Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela zwykła – 25 września 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Św. Jan Paweł II prosił; „Weźcie znów ufnie do ręki różaniec”. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.  
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota  miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – w październiku – początek nabożeństwa godz. 16.00 w Kaplicy Matki Bożej, a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię
 • W tym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci komunijnych w poniedziałek o 14.15.
 • W dekanacie zakopiańskim rozpoczynamy prace mające na celu zorganizowanie wyjazdu i przygotowanie młodych ludzi do udziału w ŚDM w Lizbonie, które odbędą się w dniach 1 – 6 sierpnia 2023 roku. Wszystkich zainteresowanych wydarzeniem – a mam na myśli młodzież w wieku 16 – 30 lat – zapraszamy w niedziele 9 października o godz. 16.00 na spotkanie informacyjno – organizacyjne w Sali przy Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.
 • W przyszłą niedzielę, tj. 2 października wolontariusze będą kwestować przy naszym Kościele na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc.  Dlatego prosimy o wsparcie akcji, wierzymy w Państwa ofiarność i prosimy o nią.
 • W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym naszej parafii i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, życzymy doświadczenia w życiu troskliwej obecności Pani Fatimskiej i Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.

XXIV Niedziela zwykła – 11 września 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   We wtorek przypada 13 dzień miesiąca września w konsekwencji czuwanie fatimskieZatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Zaś na uroczystości fatimskie, które przypadają w niedzielę 18 września przyjął zaproszenie J. E. Ks. Kard. Robert Sarah – były Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 

2.   W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. 

3.   W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają

4.   W Zakopanem trwa  – pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Burmistrza Miasta Zakopane – XIV-ty Międzynarodowy Festiwal pt. „Muzyka na Szczytach”. W ramach tegoż Festiwalu Koncerty w Sanktuarium mają miejsce w dniach; 12, 14 i 16 września.  Wszystkie rozpoczynają się 
o godzinie 20.00 i  prezentować będą najwybitniejsze światowe dzieła muzyczne 
z różnych epok, w wykonaniu najsłynniejszych polskich artystów oraz niezwykle uzdolnionej młodzieży ze szkół muzycznych z Katowic, Bochni oraz z Nowego Targu. Serdecznie zapraszamy.

5.   W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania; dla dzieci komunijnych w poniedziałek o 14.15; dla uczniów klas 6 w środę o 18.00. Natomiast uczniów klas 8 w tym tygodniu zachęcamy do udziału w Godzinie Uwielbienia. 

6.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu 
a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

​XXIII Niedziela zwykła – 4 września 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W przyszły wtorek przypada 13 dzień miesiąca września w konsekwencji czuwanie fatimskie.Zatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Maryjny i procesja światła w parku fatimskim. Zaś na uroczystości fatimskie, które przypadają w niedzielę 18 września przyjął zaproszenie J. E. Ks. Kard. Robert Sarah – były Prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.  

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej a zarazem 76 rocznicę Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez kard. Augusta Hlonda, który został ponowiony przez Polski Episkopat w roku Jubileuszu setnej rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimie w tutejszym Sanktuarium. Zapraszamy serdecznie  na Mszę św.  o godz. 7.00, 12.00 i wieczorem o godz. 19.00.

3. Jeszcze raz przypominamy, że w dniach od 16 – 23 listopada planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” – czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 11 września. Ilość miejsc ograniczona.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania;

 • w poniedziałek o godz. 20.00 – spotkanie dla Rodziców młodzieży klas VI, VII i VIII,
 • środę również o 20.00 – spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.
 • Oba spotkania będą miały miejsce w sali obok Sanktuarium.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.  

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.


Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

XXII Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dobiegł końca wakacyjny czas przeżywany w cieniu nieustannie trwającej pandemii. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy – dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w najbliższy czwartek o godz. 8.00. Ten dzień jest także wspomnieniem 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota
  miesiąca
  . W pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych
  i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 zaś o godz. 17.00 Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – we wrześniu – początek nabożeństwa godz. 16.00 w Sanktuarium a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.
 3. W przyszłą niedzielę w  Sanktuarium będziemy przeżywali Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa Księdza Jacentego Waligórskiego – pallotyna, kapłana, który większość swego kapłaństwa przeżył pracując na terenach misyjnych a od 3 lat  pracującego przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. W związku z tym wszystkich wiernych zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 11.30, którą sprawować będzie Ksiądz Jubilat. Jubilatowi już dziś życzymy wielu łask Bożych a nadto, niech Maryja Pani Fatimska otacza Go niezwykłą opieką.
 4. W listopadzie tj. od 16 – 23 listopada  planujemy organizację pielgrzymki do Korzeni Chrześcijaństwa – „Od Nazaretu do Jerozolimy” – czyli do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce życia, bo właśnie taką pielgrzymką jest pielgrzymka do Ziemi Świętej – prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej lub zakrystii Sanktuarium. Zapisy przyjmujemy do 11 września. Ilość miejsc ograniczona.
 5. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania: dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. spotkanie w piątek o 15.45; dla ministrantów i lektorów zbiórka w sobotę o 10.00.
 6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

XXI Niedziela zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. Zatem Msza  św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji katowickiej, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
 2. W piątek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za dar Matki w której Naród Polski odnajduje przedziwną pomoc i obronę sławiąc Jej Jasnogórski Wizerunek niezwykłą czcią. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.
 3. W Zakopanem trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.
  W ramach tego Festiwalu w piątek o godz. 13.00 rozpocznie się w Sanktuarium Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie a następnie przy Sanktuarium nastąpi prezentacja wszystkich Zespołów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich
  . Serdecznie zapraszamy.
 4. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę:
  • o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny
  • o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45
  • o godz. 21.00 – Apel Maryjny.
  • A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.
 5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie
  i wieczyste.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie wypoczywającym w Zakopanem. Niech wszystkich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia NMP a zarazem w rocznicę Cudu nad Wisłą przypadają uroczystości fatimskie. Zatem o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia, której przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnego za placówki dyplomatyczne Watykanu Przypominamy, że dzisiaj  nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, pozostałe bez zmian.  W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św. 
2. Dzisiaj o godz. 20.00 w Sanktuarium będzie miał miejsce uroczysty koncert – w wykonaniu  Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyr. Agnieszki Kreiner – z racji 25 rocznicy konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II. W programie tegoż koncertu znajdzie się m.in.  ulubione dzieło muzyczne św. Jana Pawła II – MSZA KORONACYJNA Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. W przyszły poniedziałek tj. 22 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji katowickiej, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

4. W środę w liturgii wspominamy św. Jacka a zrazem w naszej Wspólnocie Ks. Jacek Waligórski przeżywać będzie dzień swoich imienin. Wszystkim solenizantom w tym tygodniu – zwłaszcza Ks. Jackowi – życzymy wielu Bożych łask i polecamy modlitwom wiernych. 
5. W czwartek o godz. 20.00 rozpocznie się Godzina Uwielbienia połączona 
z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku 
z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii ale też wszystkich wiernych, także tych którzy w Zakopanem wypoczywają
6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

XIX Niedziela zwykła – 7 sierpnia 2022 r.  

Ogłoszenia duszpasterskie
1. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia i kolejne czuwanie fatimskie.

W związku z powyższym program tego dnia jest następujący:

o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, 

o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu Eucharystia

o godz. 21.00rozpocznie się Apel Maryjny w Sanktuarium i procesja światła kończąca ten dzień. 

Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2. W poniedziałek tj. 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypadają uroczystości fatimskie. 
Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa a następnie o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia w Sanktuarium której przewodniczyć będzie J. E. Ks. Abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, odpowiedzialnego za placówki dyplomatyczne Watykanu. 

Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. W uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej do świątyni przynosimy tegoroczne zbiory tj. kwiaty, zboże, zioła i owoce, dziękując Bogu – razem z Maryją – za tegoroczne plony i rolniczy trud – wynikający z szacunku do ziemi i miłości do Ojczyzny. Poświęcenie ziół będzie miało miejsce na każdej Mszy św.

