Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

← wróć do listy

Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

 Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Obrzęd poświęcenia palm na każdej Mszy św., natomiast wieczorem o godz. 18.30 ostatnie w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Zali z kazaniem pasyjnym. 
  2. Jutro od godz. 9.00 odwiedzimy chorych naszej parafii a w pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajdują się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się „baranki wielkanocne”, rozprowadzane przez Caritas, publikacje o tematyce fatimskiej i prasa katolicka, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje mszalne; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe. 
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu składali i nadal składają ofiary na Boży Grób i kwiaty do Bożego Grobu. Niech ta hojność, będzie nagrodzona Bożym błogosławieństwem i doświadczeniem opieki Pani Fatimskiej.

* Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary w tym dniu złożone na tacę są przeznaczone dla biednych i potrzebujących. Zachęcamy wiernych do adoracji przy Ołtarzu Wystawienia do godz. 22.00. 

* W Wielki PiątekDroga Krzyżowa o godz. 15.00.O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu. Po liturgii przez całą noc adoracja przy Grobie Pańskim – proszę jednak o zachowanie przepisów prawa. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie warty przy Grobie Pańskim. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

* W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny,
począwszy od godz. 9.00 i do godz. 16.00. 

* Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia, następnie dalsza część Wigilii Paschalnej
z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – dlatego prosimy o przyniesienie świec. 

* Przez wszystkie dni Triduum Paschalnego zbiórka dla ministrantów i lektorów o godz. 10.00.

* Spowiedź święta  w Sanktuarium ma miejsce każdego dnia a w Wielki Czwartek od godz. 9.00 – 18.00. W Wielki Piątek; od godz. 8.00 – 18.00, następnie od godz. 22.00 aż do godz. 18.00 w Wielką Sobotę.

* W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego  – Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Niech ta procesja będzie naszym wyznaniem wiary i wyrazem wdzięczności za dar odkupienia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

Wszystkich wiernych proszę w kontekście dotykającego nas cierpienia o szczególną ostrożność, zachowanie przepisów prawa i udział w Liturgiach w maseczkach.

W Wielkim Tygodniu niech nam błogosławi i wspiera Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a przeżycia w czasie Triduum Paschalnego niech umocnią naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, który życie dał, byśmy życie mieli i mieli je w obfitości.