Intencje

Intencje mszalne a intencje modlitewne - zapoznaj się

W życiu Kościoła najważniejszym wydarzeniem jest Eucharystia – Msza św. 


W Eucharystii bowiem uobecnia się Pascha Jezusa Chrystusa – Jego wcielenie, życie, męka, śmierć i zmartwychwstanie. Jezus Chrystus daje nam udział w swojej śmierci – śmierci dla grzechu, abyśmy i my mogli powstawać do nowego życia – życia w miłości.

Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił każdego człowieka. Natomiast my – zespoleni z Chrystusem – poprzez intencję mszalną możemy ogarnąć jakby puklerzem ochronnym żywych i zmarłych, naszych bliskich i dalekich, przyjaciół i osoby, z którymi nam trudno kroczyć obok siebie, świeckich, siostry zakonne i kapłanów…  Podczas Eucharystii, obok białego chleba na patenie ofiarniczej, możemy – poprzez zamówioną intencję mszalną – ogarnąć bliskie nam osoby bukietem eucharystycznej pamięci z okazji ich urodzin, jubileuszy, rocznicy śmierci czy ważnych wydarzeń w ich życiu.

Szczególnie ogarniajmy modlitwą naszych zmarłych, upraszając dla nich pełne uczestnictwo w życiu zbawionych – dar nieba. Obok uprzątniętego grobu, przyniesionego kwiatu pamięci i zapalonego znicza wdzięczności, ofiarujmy też za nich szeptane strofy różańca, i ofiarowaną za nich intencję mszalną.


Intencje mszalne

zapoznaj się z informacją, w jaki sposób można zamówić intencje mszalne oraz jakie rodzaje mszy św. są odprawiane

w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej

KLIKNIJ

ikona

Indywidualne

ikona

Zbiorowe

(sobota godz. 19.00)

ikona

Wieczyste

ikona

Gregoriańskie

/30 Mszy św. sprawowanych w sposób ciągły przez 30 dni/

Intencje modlitewne - zapoznaj się

Czym są intencje modlitewne? 

To intencje, które są ogarnięte modlitwą przez jednego kapłana podczas mszy świętych zbiorowych: nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia, nabożeństwa różańcowego czy też Maryjnego Apelu.

Kiedy odprawiana jest msza zbiorowa?

– w każdą sobotę tygodnia o godzinie 19.00

– codziennie podczas nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia,

– codziennie podczas nabożeństwa różańcowego

– codziennie podczas Apelu Maryjnego

 

Jak zamówić?

– poprzez formularz elektroniczny na dole tej strony

– osobiście umieszczając prośby lub dziękczynienia na kartkach w sanktuaryjnych skarbonkach

– kontaktując się w sprawach pilnych w różnych intencjach telefonicznie lub mailowo (KONTAKT). Deklarujemy pamięć modlitewną za te osoby i intencje.

Skrzynka intencji modlitewnych

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

przemek

proszę o modlitwę w intencji Dominiki. O uwolnienie jej od dręczeń diabelskich i zawierzenie jej oraz jej rodziny Przenajświętszej Maryi Pannie. Bóg zapłać.

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Ewa

Matko boska proszę cię o lepszą pracę i pomyślność w niej i przekazywanie sobie pozytywnych przekazów o sobie i zajęcie które sprawia mi przyjemność abym uwierzyła w siebie i dorosłość emocjonalną i czynienie tego co myślę i uważania na to co mówię i troska o bliskich i zdrowie i miłość i prawdziwe koleżanki

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Małgosia

Matko Boża, proszę o zdrowie i pomyślne rozwiązanie problemów w pracy

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Monika

Maryjo proszę o opiekę nad Krzysztofem, który stracił ojca. Daj mu siłę do zmagań z przeciwnościami,otocz macierzyńską opieką i daj łaskę nawrócenia i przemiany życia.

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Paulina

Kochana Maryjo proszę w intencji uzdrowienia mojej Mamy z bezsenności oraz dolegliwości, które w ostatnim czasie się pojawiły. Proszę napełnij ją też spokojem, aby się nie stresowała. Proszę Maryjo, zaopiekuj się moją kochaną Mamą.

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Marzena

W 40 rocznicę urodzin,zawierzam Ci Matuchno się siebie,męża, synów i cała rodzinę,otul nas płaszczem matczynej opieki.Jednoczesnie przepraszam Cię i Twego syna za wszystkie grzechy popełnione przeciwko Twemu Niepokalanemu Sercu i Sercu Twego Syna przez moją rodzinę,dziadków i babcie, rodziców,wujöw ciotki, praprzodków i cała rodzin.Przepraszqm

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Paulina

Kochana Matko, bardzo dziękuję, że mój synek przeszedł pomyślnie zabieg laryngologiczny. Proszę, żeby nie chorował, aby bez przeszkód uczęszczał do przedszkola sióstr Franciszkanek, w którym tyle się uczy i, dzięki któremu tak wspaniale się rozwija.

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Marta

Prosze w int Klaudii prosząc dla niej o wolność wewnetrzna jej serca o dar miłości i męstwa i prawdy o wierność przysiedze małżeńskiej dla niej i jej męża Mariusza o rozpalenie sakramentu małżeństwa i macierzyństwa dla niej w int Patryka prosząc dla niego o nawrócenie i przemianę życia o wolność wewnetrzna i o dobrą żonę dla niego za wstawiennictwem św Józefa w int mojej rodziny prosząc o nawrócenie i przemianę życia

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

przemek

Prosimy o dalszą modlitwę w intencji krzewienia nabożeństwa do NMP wg Traktatu św. Ludwika de Montfort. O rozwój dzieła zgodnie z Wolą Bożą. O jak największe owoce duchowe u czytelników traktatu. Dla nas o miłość, jedność, mądrość, pokorę, pobożność, roztropność, siłę, wytrwałość i determinację. Opiekę Maryi nad nami i naszymi rodzinami i ochronę przez Najświętszą Krew Chrystusa. Dzięki Waszym modlitwom do wiernych trafiło 83500 traktatów. Bóg zapłać. Męska grupa czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia.

czwartek, 04, marzec 2021 09:31

Mariusz

Matko Boza dziękuję za wszystko co dla mnie uczyniłaś i proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny a w szczególności dla mojej corki Katarzyny która jest bardzo ciężko chora.

1 2 3 11

Prześlij nam swoją intencję modlitewną