3. W najbliższą niedzielę tj. 14 sierpnia o godz. 20.00 w tutejszym Sanktuarium będzie miał miejsce uroczysty koncert – w wykonaniu  Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyr. Agnieszki Kreiner- z racji 25 rocznicy konsekracji tego Sanktuarium przez św. Jana Pawła II. W programie tegoż koncertu znajdzie się m.in. ulubione dzieło muzyczne św. Jana Pawła II – MSZA KORONACYJNA Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Już dziś informujemy, że w poniedziałek tj. 22 sierpnia będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. 
W tym dniu Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Adrian Galbas – koadiutor Archidiecezji katowickiej, rozpocznie się o godz. 18.20. Już dziś wszystkich wiernych serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjnykalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie 
i wieczyste.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

XVIII  Niedziela zwykła – 31 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro rozpoczyna się miesiąc Sierpieńktóry jest wspomnieniem tylu narodowych spraw, przeżyć i Maryjnych świąt. Już jutro przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zatem Dobremu i Bogatemu 
w Miłosierdzie Bogu polecajmy tych, którzy swoje życie oddali za wolność, niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny. Miesiąc ten jest także miesiącem trzeźwości, zatem próbujmy w tym miesiącu  rezygnować  z wszystkiego co uwłacza naszej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa. 
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw.    Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. Jednocześnie przypominamy wszystkim wiernym a szczególnie Dzieciom i ich Rodzicom, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczęliśmy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Zatem – w sierpniu – początek nabożeństwa godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię.

3. W pierwszą środę miesiąca ma miejsce spotkanie członków Żywego Różańca, które jak zawsze rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 18.30.  
4. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski i sanktuaryjny kalendarz na rok 2023, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.

XVII  Niedziela zwykła – 24 lipca 2022 r. 

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro przypada wspomnienie św. Jakuba Ap., oraz św. Krzysztofa – patrona Księdza Krzysztofa z naszej Wspólnoty oraz patrona kierowców 
a w najbliższą sobotę dzień imienin S. Julitty. 
Polecając modlitwie wszystkich wiernych Księdza Krzysztofa i S. Julittę, posługującą w zakrystii Sanktuarium,  ale też wszystkich przeżywających  imieniny w tym tygodniu – życzymy darów Ducha Świętego i opieki Pani Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa 
– poświecenie pojazdów będzie miało miejsce jutropo Mszy św. o godz. 12.00.

2. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka 
i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej – nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednaniamożna skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

3. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym  i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.

XV Niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W najbliższą środę przypada 13 dzień miesiąca lipca i „czuwanie fatimskie”. Program lipcowego czuwania fatimskiego jest następujący; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.

2. A w najbliższą niedzielę przypadają uroczystości fatimskie.  Uroczystościom fatimskim, będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Adrian Galbas SAC, koadiutor archidiecezji katowickiej .  W związku z tym w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Pozostałe Msze św. bez zmian. Tego dnia o godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa  w parku fatimskim, a o godz. 11.00 – uroczysta Eucharystia. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Franciszkiem i naszą Ojczyznę oraz pokój na Ukrainie. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie. 

3. W Medjugorie trwają prace zmierzające do budowy Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Kryształowa monstrancja będzie stanowić główny, najjaśniejszy punkt projektowanego ołtarza adoracji. Trwa więc peregrynacja monstrancji „Królowa Pokoju”. W kaplicy Matki Bożej każdego dnia od 15.00 do 17.45 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament w tej kryształowej monstrancji. Taka możliwość modlitwy istnieje aż do lipcowych uroczystości Fatimskich. „Wypełnijmy ” to święte naczynie gorącą modlitwą wiernych o pokój w naszych sercach, naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie oraz modlitwą w intencji realizacji projektu i budowy Kaplicy Wieczystej Adoracji w Medjugorie. Można też budowę tego projektu wesprzeć ofiarą materialną.

4. Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej na Krzeptówkach informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka 
i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w intencji całego Kościoła i naszej Ojczyzny; o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej 
– nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Maryjny. A z Sakramentu pojednaniamożna skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

1 2 3 16