Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela zwykła – 21 lipca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek  przypada wspomnienie św. Jakuba Ap., oraz św. Krzysztofa
– patrona Księdza Krzysztofa z naszej Wspólnoty i patrona kierowców. 
Polecając modlitwie wszystkich wiernych Księdza Krzysztofa,  ale też wszystkich przeżywających  imieniny w tym tygodniu – życzymy darów Ducha Świętego 
i opieki Pani Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – poświecenie pojazdów będzie miało miejsce dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

2. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy, że o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej 
– nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

3. Otwarty jest sklepik z Pamiątkami i Dewocjonaliami, który znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znaleźć tam można publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski. Przy sklepiku czynna jest codziennie kawiarenka Amakuru w godz. 8.30 – 17.00, gdzie można napić się kawy prosto z Afryki. Tym bardziej zachęcamy Państwa bo dochód ze sprzedanej kawy będzie przeznaczony na budowę szkoły w Kibeho. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje: indywidualne, gregoriańskie, zbiorowe i wieczyste. 

Trwają wakacje… więc razem za Wami patrzę na Jutrzenkę i od niej chcę się uczyć… ona emanuje swoje piękno nawet, gdy nikt na nią nie patrzy. Błogosławionej niedzieli i niech Pani Fatimska strzeże naszych wakacyjnych dróg a Bóg niech nas wspiera swoim błogosławieństwem.

XIV niedziela zwykła – 07.07.2024r.

W sobotę przypada 13 dzień miesiąca lipca „czuwanie fatimskie”Program lipcowego czuwania fatimskiego jest następujący; 

o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św., zaś o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. Za tydzień w niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym 
w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim,  a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Sławomir Oder z diecezji gliwickiej. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę  – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy, że o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00

4. Otwarty jest sklepik z Pamiątkami i Dewocjonaliami, który znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znaleźć tam można publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski. Przy sklepiku czynna jest codziennie kawiarenka Amakuru w godz. 8.30 – 17.00,gdzie można napić się kawy prosto z Afryki. Tym bardziej zachęcamy Państwa bo dochód ze sprzedanej kawy będzie przeznaczony na budowę szkoły w Kibeho. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje: indywidualne, gregoriańskie, zbiorowei wieczyste. 

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu. 

XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej
  – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
 2. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. My zaś w naszej codzienności pamiętajmy, że Bóg nigdy nie odmawia opieki tym, których utwierdza w swojej miłości.

X Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. We czwartek przypada 13 dzień miesiąca czerwca czuwanie fatimskieProgram czerwcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św., zaś o godz. 21.00 – Apel Maryjny w Sanktuarium 
i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. W najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie. W związku z tym 
w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30
. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Artur Ważny z diecezji sosnowieckiej. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę oraz pokój na świecie.  – wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 

4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana 
w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.

​IX Niedziela zwykła – 2.06.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała, która trwać będzie do czwartku włącznie. Serdecznie zachęcamy wszystkich – od dzieci przez młodzież po dorosłych – do udziału we Mszy św. wieczornej i procesji eucharystycznej wokół Sanktuarium. 
W czwartek w dniu zakończenia Oktawy będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia ziół i wianków.  

2. W piątek przypada 27 rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w tym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i rocznica konsekracji świątyniUczyńmy wszystko co w naszej mocy, by tego dnia dać świadectwo wdzięczności wobec św. Jana Pawła II za historyczny dar obecności i konsekracji tego Sanktuarium.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 

4. A w środę ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30. 

5. tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla uczniów klas VI  w piątek o 18.00 a dla uczniów klas VII w piętek o 19.00 zaś spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

6. Biuro Pielgrzymkowe Księży Pallotynów w dniach od 2 do 9 września organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Program tej pielgrzymki znajduje się w zakrystii Sanktuarium oraz w furcie naszego domu. Wszystkich pragnących uczestniczyć w tej pielgrzymce prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

7. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast 
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej wierzyli w Obecność Pana 
w Najświętszym Sakramencie a zarazem nie zapomnieli, że On jest pokarmem, który nas strzeże tu i teraz i na życie wieczne.

