Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocy – 21.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

   1. Czwartą niedzielą wielkanocną – Niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna się w  kościele katolickim 61 światowy tydzień modlitw o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana” zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym oraz adoracji Najśw. Sakramentu.

2. Przypominamy także, że w Sanktuarium ma miejsce całodzienna spowiedź
a uczynimy zadość jednemu z przykazań kościelnych, które mobilizuje nas do przeżycia Sakramentu Pojednania i Komunii Świętej w okresie Wielkanocy gdy przystąpimy do tego sakramentu między Wielkanocą a Uroczystością Trójcy Świętej. Proszę Was, abyśmy o tym nie zapomnieli.  

3.  Już dziś informujemy wszystkich wiernych, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, będzie miała miejsce w dniu 12 maja na Mszy św. o godz. 11.30, zaś uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej odbędzie się 26 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

4.   Dzisiaj trwa II tura wyborów samorządowych w naszej Ojczyźnie. Usilnie zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Pamiętajmy, że raz na 5 lat decydujemy, kto
i wespół z kim będzie gospodarzem naszej małej Ojczyzny. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by zostali wybrani ludzie dobrzy, mądrzy, pracowici i uczciwi a nade wszystko ludzie sumienia potrafiący służyć innym w trosce o dobro naszej społeczności oraz tych, którzy do nas przybywają.

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

     Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

III Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamyw Kościele Katolickim w Polsce Niedzielę Biblijną i już
  VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  Tą niedzielą rozpoczyna się także 16 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do najbliższej soboty  a motywem przewodnim tego tygodnia są słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Podkreślamy także fakt, że przedmiotem lektury Pisma Świętego w Narodowym czytaniu – będą Dzieje Apostolskie. Z całego serca zachęcamy, byśmy wzięli do ręki Księgę Pisma Świętego i czytali Ją, rozważając Jej słowa.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 rozpocznie się Dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących zakonny charyzmat w naszym Mieście.
 • W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona
  z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku
  z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 • Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać
  w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie
i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

​​II Niedziela Wielkanocy – 7.04.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

2. We wtorek na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania Młodzieży naszej parafii. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. 

3. Również we wtorek 9 kwietnia o godz. 20.00 w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się spotkanie dla tych, którzy pragną kontynuować doświadczenie Seminarium odnowy wiary.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w piątek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI,  a o godz. 19.00 dla uczniów klas VII. 

5. Dzisiaj trwają wybory samorządowe w naszej OjczyźnieUsilnie zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Pamiętajmy, że raz na 5 lat decydujemy, kto 
i wespół z kim będzie gospodarzem naszej małej Ojczyzny. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by zostali wybrani ludzie dobrzy, mądrzy, pracowici i uczciwi a nade wszystko ludzie sumienia potrafiący służyć innym w trosce o dobro naszej społeczności oraz tych, którzy do nas przybywają.

6. Jednocześnie informujemy, imieniem Burmistrza naszego Miasta, że od tych wyborów następuje zmiana siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Zakopanem. Lokal wyborczy przeniesiony został z D. W. „APENA”, ul. Osiedle Krzeptówki 87 do Restauracji „Pod Strzechą” przy ul. Skibówki 29. Zatem Mieszkańcy następujących ulic: ul. Droga do Walczaków od nr 13 do końca, Krzeptówki, Krzeptówki Boczne, Krzeptówki Potok, Mraźnica, Przewodnika Józefa Krzeptowskiego, Szymona Zaryckiego, Osiedle Krzeptówki, Osiedle Krzeptówki Potok od dziś będą głosować w nowym miejscu. 

7. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  

8. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg. ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.

