28 maja na Bachledówce – uroczystości nadania kościołowi tytułu Sanktuarium bł. Stefana kard. Wyszyńskiego

← wróć do listy

28 maja na Bachledówce – uroczystości nadania kościołowi tytułu Sanktuarium bł. Stefana kard. Wyszyńskiego

Ojcowie Paulini z Bachledówki zapraszają 28 maja 2023 roku, na godzinie 11.00 na uroczystości nadania kościołowi tytułu SANKTUARIUM BŁOGOSŁAWIONEGO STEFANA WYSZYŃSKIEGO.

Przypomnijmy, że osoba bł. Stefana kard. Wyszyńskiego jest bardzo związana z Krzeptówkami już u początków istnienia naszej parafii i Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi.

To właśnie bł. Stefan kard. Wyszyński dnia 6 października 1961 roku przekazał Pallotynom, a dokładnie księdzu Czapli SAC na Krzeptówki figurę Matki Bożej Fatimskiej, otrzymaną od biskupa Fatimy. Ta figura została następnie poświęcona 15 października 1961 roku przez Karola Wojtyłę – ówczesnego biskupa krakowskiego. A 21 października 1987 roku ta sama figura została przez Ojca Świętego Jana Pawła II koronowana na Placu Św. Piotra w Rzymie. To właśnie u stóp Pani Fatimskiej Św. Jan Paweł II odprawił medytacje pierwszo-sobotnie przed udaniem się do naszego Sanktuarium, by je osobiście konsekrować 7 czerwca 1997 roku. Od tej figury wszystko się zaczęło.

Figura matki Bożej Fatimskiej ofiarowana przez bł. Stefana kard. Wyszyńskiego znajduje się obecnie w Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi na Krzeptówkach.

Program uroczystości znajduje się na stronie parafii Ojców Paulinów, a my publikujemy go poniżej.

Link bezpośredni do strony parafii również TUTAJ.