102 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

← wróć do listy

102 rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Dokładnie 102 lat temu w Wadowicach między godz. 17.00 a 18.00 urodził się Karol Józef Wojtyła, Jan Paweł II, papież, który zmienił oblicze Polski i świata.

Dzisiaj obchodzimy 102 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II.Karol Józef Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach między godz. 17.00 a 18.00.


Przyszły papież urodził się w kochającej rodzinie Karola i Emilii z domu Kaczorowski. Jego narodziny radośnie przeżywał też starszy o 14 lat brat Edmund, z którym wkrótce połączyła Go głęboka przyjaźń. Pierwsze osiemnaście lat życia spędził w Wadowicach, gdzie pobierał edukację, uczył się wiary i rozwijał swoje pasje.


Nasze Sanktuarium na Krzeptówkach jest wotum wdzięczności za cud ocalenia życia Jana Pawła II podczas zamachu na Placu Św. Piotra w Rzymie. To wówczas życie Papieża zostało drugi raz darowane przez Panią Fatimską.


W tym wyjątkowym dniu my Polacy wyrażamy wdzięczność za dar Jego życia, za pełną miłości i oddania posługę kapłańską, za pontyfikat, który zmienił oblicze Kościoła i świata oraz za Jego dziedzictwo, które jest inspiracją dla kolejnych pokoleń.
#urodzinyJP2 #102JP2 #sanktuariumzakopane