Milion dzieci modli się na różańcu – 17 edycja

← wróć do listy

Milion dzieci modli się na różańcu – 17 edycja

17-edycja międzynarodowej kampanii modlitewnej

Dzisiaj, 18 października 2022, godz. 9.00, spotkaliśmy się w Sanktuarium na Krzeptówkach- centrum międzynarodowej różańcowej akcji modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”.

„Jak paciorki różańca przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski” słowami tej różańcowej pieśni rozpoczął się w Polsce finał tegorocznej kampanii.

Witamy wszystkie dzieci, które przybyły do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem oraz tych, którzy łączą się z nami na transmisji online.

Szczególnie powitanie dla dzieci z Przedszkola Sióstr Felicjanek oraz Przedszkola Sióstr Misjonarek z Zakopanego. Te przedszkola uczestniczą w kampanii od początku jej trwania w Polsce. Dziękujemy Siostrom Dyrektor za zaangażowanie. Są to grupy 3-latków, 4-latków, 5-latków i zerówka.

Dzisiaj przypada 17 edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”, która jest odpowiedzią na słowa Ojca Pio :

„Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, to świat napełniłby się pokojem”.

Jesteśmy w symbolicznym miejscu, w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej. To właśnie w Fatimie 105 lata temu Matka Boża prosiła troje małych pastuszków Łucję, Hiacyntę i Franciszka słowami:

“Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.

Matka Boża powierzyła losy świata w ręce dzieci, a raczej w ich serca, które były tak rozpalone miłością do Maryi, że modliły się i pokutowały za cały świat i za grzeszników.

Za mną, u stóp figury Matki Bożej widnieje napis:

Niech ludzie odmawiają różaniec i czynią pokutę za swoje grzechy”.

Modlitwa różańcowa dzieci potrafi zdziałać cuda, potrafi nawet zakończyć wojnę. Modlitwy dzieci są wyjątkowo miłe Panu Bogu, gdyż wypływają z czystych dziecięcych serc.

Łączymy się z dziećmi z różnych krajów i kontynentów, które przebywają w różnych strefach czasowych, mówią różnymi językami. Jednak modlitwa, z jaką zwracają się do Matki Bożej ma właśnie tą jedną wspólną intencje: wyprosić pokój i jedność na świecie.  Wokół nas jest obecnie wiele zagrożeń: wojny, głód, ubóstwo, zagrożenie życia dzieci nienarodzonych, profanacja świętych miejsc. Dzisiaj prosimy o ustanie tych wszystkich zagrożeń.

Ponieważ najważniejsza dzisiejszego dnia jest wspólna modlitwa i intencja, w jakiej dzieci razem z dorosłymi zgromadzą się i odmówią różaniec. Dlatego jeśli ktoś ze znanych wam osób nie może uczestniczyć w modlitwie teraz, to zachęcamy by włączył się do inicjatywy w dowolnej godzinie dzisiejszego dnia.

Tego jednego dnia, w tej jednej intencji dzieci na całym świecie przez swoją modlitwę oplatają Ziemię niewidzialnym różańcem i wołają Maryję o pomoc oraz interwencję. Każdy z nas może dzisiaj dołączyć swój głos.

Modlą się z nami dzisiaj dzieci z Afryki, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Australii i oczywiście z Europy.

W 2021 roku w naszej kampanii wzięło udział w Polsce około 75.000 dzieci. Na ten moment , w tej edycji, mamy zapisanych ponad 200.000 uczestników w Polsce.

W tym miejscu pragnę z całego serca podziękować rodzicom, nauczycielom, katechetom, dyrektorom placówek które włączyły się w tą kampanię, że umożliwili dzieciom dołączenie się do tej ogólnoświatowej akcji. Bez wsparcia dorosłych nie było by to możliwe.

Pragnę również powitać nowych uczestników kampanii modlitewnej: rodziny, szkoły, przedszkola i parafię.

Oraz od razu zaprosić wszystkich na przyszłoroczną, 18-tą już edycję kampanii, która jak co roku odbędzie się 18 października. Warto umieścić tą datę już teraz w kalendarzu.

Połączmy się zatem z dziećmi z całego świata na modlitwie różańcowej. To tak niewiele – ale jeśli będziemy z wiarą i ufnością wołać o pomoc, Ona, Matka Boża, nas nie pozostawi samych, ochroni nas i wesprze, bo jest naszą najlepszą Matką.

Szczęść Boże

Malwina Wyszyńska

Koordynator kampanii w Polsce

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem

Fot. Archiwum Biuro Prasowe SMBF