Bp Suchodolski: Eucharystia najwyższym szczytem miłości”

← wróć do listy

Bp Suchodolski: Eucharystia najwyższym szczytem miłości”

Fotorelacja Niedzieli Fatimskiej – 19 czerwca 2022

19 czerwca 2022 przypadła druga już w tym roku Niedziela Fatimska.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Grzegorz Suchodolski z diecezji siedleckiej.

Ks. Biskup porównał uczestnictwo w Eucharystii do wyprawy w góry:

„Wsłuchiwanie się w Słowo Boże to jest jeden z tych szlaków, który prowadzi nas na najwyższy szczyt miłości, którym jest Eucharystia. A więc ofiara Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego. Bez wsłuchania się w Boże Słowo często człowiek nie jest w stanie zdobyć tego najwyższego szczytu.”

Bp. Suchodolski wyjaśniał ,że na szczyt prowadzą różne szlaki: czasem może być to szlak słowa, czasami szlak jakiejś wspólnoty, czasami potrzebne jest słowo czyjegoś przywołania, byśmy stanęli przy kratkach konfesjonału i tym najtrudniejszym szlakiem wyznania Bogu swoich win doszli do szczytu Eucharystii.

„Jezus Chrystus pozostawił nam różne szlaki, jako dziedzictwo ziemskiego życia, aby ten szczyt jakim jest Eucharystia był przez nas nieustannie zdobywany. Byśmy z niego nigdy nie zrezygnowali. Zwłaszcza w żadną niedzielę ani w żadne nakazane święto.”

Ksiądz Biskup nawiązał w homilii do orędzia fatimskiego. Powiedział, że Maryja przekazuje nam owo orędzie, ponieważ zbyt wielu z nas zaczyna tworzyć swój świat wg własnych projektów, a nie wg zamysłu i projektu samego Boga.

„Zbyt wielu z nas zaczyna sobie wyznaczać własne szlaki prowadzące na swoje szczyty”- mówił Biskup Suchodolski- „Dzisiaj zwłaszcza szczyty konsumpcji, szczyty życia daleko od bożych przykazań. „

„Świat potrzebuje pokuty i modlitwy, żeby nie odszedł daleko od Boga. Świat potrzebuje tej szczególnej interwencji Matki Najświętszej.”

Biskup Suchodolski nadmienił, że w tym roku dziękujemy Bogu za dar 25-tej rocznicy konsekracji naszego Sanktuarium. Dodał na koniec:

„Z tego miejsca bije Niepokalane Serce Maryi dla całego narodu polskiego. „

Dziękujemy serdecznie ks. Biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu za przewodniczenie we Mszy św. podczas Niedzieli Fatimskiej.

Fot. Paweł Murzyn