OŁTARZ PAPIESKI

Ołtarz ze stadionu pod Wielką Krokwią został wybudowany na czas pielgrzymki Ojca Świętego do Zakopanego w dniu 06 czerwca 1997 roku. Projekt architektoniczny opracował Zbigniew Śliwiński, natomiast autorem projektu plastycznego i rzeźbień był Marek Szala z Zakopanego. Prace budowlane prowadziła firma Pawlikowskiego z Poronina.

Podczas uroczystości Po Wielką Krokwią od podstawy ołtarza spływał biały obrus o szerokości 5 metrów, który biegł przez płytę stadionu, wznosząc się po stoku góry, aby w jej szczytowym odcinku złączyć się z ustawionym tam 12 metrowej wysokości białym krzyżem.

Ołtarz został przeniesiony ze stadionu Wielkiej Krokwi do parku fatimskiego przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach po zakończeniu Pielgrzymki Ojca Świętego.

Nowym elementem przy ołtarzu jest figura Matki Bożej Fatimskiej umieszczona w miejscu tronu papieskiego. Nawiązuje ona do symbolu „Koleby życia u stóp Krzyża na Giewoncie”, o którym  mówił Jan Paweł II.

Bryła ołtarza w tylnej części została zamknięta monumentalnym witrażem przedstawiającym historyczne wydarzenie –  Hołdu Górali Polskich – jakie miało miejsce przy tym samym ołtarzu ze stadionu Wielkiej Krokwi w dniu 06 czerwca 1997 roku w czasie Mszy św. z Ojcem Świętym.