Ogłoszenia parafialne

Ur. Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

1. Jeszcze nie tak dawno w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończył się czas Wielkanocny, tym samym czas zadośćuczynienia jednemu z przykazań kościelnych     mówiącemu o „spowiedzi i komunii świętej przynajmniej raz w roku w czasie wielkanocnym”. Obecnie ów czas jest wydłużony do Ur. Trójcy  Przenajświętszej.

Jednocześnie przypominamy, że dziś można zyskać odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za uczestnictwo w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św.
w Sanktuarium o godz. 7.00; 12;00 i 19.00. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę o godz. 16.00  nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.

4. Także w sobotę wyrusza z Sanktuarium jednodniowa – już 26 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza z hasłem „Wznoszę swe oczy ku górom.” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie pielgrzymki w Parku Fatimskim, natomiast o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w Sanktuarium Najśw. Rodziny.  Młodzież – ale też wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

5. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30 a w najbliższy piątek o 18.00 spotkanie dla uczniów klas VII. 

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Duch Święty obmyje w nas to co nie święte, niech w serca oschłych wleje zachętę
i niech uleczy rany naszych serc… Na zakończenie wspólnej modlitwy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego – 21.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W czwartek 25 maja przypada już 16 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca
  i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.
 • W piątek przypada Dzień Matki. W szczególny i wyjątkowy sposób składamy życzenia wszystkim Mamom i dziękujemy za trud włożony w opiekę i wychowanie. Matka od zawsze jest symbolem bezpieczeństwa, ciepła i miłości. I to Ona odgrywa wielką rolę w życiu każdego z nas. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Mam, prosząc dla tych, które odeszły do wieczności o dar nieba, zaś dla żyjących  oraz wszystkich kobiet o dar Bożego błogosławieństwa i opieki Pani Fatimskiej.  
 • W przyszłą niedzielę na Bachledówce będzie miała miejsce Uroczystość ustanowienia – na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego Ks. Abp Marka JędraszewskiegoSanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Czciciela Matki Boskiej Jasnogórskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski. Informujemy o tym wydarzeniu także dlatego, że Ks. Kard. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia jest swoistym Dobrodziejem tego miejsca, wszak Figura Matki Bożej Fatimskiej, koronowana przez św. Jana Pawła II na Placu św. Piotra w Rzymie jest Jego darem dla Pallotynów na Krzeptówkach z nadzieją, że Matka Boże będzie chroniła naszą Ojczyznę od południa. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przypada w Sanktuarium niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczy O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnych i takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. 

2.   Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC z Warszawy. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

3. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.

4.   W czwartek 18 maja przypada 103 Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności względem Boga za dar Jego życia i dar Jego Rodziny. W Sanktuarium nabożeństwo majowe rozpocznie się pieśnią oazową „Barka”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.  W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy rocznicę  Pierwszej Komunii św. W związku z powyższym w sobotę o 15.00 nabożeństwo pokutne dla dzieci rocznicowych, ich rodziców i bliskich. 

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy zdecydowanie bardziej ufali Panu i Jego Matce, wówczas nigdy nie doznamy rozczarowań, bo On zawsze jest wierny obietnicom. Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

V Niedziela Wielkanocy – 7.05.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom
  i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień – jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00. W poniedziałek o godz. 20.00  w Sali obok Sanktuarium spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.
 2. W najbliższą sobotę tj. 13 maja przypada 106 rocznica Objawień Matki Bożej Fatimie a w Sanktuarium rozpocznie się  czas nabożeństw fatimskich. W tym roku w Sanktuarium będziemy gościć J. E. Ks. Bp Krzysztofa Włodarczyka z Bydgoszczy. Program modlitewny tego dnia będzie następujący; godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o 18.30  pokutny różaniec fatimski, następnie Msza św., której będzie przewodniczyć J. E. Ks. Bp K. Włodarczyk, o 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim, która zakończy dzień rocznicy Objawień w Fatimie.
 3. W najbliższą niedzielę przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim, przewodniczyć będzie O. Samuel Pacholski – Przeor Jasnej Góry. Program tych uroczystości będzie następujący; Msze św. w Sanktuarium; o godz. 7.00; 8.30; 11.00; 17.00 i o godz. 19.00. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa w parku fatimskim i o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. Natomiast o godz. 15.00 rozpocznie procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Orkiestry Dętej i Banderii konnej. Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczą w Banderiach konnychi takowe zwierzęta posiadają oraz wszystkich wiernych do udziału w tym wydarzeniu i modlitwy za Kościół Święty naszą Ojczyznę i pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. 
 4. W przyszły poniedziałek tj. 15 maja będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i TV Trwam. Mszy  św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 18.20 będzie przewodniczyć Ks. Prowincjał Waldemar Pawlik SAC z Warszawy. Program modlitewnego spotkania z Rodziną Radia Maryja rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej

IV Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

     1. Czwartą niedzielą wielkanocną – Niedzielą „Dobrego Pasterza” rozpoczyna się w  kościele katolickim 60 światowy tydzień modlitw o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana” zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym oraz adoracji Najśw. Sakramentu.

