Intencje

Intencje mszalne a intencje modlitewne - zapoznaj się

W życiu Kościoła najważniejszym wydarzeniem jest Eucharystia – Msza św. 


W Eucharystii bowiem uobecnia się Pascha Jezusa Chrystusa – Jego wcielenie, życie, męka, śmierć i zmartwychwstanie. Jezus Chrystus daje nam udział w swojej śmierci – śmierci dla grzechu, abyśmy i my mogli powstawać do nowego życia – życia w miłości.

Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił każdego człowieka. Natomiast my – zespoleni z Chrystusem – poprzez intencję mszalną możemy ogarnąć jakby puklerzem ochronnym żywych i zmarłych, naszych bliskich i dalekich, przyjaciół i osoby, z którymi nam trudno kroczyć obok siebie, świeckich, siostry zakonne i kapłanów…  Podczas Eucharystii, obok białego chleba na patenie ofiarniczej, możemy – poprzez zamówioną intencję mszalną – ogarnąć bliskie nam osoby bukietem eucharystycznej pamięci z okazji ich urodzin, jubileuszy, rocznicy śmierci czy ważnych wydarzeń w ich życiu.

Szczególnie ogarniajmy modlitwą naszych zmarłych, upraszając dla nich pełne uczestnictwo w życiu zbawionych – dar nieba. Obok uprzątniętego grobu, przyniesionego kwiatu pamięci i zapalonego znicza wdzięczności, ofiarujmy też za nich szeptane strofy różańca, i ofiarowaną za nich intencję mszalną.


Intencje mszalne

zapoznaj się z informacją, w jaki sposób można zamówić intencje mszalne oraz jakie rodzaje mszy św. są odprawiane

w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej

KLIKNIJ

ikona

Indywidualne

ikona

Zbiorowe

(sobota godz. 19.00)

ikona

Wieczyste

ikona

Gregoriańskie

/30 Mszy św. sprawowanych w sposób ciągły przez 30 dni/

Intencje modlitewne - zapoznaj się

Czym są intencje modlitewne? 

To intencje, które są ogarnięte modlitwą przez jednego kapłana podczas mszy świętych zbiorowych: nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia, nabożeństwa różańcowego czy też Maryjnego Apelu.

Kiedy odprawiana jest msza zbiorowa?

– w każdą sobotę tygodnia o godzinie 19.00

– codziennie podczas nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia,

– codziennie podczas nabożeństwa różańcowego

– codziennie podczas Apelu Maryjnego

 

Jak zamówić?

– poprzez formularz elektroniczny na dole tej strony

– osobiście umieszczając prośby lub dziękczynienia na kartkach w sanktuaryjnych skarbonkach

– kontaktując się w sprawach pilnych w różnych intencjach telefonicznie lub mailowo (KONTAKT). Deklarujemy pamięć modlitewną za te osoby i intencje.

Skrzynka intencji modlitewnych

sobota, 25, Kwiecień 2020 13:32

Gienia

Matko Boska Fatimska zawierzam Twemu Niepokalanemu Sercu moja rodzine dzieci wnuki zieciow upros laske zbawienia .przebaczenia grzechow szczesliwa smierc nawrocenia i pojednania z Bogiem moich dzieci sakrament malzenstwa dla corki Moniki ochrone przed epidemia,wiare ,nadzieje i milosc uzdrowienie kregoslupa wnuczki Wiktori uzdrowienie moje z boli glowy kregoslupa zoladka kosci stawow tarczycy

sobota, 25, Kwiecień 2020 08:10

Paweł

Matko Boża Fatimska przez Twe Niepokalane Serce proszę Cię uproś mi u Boga Łaskę uleczenia mnie z wszelkich lęków i strachów i zranień psychicznych oraz dobrą pracę a także rachunek sumienia w sercu Anety mojej byłej dziewczyny aby umiała mi wybaczyć wszystko to co złe uczyniłem i dać mi jeszcze jedną szansę na prawdziwą miłość i małżeństwo. Prosi Paweł z Warszawy.

sobota, 25, Kwiecień 2020 08:10

Tomasz

Proszę o modlitwę za śp. Józefa, mojego tatę w 10 rocznicę śmierci oraz o zdrowie dla mamy i dla mnie w tych trudnych czasach.

sobota, 25, Kwiecień 2020 08:09

Justyna

W intencji mojej siostry Beaty – o uzdrowienie wzroku.

poniedziałek, 06, Kwiecień 2020 19:28

Agata

Proszę o modlitwę za mnie z powodu ciężkiej depresji. Od 20 lat walczę z powracającą depresją. Ta choroba paraliżuje i niszczy życie. Boże ufam Tobie. Bóg zapłać

niedziela, 05, Kwiecień 2020 00:16

Beata

Proszę o modlitwę w sprawie znalezienia pracy a także wyleczenia mojego prawego kolana

czwartek, 02, Kwiecień 2020 01:50

Wiktor

O uratowanie mojego małżeństwa.

sobota, 21, Marzec 2020 10:52

Mariusz

Panienko Przenajświętsza Matko Nasz uchroń nas od złego, chroń rodziny i wypraszaj potrzebne łaski dla nas u Twego Syna a Pana Naszego. Proszę o potrzebne łaski dla Kasi, mojej rodziny, przytul nas do Twego Matczynego serca.

piątek, 20, Marzec 2020 15:20

ZOFIA

Proszę o dar łaski o uzdrowienia naszego kolegi Miecia i kolegi Marka. A dla św.Pamięci mojego brata Józka  proszę o dar łaski nieba. Polecam w modlitwie wszystkich naszych kapłanów w tym Polecam  opiece Maryi moją rodzinę , dziękując za doznane łaski. tak trudnym czasie ich posługi w walce z  koronawirusem.

poniedziałek, 24, Luty 2020 23:37

A

Matko Boża Fatimska, proszę Cię uchroń Polskę od zachorowań na Koronawirusa.

Prześlij nam swoją intencję modlitewną