8 sierpnia zapraszamy na koncert „Kardynał Stefan Wyszyński in memoriam”

← wróć do listy

8 sierpnia zapraszamy na koncert „Kardynał Stefan Wyszyński in memoriam”

Koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej poświęcony pamięci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego (1901 – 1981)

Ks. STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI IN MEMORIAM to koncert literacko-muzyczny poświęcony pamięci Prymasa Tysiąclecia w 120 rocznicę Jego urodzin i z okazji zbliżającej się Jego beatyfikacji. 

Koncert odbędzie się 8 sierpnia 2021 o godz. 20.00 w pięknym wnętrzu Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. To właśnie tu znajduje się cudowna figura Matki Bożej Fatimskiej, która jest Jego darem dla Krzeptówek.

Wśród wykonawców artyści Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej pod dyrekcją Agnieszki Kreiner, solistki Marii Małgorzaty Złotek, Ewy Walkowskiej, Katarzyny Pawlikowskiej oraz aktor Teatru Witkacego Krzysztof Najbor. 

W programie Koncertu poezja ulubionego poety Kardynała – Cypriana Kamila Norwida, fragmenty pamiętników i homilii Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego oraz najpiękniejsze utwory muzyki sakralnej, skomponowane m. in. przez Johanna Sebastiana Bacha, Charlesa Gounoda, Stanisława Moniuszkę. 

Nie zabraknie również wspomnienia o pobycie Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego na Skalnym Podhalu.

 Wieczór rozpocznie ulubiony hymn Prymasa „Gaude Mater Polonia”, zakończy zaś wspólne odśpiewanie „Czarnej Madonny”.

Nad koncertem objął honorowy patronat Pan Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula. 

Koncert został dofinansowany ze środków Urzędu miasta i gminy Zakopane, jako dotacja w wyniku Otwartego Konkursu Ofert w Dziedzinie Kultury 2021.

Zapraszamy