• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

           XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2017 r.

 

 

 

 

1.     W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski w naszej Ojczyźnie organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek a ofiary są przeznaczone na stypendia dla ubogich dzieci i młodzieży. Prosząc o wsparcie tego dzieła – serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

2.     Dzisiaj rozpoczyna się październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Niech Jego wołanie dociera do naszych serc 
i naszych Rodzin. Niech modlitwa różańcowa, która w Sanktuarium ma miejsce; dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30 sprawia, że „wszyscy odzyskamy zdolność  okazywania sobie solidarności i zdolność wzajemnego sobie przebaczania” – jak napisał 
w Liście Apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” św. Jan Paweł II.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota  miesiąca
pierwszy czwartek od godz. 18.00 adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  tj. we Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej o godz. 18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Również w sobotę o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia różańców dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast w godzinach przedpołudniowych będzie realizowany projekt Różaniec do granic”. Sanktuarium jest jednym z miejsc stacyjnych. W związku z powyższym o godz. 10.30 
– rozpocznie się konferencja, po niej adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św.udamy się do wejścia do Doliny Strążyskiej - wyznaczonej strefy modlitwy na modlitwę różańcową. Uczestnictwo w tym wydarzeniu zgłaszamy drogą elektroniczną. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

4.     We wtorek, po Mszy św. wieczornej ok. 19.45 w sali przy sanktuarium  spotkanie dla Rodziców młodzieży z klas III i II Gimnazjum oraz 7 i 6 Szkoły Podstawowej.

 

5.     Zapraszamy młodzież z naszej parafii począwszy od klasy 6 szkoły podstawowej wzwyż na Pallotyńskie Czuwanie Młodych 28/29 października na Jasnej Górze. Hasło spotkania: " Razem z Maryją, Oblubienicą Ducha Świętego". Wszelkich informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje ks. Marcin do dnia 21 października. 

 

6.     W środę o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. 

 

7.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok i symbole roku Jubileuszowego.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

  Ogłoszenia duszpasterskie

             XXV Niedziela zwykła – 24 września 2017 r.

 

 

1.    Z inicjatywy duchownych i świeckich powstał projekt wspólnej modlitwy różańcowej w święto Matki Bożej Różańcowej tj. 7 października  na granicach naszej Ojczyzny Różaniec do granic”. Sanktuarium jest jednym z miejsc stacyjnych. W związku z powyższym tego dnia o godz. 10.30 – rozpocznie się konferencja, po niej adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św. udamy się do wyznaczonej strefy modlitwy na modlitwę różańcową. Uczestnictwo w tym wydarzeniu zgłaszamy drogą elektroniczną. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.    W poniedziałek o godz. 20.00 w Sali przy Sanktuarium spotkanie dla Rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. We wtorek również o godz. 20.00 spotkanie dla młodzieży z klas II gimnazjum. W środę również o godz. 20.00 spotkanie dla młodzieży z klas 
7 szkoły podstawowej a w czwartek także o godz. 20.00 spotkanie dla młodzieży z klas 6 szkoły podstawowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy przypominając zarazem o koniecznej obecności.

3.    Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty i Ojca Świętego Franciszka; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok 
i symbole roku Jubileuszowego.

Wszystkim wiernym życzymy, aby w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie

           XXIV Niedziela zwykła – 18 września 2017 r.

 

 

 

1.     Dzisiaj w przypada „fatimska niedziela” i oficjalne zakończenie Międzynarodowego Kongreu Mariologiczno – Maryjnego „Fatima w Bożym Planie Zbawienia”. 
W związku z powyższym Mszy św. o godz. 11.00, transmitowanej przez TV Polonia będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabesinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie. Zatem dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a po niej uroczysta Eucharystia
. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny, Ojca św. Franciszka i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

2.     Jutro przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy nade wszystko dzieci i młodzież, oraz ich Rodziców na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. o godz. 19.00.

 

3.     W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się w kaplicy Matki Bożej Godzina Uwielbienia połączona z modlitwą o błogosławione owoce roku jubileuszowego 100 lecia Objawień w Fatimie i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Ta modlitwa ma i będzie miała miejsce w każdy trzeci czwartek miesiąca. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w prowadzonej modlitwie  nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4.     W czwartek do Sanktuarium w Fatimie wyrusza pielgrzymka  z monstrancją „Niewiastą Eucharystii”, której przewodniczy J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski 
– Metropolita Krakowski. Informujemy pielgrzymów, że grupa wylatująca z Wiednia 21 września wyjeżdża na lotnisko autokarem z parkingu przy Sanktuarium o godz. 3.00 a grupa wylatująca z Wiednia 22 wrześniawyjeżdża na lotnisko również 
z parkingu o godz. 8.00. Cała pielgrzymka liczy 270 osób. Życzymy wszystkim pielgrzymom głębokich przeżyć i prosimy o wzajemną modlitwę.

