Milion dzieci modli się na różańcu – 18 października godz.9.00

← wróć do listy

Milion dzieci modli się na różańcu – 18 października godz.9.00

Zapraszamy na 16 edycję międzynarodowej kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas:

„Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”.

To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

✔ W 2020 roku do kampanii, pomimo pandemii, przystąpiło ponad PÓŁ MILIONA dzieci na całym świecie. Był to historyczny REKORD.✔ W Polsce w tym dniu modliło się prawie 70.000 dzieci – umieszczając nasz kraj na 1-szym miejscu wśród 136 uczestniczących państw. Drugi pod względem liczebności modlących się dzieci był Meksyk.
✔ Czy wiedzieliście, że Św. Ojciec Pio mówił:„ JEŚLI MILION DZIECI BĘDZIE MODLIŁO SIĘ NA RÓŻAŃCU, TO ŚWIAT NAPEŁNI SIĘ POKOJEM”.
✔ Czy pamiętacie, jak Matka Boża w Fatimie prosiła dzieci:Każdego dnia odmawiajcie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata”.
✔ Odpowiedzmy na te wezwania jeszcze głośniej w tym roku. 

Kiedy się modlimy?
✔ międzynarodowa kampania modlitewna odbywa się co roku, dnia 18 października, o godz. 9.00  
✔ pamiętaj, że godzina 9.00 jest godzina umowną- najważniejsza jest intencja, w jakiej dzieci jednoczą się tego dnia na modlitwie na całym świecie)
✔jednoczy dzieci na całym świecie na modlitwie różańcowej o pokój na świecie 
✔ do akcji przystępują dzieci z całego świata, m.in. Peru, Chile, Paragwaj, Kolumbia, Gwatemala, Kostaryka, Meksyk, USA, Filipiny, Australia, Syria, Angola, Algieria, Białoruś, Niemcy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja i wiele innych
✔ głównym organizatorem kampanii jest Aid to the Church in Need (ACN, w tłumaczeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie). To międzynarodowa katolicka organizacja charytatywna działająca bezpośrednio pod patronatem Stolicy Apostolskiej. W Polsce wspomnianą akcję koordynuje Sekcja Polska – Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie PKwP https://pkwp.org/kampanie/milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu

 Kto może przystąpić do kampanii?
✔ dzieci w każdym wieku ✔ dzieci z Rodzinami-  rodzicami, dziadkami i opiekunami ✔ całe placówki edukacyjne, np. przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, oddziały szkolne w szpitalach, domy dziecka✔ pojedyncze klasy lub grupy z placówek edukacyjnych✔ parafie ⛪✔ grupy dzieci i młodzieży, np. grupa ministrantów, grupa znajomych, dzieci z chóru, członkowie zespołu itp. 

 Jak się zgłosić do kampanii?
✔ wejdź na stronę www.modlitwamilionadzieci.pl i zarejestruj się

Możesz zarejestrować się indywidualnie np. jako Rodzina WiśniewskichMożna też zarejestrować całą placówkę edukacyjną, opiekuńczą lub inny podmiot, np. Szkoła Podstawowa nr 1 lub klasa II z Liceum Ogólnokształcącego, Przedszkole nr 2 czy zespół Promyczki itp.Wypełnij uważnie dane zgłaszanej placówki lub swojej grupy, by zakończeniu kampanii otrzymać CERTYFIKAT.
✔ po rejestracji otrzymasz wiadomość mailową z dalszymi wskazówkami

Zapraszamy z całego serca do włączenia się do tego światowego dnia modlitwy!

Szczęść Boże,
Malwina A. Wyszyńska

Koordynator kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”