​​I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

← wróć do listy

​​I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zatem dziś – podobnie jak każdej niedzieli Wielkiego Postu – o godz. 18.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Msza św. wieczorna – bez kazania – po nabożeństwie Gorzkich Żali. Zaś w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej; dzieci o godz. 17.00; dorosłych o godz. 18.30 zaś młodzież o godz. 20.00.

2. We wtorek przypada liturgiczne Wspomnienie Dzieci Fatimskich św. Franciszka i Hiacynty Marto, którym Matka Boża w Fatimie przekazała Orędzie wzywające do nawrócenia i pokuty. Serdecznie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo różańcowe i Eucharystię z modlitwą o łaskę beatyfikacji S. Łucji.

3. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary 
u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

4. Od paru lat na rzecz Sanktuarium można przekazać 1,5% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1,5% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Sanktuarium z serca dziękujemy.

5. W pomieszczeniu Pamiątkami i Dewocjonaliami,które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i wieczyste.

Życzmy sobie, abyśmy pamiętali w codziennych chwilach naszego życia, że odnowa 
i nawrócenie możliwe są tylko dla tego, kto krzyżowi mówi „tak”, a nadto wszystkim wiernym życzymy głębokich przeżyć w czasie Gorzkich Żali, Dróg Krzyżowych oraz wytrwałości 
w realizacji wielkopostnych postanowień.