76 rocznica Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez kard. Augusta Hlonda

← wróć do listy

76 rocznica Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez kard. Augusta Hlonda

Niepokalane Serce Maryi ocaleniem dla Polski

W najbliższy, 8 września, będziemy przeżywać Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej a zarazem 76 rocznicę Aktu Poświecenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez kard. Augusta Hlonda, który został ponowiony przez Polski Episkopat w roku Jubileuszu setnej rocznicy Objawień Matki Bożej Fatimie w tutejszym Sanktuarium.

Zapraszamy serdecznie  na Mszę św.  o godz. 7.00, 12.00 i wieczorem o godz. 19.00.

Kilka słów przypomnienia….

Polska za wskazaniem ks. Prymasa kard. Augusta Hlonda 8 września 1946 r. wybrała fatimską drogę ocalenia. Oto w rodzinach, w parafiach, diecezjach a następnie na Jasnej Górze miał miejsce uroczysty akt poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Miał on być uczyniony z wiarą, jak również uzupełniony czynem. „Z wiarą” – bowiem sama Matka Najświętsza wyraziła pragnienie w Fatimie, aby poświęcano się Jej Niepokalanemu Sercu. „Uzupełniony czynem” – bowiem jednym i tym samym zdaniem prosząc o poświęcenie, wyraziła także życzenie o wynagrodzenie w pierwsze soboty miesiąca.
Polska już raz cierpiała czas niewoli, gdyż „nie wypełniła zaprzysiężonych zobowiązań z 1656 r.”, nie powtarzajmy zatem dawnego błędu niewypełnienia zaprzysiężonych przez ślubowanie zobowiązań, ale od słów przejdźmy teraz do czynów.
Czas zatem, by każdy Polak sięgnął codziennie po różaniec, a w pierwsze soboty miesiąca cała nasza Ojczyzna zjednoczyła się na modlitwie wynagradzającej.
„Trzeba, aby się Naród odrodził w Bogu, aby był katolicki nie tylko z imienia, ale z przekonania, więcej jeszcze, z życia ; nie od święta, ale na każdy roboczy dzień. Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi, to pierwszy krok na tej drodze mozolnej ku odrodzeniu” – list Episkopatu Polski z 1948r..

Źródło: Sekretariatfatimski.pl