygotowujących nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia są Adwentowe rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się one w tym roku IV Niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia i trwać będą do środy włącznie. Program rekolekcji zostanie podany w terminie późniejszym. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Czesław Parzyszek pallotyn.

4. Dzisiaj  o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, oraz modlitewnik fatimski, prasa katolicka i kalendarz sanktuaryjny na Jubileuszowy rok 100 lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Wszystkim wiernym życzymy wielu wspaniałych chwil związanych z przeżywaniem czasu andrzejkowego; Solenizantom doświadczenia wielu znaków ludzkiej solidarności i dobroci a nas wszystkich niech umacnia, krzepi, dodaje sił i sensu w codzienności Chrystus Król Jedyny Zbawiciel Świata.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013