Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca dla Dzieci

← wróć do listy

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca dla Dzieci

Pragniemy poinformować wszystkich wiernych a szczególnie Dzieci i ich Rodziców, że w pierwszą sobotę kwietnia (2 kwietnia 2022 ) rozpoczynamy – po raz pierwszy – praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. 
Jest to pierwsze takie nabożeństwo w Polsce skierowane do dzieci w wieku szkoły podstawowej.


Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca dla Dzieci odbywa się w kaplicy Niepokalanego Serca Maryi:

Godz. 16.30 – nabożeństwo różańcowe połączone ze śpiewem Scholi Pani Fatimskiej

Godz. 16.50 – medytacja pierwszo-sobotnia dla dzieci (15 min)

Godz. 17.10 – Eucharystia

Dodatkowo tego dnia z uwagi na rozpoczęcie nabożeństw dla dzieci, po Eucharystii odbędzie się projekcja filmu animowanego o objawieniach Matki Bożej w Fatimie wraz z poczęstunkiem dla najmłodszych.

Dla tych, którzy uczestniczą online udostępnimy link do filmu animowanego na naszej stronie www.smbf.pl oraz na profilach:

www.facebook.com/sanktuariumzakopane

www.facebook.com/miliondzieci

Wszystkie dzieci, które pragną uczestniczyć w nabożeństwie, jednak pochodzą z innych zakątków Polski zachęcamy do połączenia się z nami online na:

  • różańcu św.
  • medytacji pierwszo-sobotniej

Dzieci, które łączą się z nami online powinny w tym dniu przystąpić do Spowiedzi Św. oraz przyjąć Komunię św. w najbliższym kościele.

Transmisja tutaj—> https://smbf.pl/parafia/sanktuarium-na-zywo/

Data 2 kwietnia ma tutaj prawdziwie symboliczny wymiar. Jest to rocznica śmierci Św .Jana Pawła II, jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Matka Boża Fatimska, która ocaliła życie Św. Jana Pawła II prosiła Franciszka, Hiacyntę i Łucję o rozpowszechnienie nabożeństwa wynagradzającej Jej Niepokalanemu Sercu, które będzie odprawiane w 5 kolejnych pierwszych sobót miesiaca. Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej łączy w sobie te wszystkie wydarzenia i ich uczestników będąc Votum wdzięcznością za uratowanie życia Św. Jana Pawła II po zamachu na placu Św. Piotra, gdy Pani Fatimskie zmieniła bieg śmiercionośnej kuli.

Tego dnia oraz w kolejne pierwsze soboty pragniemy zachęcić dzieci do wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

Modlitwa dzieci jest bardzo miła Pani Fatimskiej. Do dzieci właśnie- Hiacynty, Franciszka i Łucji- skierowała swe słowa w Fatimie ponad 100 lat temu. Prosiła wówczas małych pastuszków, by odmawiały różaniec, dużo się modliły i nauczyły się czytać. Dzieci fatimskie miały wówczas 7 (Hiacynta), 9 ( Franciszek) i 10 lat (Łucja).


Począwszy do 2 kwietnia 2022 nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca DLA DZIECI będą odbywały się Sanktuarium Narodowym Pani Fatimskiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:30


Zapraszamy Dzieci z Rodzicami, by wspólnie wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi.


Więcej na temat Dzieci fatimskich znajdziesz tutaj—> https://smbf.pl/fatima/dzieci-z-fatimy/


Dlaczego Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiaca jest tak ważne?

Podczas 3-go objawienia 13 lipca 1917 r. Pani w Fatimie powiedział do małych pastuszków:

„… przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój…”

Więcej o objawieniach fatimskich znajdziesz tutaj—> https://smbf.pl/fatima/historia-objawien-fatimskich/

Warunki prawidłowego odprawienia nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca:

  • Spowiedź Św.
  • Różaniec Św.
  • Medytacja (15 min)
  • Komunia Św.

Pamietajmy, żeby wzbudzić intencje wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Więcej na temat Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca można znaleźć tutaj—> https://smbf.pl/fatima/nabozenstwa-pierwszych-pieciu-sobot-miesiaca/

Zapraszamy serdecznie wszystkie Dzieci!