Ogłoszenia duszpasterskie
1. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna – bez kazania – po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zaś w każdy piątek zapraszamy na Drogę krzyżową; dzieci na godz. 17.00; dorosłych na godz. 18.30, młodzież na godz. 20.00.
2. W najbliższą środę – czyli 4 marca o godz. 18.30 – tj. nabożeństwem różańcowym rozpocznie się spotkanie dla członków Żywego Różańca oraz tych, którzy pragną w tej wspólnocie modlitewnej uczestniczyć, następnie Eucharystia a po Mszy św. spotkanie w sali obok Sanktuarium. Jednocześnie informujemy, że członkowie Żywego Różańca w marcu swą modlitwą obejmują Kościół w Chinach, prosząc Boga, by zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.
3. Młodzież zakopiańskich szkół wraz z Powiatem Tatrzańskim i Gminą naszego Miasta, organizuje obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poświęconego pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zatem serdecznie zachęcamy gości i mieszkańców do udziału w tej uroczystości. Obchody mają miejsce 2 marca a ich program jest następujący; godz. 10.15 zbiórka pocztów sztandarowych pod Sanktuarium Najświętszej Rodziny, o godz. 10.30 program artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum im. Oswalda Balzera, o godz. 11.00 Msza Święta a po Mszy Świętej przemarsz pod Pomnik „Żołnierzy Wyklętych” do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przy ul. Kościuszki, gdzie będzie miał miejsce Apel Pamięci, zakończony złożeniem wiązanek i modlitwą.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 18.00 modlitwa przed Najśw. Sakramentem o dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci a o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży
i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski.
5. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki, przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.
6. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.
7. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.
Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych oraz wytrwałości w realizacji wielkopostnych postanowień.