5.     Z inicjatywy ludzi świeckich powstał projekt wspólnej modlitwy różańcowej w święto Matki Bożej Różańcowej tj. 7 października  na granicach naszej Ojczyzny „Różaniec do granic”. Sanktuarium jest jednym z miejsc stacyjnych. W związku z powyższym tego dnia o godz. 10.30 – rozpocznie się konferencja, po niej adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 12.00 Msza św. Po Mszy św. udamy się do wyznaczonej strefy modlitwy na modlitwę różańcową. Uczestnictwo w tym wydarzeniu zgłaszamy drogą elektroniczną. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

6.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok i symbole roku Jubileuszowego.

 

Wszystkim wiernym naszej parafii – jak również wszystkim pielgrzymom 
– życzymy głębokiej ufności w Miłość Boga ku każdemu z nas oraz doświadczenia bliskości Maryi w życiu codziennym.

Ogłoszenia duszpasterskie

           XXIII Niedziela zwykła – 10 września 2015 r.

 

 

 

 

1.  W środę przypada 13 dzień miesiąca września i czuwanie fatimskie. Zatem 
o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św., której przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Zenon Kard. Grocholewski - były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. O godz. 21.00 Apel jasnogórski 
i procesja światła w parku fatimskim. Przypominamy także, że tą Eucharystią rozpocznie sięMiędzynarodowy Kongres Mariologiczno – Maryjny „Fatima w Bożym Planie Zbawienia”, natomiast w niedzielę przypadają uroczystości fatimskie i zakończenie Kongresu. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, o godz. 11.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Ks. Carlos Cabesinhas – Rektor Sanktuarium 
w Fatimie. Ta Msza św. będzie transmitowana przez TV Polonia. Informujemy również, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny, Ojca św. i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 

2.  W związku z rozpoczynającym się Międzynarodowym Kongresem informujemy wszystkich wiernych, że w czwartek. o godz. 12.00 Mszy św. będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko, w piątek J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski - Metropolita Krakowski a w sobotę Ks. Prowincjał Zenon Hanas SAC.

 

3.  W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. 
w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast  z
 kościoła św. Krzyża 
w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie.

 

4.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok 
i symbole roku Jubileuszowego.

 

 

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017 r.

 

 

 

1.      Dobiega końca wakacyjny czas. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy, dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w poniedziałek o godz. 8.00.Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 7.45.

 

2.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zatem o godz. 18.00 rozpocznie się comiesięczna modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich,  zakonnych i misyjnych a także 
o łaskę wytrwania.

 

3    W piątek w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy św. 
o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 5 alumnów naszego Seminarium dokona Aktu Konsekracji, czyli powierzy samych siebie, żyjąc według Rad ewangelicznych na służbę Bogu, Kościołowi i ludziom 
w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego. Młodych Alumnów powierzamy modlitwie wszystkich wiernych a im życzymy łaski wytrwania aż do śmierci.

 

4     W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkaniaSpotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek po Mszy św. wieczornej tj. o godz. 19.45 w sali obok Sanktuarium.Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas III w każdy piątek o 20.00; Spotkanie dla Oazy w piątek
o godz. 16.00; Spotkanie dla lektorów, ministrantów i kandydatów 
w sobotę o godz. 14.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

5    W środę przypada 13 dzień miesiąca września i czuwanie fatimskie. Zatem 
o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św., której przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Zenon Kard. Grocholewski - były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. O godz. 21.00 Apel jasnogórski 
i procesja światła w parku fatimskim. Przypominamy także, tą Eucharystią rozpocznie sięMiędzynarodowy Kongres Mariologiczno – Maryjny „Fatima w Bożym Planie Zbawienia”, który zakończy się w niedzielę 17 września.  Już dziś informujemy, że uroczystościom fatimskim w dniu 17 września będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabesinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.

 

6     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, ostatniego Roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, kalendarz na nowy rok 
i symbole roku Jubileuszowego.

 

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013