Niedziela Dobrego Pasterza – modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II o powołania

← wróć do listy

Niedziela Dobrego Pasterza – modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II o powołania

Czwartą niedzielą wielkanocną, niedzielą „Dobrego Pasterza” – rozpoczyna się w kościele katolickim 57 światowy tydzień modlitw o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Niech więc czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim modlitewnym wołaniem o „robotników na żniwo Pana” – zwłaszcza z naszej parafii.

Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie Bogu i innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwach majowych i adoracji Najśw. Sakramentu, zwłaszcza w pierwszy czwartek miesiąca, który przypada w tym tygodniu.


Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II o powołania

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do diakonatu, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.

Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki duchowy klimat, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego darów.

Wpieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo do ślubów opartych na radach ewangelicznych.

Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich, by poszli za Tobą. Pomóż im zrozumieć, że tylko w Tobie mogą w pełni realizować samych siebie.

Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest naszą Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Cię o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. 

Amen.


PALLOTTYNI
https://www.powolania.pl/pallotyni/nasz-zalozyciel/subiektywnie-o-sw-wincentym-pallottim

http://www.pallotyni.pl/duszpasterstwo-powolan.html


Duszpasterstwo Powołań – Siostry Nazaretanki 🙏🙏🙏

http://www.nazaretanki.pl/warszawa/

http://www.nazaretanki.pl/warszawa/temat/nazaretanki/jak-zostac-nazaretanka-dzisiaj

https://www.facebook.com/powolania.nazaretanki/