2.  Jutro rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w Sanktuarium, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

3. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski, zaś w swoich modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00  modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska
u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci,  i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo majowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca  – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że także w sobotę ma miejsce nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci, które rozpoczyna sięo godz. 16.00. A w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Wszystkich serdecznie zapraszamy. 

5. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w piątek o 15.45 dla Dzieci przeżywających w tym roku rocznicę pierwszej Komunii św., zaś o godz. 18.00 – spotkanie dla uczniów klas VII. 

6. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym nabożeństwo z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny, będzie miała miejsce w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 15.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece.Jednocześnie informujemy, że uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 21 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

     Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

III Niedziela Wielkanocy – 23.04.2023 r.

  Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Katolickim w Polsce Niedzielę Biblijną i już VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Tą niedzielą rozpoczyna się także 15 Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty tj. 29 kwietnia a motywem przewodnim tego tygodnia są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przyjętego przez Konferencję Episkopatu Polski pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Te słowa będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Jana. Aktualny kontekst wojenny mówi nam dużo o potrzebie sięgania po Słowo Boże, aby kształtować w sobie ducha solidarności, braterstwa, ofiarności, a przede wszystkim ducha pokoju. Ale nade wszystko chcemy w tym tygodniu dziękować Ojcu niebieskiemu za Kościół Święty i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa.
 2. Informujemy wszystkich wiernych naszej parafii – także Pielgrzymów – że w V Niedzielę wielkanocną tj. 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.30, przeżyjemy uroczystość pierwszej Komunii Świętej.
 3. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

II Niedziela Wielkanocy – 16.04.2023 r.

   Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św. Siostry FaustynyApostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00. dzisiaj również o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych. Tym razem będzie on miał miejsce w domu Sióstr Miłosierdzia.
 2.  W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona
  z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku
  z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania z naszej parafii ale też wszystkich wiernych.
 3. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując tego aktu wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.
 4. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast
  w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

  Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się żyć wg ewangelicznych wartości.
A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023

  Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tę Uroczystość pragnę, wypowiedzieć słowawdzięczności względem tych, którzytrudzili się,byśmy owocnie przeżyli czas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Najpierw takie słowa – skieruję w kierunku moich Współbraci z Ks. E. Leśniakiem z Poznania i Ks. M. Kowalczykiem i z Ks. Michałem Siennickim z WSD Ołtarzew oraz Ks. Marcinem, który czuwał nad przebiegiem Triduum Paschalnego – to Wam najserdeczniej dziękuję za pracę podejmowaną w tym w Wielkim Poście i w obecnym czasie.  Z podziwem patrzę na S. Józefę, S. Julitę i S. Joelę – SS. Nazaretanki pracujące razem z nami w Sanktuarium. Chcę dzisiaj pamiętać o wszystkich; a nade wszystko o Scholii, towarzyszącej naszym modlitwom, Siostrach zakonnych, Służbie liturgicznej, pracownikach Sanktuarium, PRD naszej parafii, Oddziale Związku Podhalan przy Sanktuarium. Szczególne słowa wdzięczności kieruję ku naszym Przyjaciołom, Dobrodziejom i Wiernym Parafii wspierających nas modlitwą i ofiarą w tak trudnym czasie. To wzrusza i zobowiązuje.  Niezwykle ciepło patrzę na Was wszystkich gromadzących się przy ekranach monitorów. Ufam, że byliśmy razem i czas nam ofiarowany przez Boga w tym roku przeżyliśmy niezwykle głęboko a zarazem pogłębiła się w Nas tęsknota, za Eucharystią, spowiedzią także w Sanktuarium.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdej niedzieli. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i wszystkich składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Ufajmy Bożemu Miłosierdziu i bądźmy wdzięczni Bogu za jego Miłosierdzie, którego tak obficie doświadczamy w życiu codziennym i w sakramencie pojednania. Przypominamy, że o godz. 15.00 w ramach nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia, ma również miejsce w Sanktuarium Nowenna przed tym Świętem.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wolę, by ta dzisiejsza uroczystość trwała w naszych sercach i umysłach. Niech te Święta będą dla każdego z nas błogosławione.

Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy Mękę, Śmierć 
i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św., natomiast uroczyste, połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, wieczorem zaś o godz. 18.30 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym, zaś po południu w 18 rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II o godz. 15.00 rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II i wartości, których uczył. Marsz ulegnie rozwiązaniu w kościele św. Krzyża. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia. 

2. Jutro od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii a w pomieszczeniu 
z Pamiątkami i Dewocjonaliami, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej i prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste. Również jutro o 14.15 spotkanie dla dzieci komunijnych zaś w środę o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu łożyli i nadal to czynią ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

*  Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00rozpoczniemy Triduum Paschalne

Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00.

*  W Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim wg. przygotowanego programu, znajdującego się przed wejściem do świątyni. Zachęcamy wszystkich parafian; dorosłych, Młodzież i Dzieci do warty przy Grobie Pańskim w strojach regionalnych aż do Liturgii Wigilii Paschalnej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

*  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy od   godz. 9.00 do godz. 16.00.  

*   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie 

nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec.

*   Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

*  Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 
– 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 
w Wielką Sobotę. Jednocześnie informujemy, że zarówno w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek 
 i w Wielką Sobotę o godz. 7.30 będzie miała miejsce w Sanktuarium wspólna Jutrznia.  

 Serdecznie zapraszamy.

*  W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny 
a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Powoli zbliżamy się do końca Wielkiego Postu, bo już w najbliższą niedzielę  przeżywać będziemy Niedzielę Palmową – rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm będzie miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste na placu przy Aniele Pokoju,  połączone z procesją na Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie miał miejsce konkurs, organizowany przez Odział Związku Podhalan przy Sanktuarium na najładniejszą i własnoręcznie wykonaną PALMĘ.
A nadto prosimy o umiejętne czyli rozłożone w czasie korzystanie z Sakramentu Pojednania, by móc z czystym sumieniem przeżywać czas świąt Wielkanocnych.

2.     Doskonale wiemy, że w ostatnich dniach mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na osobę i wizerunek Świętego Jana Pawła II. Dzieje się to w Ojczyźnie Papieża, który jak nikt inny rozsławił imię Polski na całym świecie i jest Ojcem naszej wolności. Ludzie kościoła i wszyscy mający taką świadomość protestują przeciw takowym postawom. Czy Skalne Podhale może być obojętne… Nie! To dlatego w Niedzielę Palmową a zarazem w kolejną rocznicę „odejścia do Domu Ojca” św. Jana Pawła II o godz. 15.00 tu w Sanktuarium rozpocznie się Marsz Tatrzański w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II i wartości, których uczył. Marsz ulegnie rozwiązaniu w kościele św. Krzyża. Podczas Marszu przeżyjemy – trzymając w dłoniach jedynie flagi papieskie – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Ufam, że nikt z nas nie będzie obojętny wobec tego wydarzenia.

3. Z kolei w Wielką Sobotę zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na Góralski Koszyczek, czyli na najładniejszą kosołkę. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 12, po poświęceniu pokarmów. Oceniane będą koszyczki dzieci ubranych po góralsku. Dla najlepszych czekają nagrody, a dla wszystkich uczestników – słodycze.

4. Tradycją naszego Sanktuarium jest warta honorowa przy Grobie Pańskim. W związku z tym zapraszamy chętnych mężczyzn i chłopców oraz kobiety i dziewczęta do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dlaczego w poniedziałek, 27 marca o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w salce obok kościoła.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zatem w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Natomiast o godz. 16.00 rozpocznie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca dla Dzieci a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Wszystkich serdecznie zapraszamy.  

6.    Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że
w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30;
dla młodzieży o godz. 20.00.

7. W środę na Mszy św. o godz. 19.00 J. E. Ks. Bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania Młodzieży naszej parafii. Wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

8.     W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; w poniedziałek o 14.15 spotkanie dla dzieci komunijnych, we wtorek o godz. 18.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich bliskich a w sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów. 

9.     Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity
– zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

10.     W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski oraz „Baranki Wielkanocne” rozprowadzane przez Caritas. Natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, byśmy w codziennym życiu pamiętali, „że im ciemniejsza jest noc, tym jaśniejsze   gwiazdy, im większy ból tym bliższy Bóg” a Boże błogosławieństwo, które przyjmujemy, by nas w tym umacniało, krzepiło i dodawało sił.

1 2 3 19