Niedziela Palmowa – 24 marca 2024 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy Mękę, Śmierć
  i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św., natomiast uroczyste, połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, wieczorem zaś o godz. 18.30 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym.
 2.  We wtorek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a w pomieszczeniu
  z Pamiątkami i Dewocjonaliami, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej i prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.
 3. W minionym tygodniu zakończyło się Seminarium odnowy wiary. Wszystkich, którzy chcą kontynuować to doświadczenie, zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek, 26 marca, o godz. 20.00 w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu łożyli i nadal to czynią ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpoczniemy Triduum Paschalne.  

    Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy   

     wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00.

W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się

    Liturgia Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez

    całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed

    wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dorosłych, Młodzież i Dzieci do warty   

    przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy,  

    że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy

     od godz. 9.00 do godz. 16.00. 

*   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie

     nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem

     odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

*   Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00
     – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00
     w Wielką Sobotę. Jednocześnie informujemy, że zarówno w Wielki Czwartek, w Wielki

     Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium wspólna Jutrznia

     Serdecznie zapraszamy.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00.

    Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar

    odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku 

    niedzielnego.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę  przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste na placu przy Aniele Pokoju,  połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miał miejsce konkurs, organizowany przez Odział Związku Podhalan przy Sanktuarium na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ. A nadto prosimy o umiejętne – czyli rozłożone w czasie – korzystanie z Sakramentu Pojednania, by móc z czystym sumieniem przeżywać czas świąt Wielkanocnych.
 • Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że
  w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30;
  dla młodzieży o godz. 20.00.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w czwartek spotkanie dla dzieci komunijnych o godz. 13.00 a w sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 • W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 • Informujemy, że W Szkole Podstawowej nr 2 trwają zapisy do oddziału przedszkolnego
  i klasy I
  na rok szkolny 2024/2025. Wnioski do  klasy I można składać do 12 kwietnia, zaś do przedszkola do 24.05.2024 w sekretariacie Szkoły w godzinach od 8.00 – 15.00. Przy zapisie konieczne są osobiste dokumenty w postaci dowodu.
 • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym
  o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity
  – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał
  w codzienności.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski oraz „Baranki Wielkanocne” rozprowadzane przez Caritas. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym jaśniejsze   gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sił.

III Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również,   że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.
 • Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczyna się w naszej parafii
  i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Jan Oleszko – Sekretarz ds. Misji Księży Pallotynów w Ząbkach. Ich program będzie wyłożony na stolikach przy wyjściu z Sanktuarium w najbliższą niedzielę. 
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w czwartek spotkanie dla dzieci komunijnych o godz. 13.00 a dla ich Rodziców o 20.00.
  W piątek spotkanie dla uczniów klas VI o godz. 18.00; dla uczniów klas VII
  o 19.00  dla uczniów klas VIII o 19.30. W sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 10.00.
 • Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary
  u Siostry Julity,  przeznaczone na Boży Grób oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w ich codzienności.
 • Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta… Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga.

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych 
o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Szczególny apel, zachęcający do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 kierujemy do Rodziców 
i młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, ufając, że wspólna modlitwa pomoże młodzieży otworzyć się na przyjęcie Darów Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży 
i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że |w pierwszą sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa; nabożeństwo różańcowe, medytacja 
i Eucharystia. 

3. W czwartek o godz. 13.00 spotkanie dla dzieci komunijnych.

4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał 
w codzienności.

5. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać 
w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

6. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Chrystus przychodzący do naszych serc zawsze przemienia w nas to, co przemiany potrzebuje a Maryja niech będzie nam przewodniczką po wielkopostnych drogach i chroni w sposób szczególny wszystkie Niewiasty.

VI Niedziela zwykła – 11.02.2024 r.

     Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej  z Lourdes, a zarazem przeżywamy 32 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są Boże słowa zaczerpnięte z Księgi Rodzaju „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 14.00. Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.

2.  W Sanktuarium trwa Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć a może obudzić. Spotkania mają miejsce w każdy wtorek o godzinie 20.00.  Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3.  W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w Sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane jak każdej niedzieli i święta. Niech zatem wspólna modlitwa wszystkim wyprosi ducha pokuty a także niech będzie modlitwą wynagradzającą za grzechy własne, naszych bliskich, Kościoła
i Ojczyzny.

4. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. Zatem
w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30, młodzież o godz. 20.00, zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18.30 gromadzimy się wszyscy, aby wspólnie przeżywać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

5. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

6. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

7.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast we furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

V Niedziela zwykła – 4 lutego 2024 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W najbliższą niedzielę przypada także liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej
  z Lourdes
  , a zarazem przeżywać będziemy 32 Światowy Dzień Chorych, ustanowiony – jak pamiętamy – przez  św. Jana Pawła II. Myślą przewodnią tego dnia są Boże słowa zaczerpnięte z Księgi Rodzaju „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. One nam podpowiadają, że jesteśmy stworzeni, by przebywać razem,
  a nie samotnie. Ten wymiar naszego istnienia podtrzymuje nas szczególnie
  w okresach choroby i słabości, i jest pierwszą terapią, którą musimy wszyscy razem zastosować, aby uleczyć choroby społeczeństwa, w którym żyjemy. Zatem naszą modlitwą sprawmy, by chorzy czynili dobro cierpieniem a zdrowi, by czynili dobro cierpiącym. Msza św. dla chorych w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi
  o godz. 14.00.
  Po Mszy św. rozpocznie się spotkanie dla chorych naszej parafii. Prosimy wszystkich bliskich, by pomogli osobom chorym dotrzeć tego dnia do Sanktuarium.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; spotkanie dla Dzieci komunijnych w czwartek o 13.00. Spotkanie dla uczniów klas VI w piątek o 18.00, dla uczniów klas VII w piątek o 19.00, dla uczniów klas VIII w piątek
  o 20.00; spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 a spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 12.00.
 • Dzięki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, abyśmy potrafili w codziennych trudnościach dostrzegać obecność Pana Boga oraz doświadczać opieki Matki Bożej Fatimskiej.

IV Niedziela zwykła – 28.01.2024 r.

     Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00; 17.00 i 19.00. Poświęcenie gromnic będzie miało miejsce na każdej Mszy św. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. W związku z powyższym o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. dla Sióstr zakonnych i Osób Bogu poświęconych. Przypominamy, że Ofiary złożone na tacę w tym dniu są w całości przeznaczone na zakony klauzurowe – w naszym przypadku będą wsparciem dla Sióstr Karmelitanek z Zakopanego. Również w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia i wręczenia Dzieciom przystępującym w tym roku szkolnym do pierwszej komunii świętej – książeczek do nabożeństwa. W związku z powyższym na tę Mszę św. zapraszamy w sposób szczególny Dzieci i ich Rodziców.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych
  i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że |w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa; nabożeństwo różańcowe, medytacja i Eucharystia.
 • W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla kandydatów na ministrantów we wtorek o 13.30 a dla dzieci komunijnych w czwartek o 13.00.
 • Jak już informowaliśmy we wtorek rozpocznie się w Sanktuarium Seminarium odnowy wiary – ośmiotygodniowe rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć a może obudzić. Seminarium poprowadzi p. Witek Wilk – szczęśliwy mąż Sylwii i ojciec czwórki dzieci, ewangelizator, perkusista, producent muzyczny, kompozytor, założyciel sieci księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście. Obdarzony łaską przyprowadzania ludzi do Boga, prowadzi rekolekcje dla ludzi wszystkich stanów w wielu krajach. Spotkanie będą się odbywały przez osiem kolejnych wtorków o godzinie 20.00.  Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 • Od wielu już lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i kalendarze na rok 2024, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie
  i wieczyste.

Wszystkim wiernym z naszej parafii a także wypoczywającym w Zakopanem życzymy doświadczenia ludzkiej dobroci i życzliwości a przede wszystkim obfitości Bożego błogosławieństwa.

1 2 3 24