Inauguracja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”

← wróć do listy

Inauguracja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”

Drogie dzieci,

Drodzy uczestnicy kampanii „Milion dzieci modlimy się na różańcu”,

Na wstępie pragnę podziękować serdecznie księżom pallotynom, kustoszom tego miejsca, że po raz kolejny możemy się wspólnie modlić i prowadzić transmisje inauguracyjną kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” właśnie z tutaj w Polskiej Fatimie u stóp Matki Bożej pod Giewontem. Miejsca tak związanego z modlitwą różańcową. ⌚Jak już pewnie wiecie ta inicjatywa odbywa się co roku w dniu 18 października o umownej godzinie 9.00

Dlaczego mówię, że umownej? Ponieważ najważniejsza dzisiejszego dnia jest wspólna modlitwa i intencja, w jakiej dzieci razem z dorosłymi zgromadzą się i odmówią różaniec.

👉Dlatego jeśli ktoś ze znanych wam osób nie może uczestniczyć w modlitwie teraz, to zachęcamy by włączył się do inicjatywy w dowolnej godzinie dzisiejszego dnia.

🙏Łączymy się z dziećmi z różnych krajów i kontynentów, które przebywają w różnych strefach czasowych, mówią różnymi językami. Jednak modlitwa, z jaką zwracają się do Matki Bożej ma właśnie tą jedną wspólną intencje: wyprosić pokój i jedność na świecie. Wokół nas jest obecnie wiele zagrożeń: kryzys zdrowotny, głód, ubóstwo, korupcja, wojny, terror, zagrożenie życia dzieci nienarodzonych, profanacja świętych miejsc. Dzisiaj prosimy o ustanie tych wszystkich zagrożeń.

👉W tym roku przypada 16 edycja kampanii MIlion dzieci modli się na różańcu, która jest odpowiedzią na słowa Ojca Pio :„Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, to świat napełniłby się pokojem”.

🙏Jesteśmy teraz w symbolicznym miejscu, w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej. To właśnie w Fatimie 104 lata temu Matka Boża prosiła troje małych pastuszków Łucję, Hiacyntę i Franciszka słowami:

🙏“Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.

❤Matka Boża powierzyła losy świata w ręce dzieci, a raczej w ich serca, które były tak rozpalone miłością do Maryi, że modliły się i pokutowały za cały świat i za grzeszników.

👉Za mną, u stóp figury Matki Bożej widnieje napis: Niech ludzie odmawiają różaniec i czynią pokutę za swoje grzechy”. Jak aktualne cały czas jest to wezwanie.

🙏Modlitwa różańcowa dzieci potrafi zdziałać cuda, potrafi nawet zakończyć wojnę. Modlitwy dzieci są wyjątkowo miłe Panu Bogu, gdyż wypływają z czystych dziecięcych serc.

🙏Tego jednego dnia, w tej jednej intencji dzieci na całym świecie przez swoją modlitwę oplatają Ziemię niewidzialnym różańcem i wołają Maryję o pomoc oraz interwencję. Każdy z nas może dzisiaj dołączyć swój głos.

👉W 2020 roku w naszej kampanii wzięło udział rekordowa ilośc uczestników- ponad pół miliona. Nie udało się nam policzyć dokładnie wszystkich, więc sądzimy że było nawet więcej uczestników.

👉Najwięcej dzieci modliło się właśnie z Polski- dzieci w szkołach, przedszkolach, parafiach, szpitalach i domach. W tym miejscu pragnę z całego serca podziękować rodzicom, nauczycielom, katechetom, dyrektorom placówek które włączyły się w tą kampanię, że umożliwili dzieciom dołączenie się do tej ogólnoświatowej akcji. Bez wsparcia dorosłych nie było by to możliwe.

👉Drogie dzieci, Nie wyobrażacie sobie, jak wiele błogosławieństw spłynęło na cały świat podzieli waszym modlitwom!

👉Połączmy się zatem z dziećmi z całego świata na modlitwie różańcowej. To tak niewiele – ale jeśli będziemy z wiarą i ufnością wołać o pomoc, Ona, Matka Boża, nas nie pozostawi samych, ochroni nas i wesprze, bo jest naszą najlepszą Matką.

Malwina Wyszyńska,

Koordynator w Polsce kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”

ACN – Pomoc Kościołowi w Potrzebie

@miliondzieci

#miliondzieci #modlitwamilionadzieci #milionadziecimodlisienarozancu #miliondzieci2021

Fot. Malwina Wyszyńska