Ur. Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada Dzień Matki. W szczególny i wyjątkowy sposób składamy życzenia wszystkim Mamom i dziękujemy za trud włożony w opiekę
  i wychowanie. Matka od zawsze jest symbolem bezpieczeństwa, ciepła i miłości.
  I to Ona odgrywa wielką rolę w życiu każdego z nas. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Mam, prosząc dla tych, które odeszły do wieczności o dar nieba, zaś dla żyjących  oraz wszystkich kobiet o dar Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Fatimskiej.
 • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze Św.
  w Sanktuarium o godz. 7.00, następnie o godz. 10.00  uroczysta Msza Św.,
  z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Natomiast w godzinach wieczornych Msze św. w Sanktuarium o 17.00 i 19.00.
  W związku
  z Uroczystością Bożego Ciała prosimy o
  przyozdobienie naszych domów a także serdecznie prosimy wszystkie Dzieci – do sypania kwiatów podczas procesji
  – dla nich próba w środę o godz. 16.00
  . Niech nasz udział w tej Uroczystości
  a zarazem w Eucharystycznej  procesji będzie naszym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest pośród nas, pochyla się nad nami i nieustannie nam towarzyszy w naszej codzienności.
 • Od piątku tj. 31 maja rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zachęcamy wszystkich wiernych naszej parafii do udziału we Mszy św. wieczornej
  i eucharystycznej procesji wokół naszej świątyni. Oktawa trwa do następnego czwartku włącznie.
 • W tym tygodniu przypada  pierwsza sobota miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że
  |w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci, które tym razem będzie miało charakter ogólnopolski a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
 • Także w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 27 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza z hasłem „ Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Parku Fatimskim, natomiast o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny.  Młodzież – ale też wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

Ur. Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz
w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy  Przenajświętszej. J
ednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Dzisiaj przypada w Sanktuarium niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczy Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy. Program tych uroczystości jest następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast
o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie i Ziemi Świętej. 

3. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św.
w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 18.20 a to dlatego iż tego dnia gościć będziemy w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30 a Mszy św. będzie przewodniczyć Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

4. W sobotę 25 maja przypada już 17 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

5. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – czyli w przyszłą niedzielę na Mszy św.
o godz. 11.30 będzie miała miejsce uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedź dal Dzieci rocznicowych i ich Rodziców w sobotę  o godz. 17.00

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium i w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00.

2. Jutro przypada 13 maja a zarazem 107 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.
W tutejszym
Sanktuarium rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Abp Marka Jędraszewskiego – Metropolitę Krakowskiego. Program modlitewny tego dnia będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E. Ks. Abp Marek Jędraszewski i o 21.00 Apel Maryjny oraz procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla uczniów klas VI :

w piątek o 18.00 a dla uczniów klas VII w piętek o 19.00. Spotkanie dla ministrantów

w sobotę o godz. 10.00.

5. Jednocześnie informujemy, że „niedziela fatimska” w tym roku przypada w dniu 19 maja tj. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tym uroczystościom, przewodniczyć będzie Ks. Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych i takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie. 

6. Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam będziemy gościć w Święto NMP Matki Kościoła tj. w poniedziałek 20 maja.  Wówczas Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej

VI Niedziela Wielkanocy – 5.05.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce  w Sanktuarium uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo pokutne z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedzią świętą w sobotę o godz. 16.00.    Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00.

2.   Już dziś informujemy, że w poniedziałek tj. 13 maja przypada 107 rocznica Objawień Matki Bożej Fatimie a w Sanktuarium rozpocznie się czas nabożeństw fatimskich. W tym roku w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Abp Marka   Jędraszewskiego – Metropolitę Krakowskiego. Program modlitewny tego dnia   będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30        pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E.       Ks. Abp Marek Jędraszewski i o 21.00 Apel Maryjny oraz procesja światła w parku   fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.

3.   Jednocześnie informujemy, że „niedziela fatimska” w tym roku przypada w dniu 19 maja. Tym uroczystościom fatimskim, przewodniczyć będzie Ks. Carlos Cebecinhas – Rektor Sanktuarium z Fatimy. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00
– uroczysta Msza św
. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych i takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. 

4.   Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam będziemy gościć poniedziałek tj. 20 maja. Wówczas Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie     przewodniczyć Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Program   modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30.    Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

5.   Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu      do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki      Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne,        gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej

V Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w Sanktuarium, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2.   W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski, zaś w swoich modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Ponieważ w piątek przypada uroczystość Królowej Polski to chorych naszej parafii nawiedzimy w czwartek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci,
a
od godz. 18.30
dla dorosłych a ramach tych nabożeństw pokutny różaniec fatimski,  medytacja pierwszo sobotnia i Eucharystia. Zaś na zakończenie dnia Apel Maryjny.

4.  W środę nabożeństwem majowym rozpocznie się spotkanie dla członków Żywego Różańca.

5.  Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

1 2 3 25