25 maja – rocznica śmierci śp. ks. Mirosława Drozdka

← wróć do listy

25 maja – rocznica śmierci śp. ks. Mirosława Drozdka

25 maja przypada już 15 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, pierwszego Kapelana zakopiańskiej Solidarności, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

ks. Mirosław Drozdek był tą osobą, która wieczorem 13 maja 1981 r. ślubowała Matce Bożej Fatimskiej, że za ocalenie umierającego Papieża wybuduje tu kościół wotywny dla Jej chwały.

Wiemy, że nie tylko pokonał on wszystko, co „niemożliwe”, by u stóp krzyża na Giewoncie zbudować wielkie maryjne sanktuarium ( i to na kamieniach węgielnych otrzymanych z grobu św. Piotra w Rzymie i z miejsca objawień Maryi w Fatimie) ale uczynił je największym w świecie centrum modlitwy za Ojca Świętego Jana Pawła II i największym po Fatimie centrum apostolatu fatimskiego.

To przede wszystkim dzięki jego zaangażowaniu Kościół pełniej uświadomił sobie liczne wątki łączące Jana Pawła II z orędziem fatimskim i to, że orędzie z Fatimy jest najważniejszym głosem nieba dla współczesnego świata.

Ks. Drozdek uparcie powtarzał, że dziś najważniejszym drogowskazem jest Fatima. Dlatego stworzył przy Sanktuarium Sekretariat Fatimski, który szybko stał się jednym z największych w świecie ośrodków badań nad orędziem z Fatimy.

Był też człowiekiem różańca. W prowadzonym przez niego Sanktuarium bardziej niż gdziekolwiek w Europie propagowano modlitwę różańcową. Tu też zrobiono najwięcej, by rozpowszechniać w świecie nabożeństwo pierwszych sobót.

Ksiądz Mirosław Drozdek przeszedł do historii jako jeden z pięciu największych apostołów Fatimy.

WIęcej na temat osoby śp. ks. Mirosława Drozdka można znaleźć: TUTAJ.

Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej, Kościoła, Ojczyzny i św. Jana Pawła II.