::Krzeptówki u Ciebie:: opublikowane odcinki

← wróć do listy

::Krzeptówki u Ciebie:: opublikowane odcinki

Projekt „Krzeptówki u Ciebie …” powstał w kwietniu 2020 roku – w czasie, gdy na skutek pandemii wszyscy zostaliśmy zmuszeni, by odnaleźć się w nowych warunkach i rzeczywistości.

Projekt to seria odcinków, w których przybliżamy zagadnienia związane z Sanktuarium, jego historią, osobą Św. Jana Pawła II, wizerunkiem Pani Fatimskiej i innymi, które odkryjecie w kolejnych tygodniach.

Projekt trwa przez cały miesiąc maj, poczynając od niedzieli (3 maja), kiedy opublikujemy pierwszy odcinek.

Będziemy publikowali kolejne odcinki w każdą kolejną środę i sobotę o godzinie 8.00 rano na naszym kanale YouTube, profilu Facebook i koncie Instagram.

Subskrybuj kanał YouTube, byśmy mogli cię powiadomić o kolejnych odcinkach –> TUTAJ

Polub nasz profil na Facebook’u, byś mógł śledzić kolejne wydarzenia i publikacje –> TUTAJ

Polub nasz profil na Instagram’ie, śledź kolejne posty i filmy –> TUTAJ


Projekt łączy w sobie kilka wątków: głęboką więź z pielgrzymami w miesiącu maju, który jest niewątpliwie miesiącem pielgrzymek. Maj jest jednocześnie miesiącem, w którym miało miejsce pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie w 1917 roku. Zatem jest to okres, w którym odbywały się uroczyste obchody rocznicy objawień fatimskich. W tym roku z oczywistych względów będzie inaczej. Projekt jest jednocześnie formą uczczenia 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, który tak szczególnie umiłował naszą świątynię. Stanowi ona bowiem VOTUM wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku. 

Te wszystkie okoliczności sprawiły, że prezentujemy Projekt „Krzeptówki u Ciebie …” 

Bądźmy razem w tym szczególnym miesiącu maju…

Szczęść Boże


Krzeptówki u Ciebie….

Bądź pozdrowiona Maryjo!

Nawiedzenia nigdy nie były Tobie obce. Pierwszą wędrówkę odbyłaś zaraz po Zwiastowaniu, gdy udałaś się do Ain-Karim i nawiedziłaś krewną swoją Elżbietę, żonę Zachariasza. Stałaś się dla niej darem. Każdy dar przynosi radosne zdziwienie. Im bardziej niespodziewany, tym bardziej zadziwia. Wyraziła to Elżbieta słowami „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie”. To prawda, im większy dar, im większe zadziwienie, tym większy też ból rozstania. 

Maryja – jak czytamy w Ewangelii – poszła z pospiechem….poszła. Poszła pierwsza, pierwsza pozdrowiła, pierwsza z radością wyśpiewała hymn uwielbienia Boga, chociaż doskonale wiemy, miałaby prawo oczekiwać, że do Niej przyjadą, że Ją pozdrowią, czy w Jej dom wejdą, była przecież wybraną przez Pana, Matką Boga samego.

W minionych latach to Wy Drodzy Pielgrzymi przychodziliście do Niej, by Ją pozdrowić, by wejść z modlitwą uwielbienia w Jej krzeptowiański Dom. Czyniliście to uroczyście 13 maja i w niedzielę po 13 dniu miesiąca, by razem z Maryją uwielbić Boga za to, że troszczy się o swój lud, okazując miłosierdzie.                   

Teraz nie możecie tego zrobić z oczywistych względów. Ten ból rozstania jest trudny dla Was i dla nas będących kustoszami Jej Domu. To dlatego w tym roku, by doświadczyć jedności, Krzeptówki przychodzą do Was.  Idziemy do Was z pośpiechem, jak Maryja z pośpiechem poszła do Elżbiety, aby być z nią w jej domu. Idąc do Was, chcemy razem z Wami być w Waszym domu, z Jej orędziem i bogactwem tego miejsca. Proszę więc, abyście drzwi swego domu, poprzez transmisję internetową na stronie Sanktuarium www.smbf.pl oraz profilu Facebook www. facebook.com/sanktuariumzakopane otworzyli dla nas niezwykle szeroko. Będzie Wam i nam łatwiej. Widzę już dziś te otwarte drzwi i serdecznie Wam za ten gest dziękuję.

A przeżywając te uroczystości fatimskie, będziemy nosić w sobie tęsknotę za tą chwilą, która  znów pozwoli nam być razem, tu pod Giewontem w Jej Domu. Na razie jesteśmy u was!                                                                                                              

 Ks. Marian Mucha SAC, kustosz


ODCINEK 1 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 2 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 3 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 4 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 5 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 6 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 7 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 8 z serii „Krzeptówki u Ciebie”

ODCINEK 9 z serii „Krzeptówki u Ciebie”