​IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022r.

← wróć do listy

​IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie
1. Pan jest moim pasterzem i to On zawsze wiedzie mnie po właściwych ścieżkach,  więc chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza a Twoja dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia. Prośmy Boga by dał nam taką moc, byśmy w naszym życiu zawsze szli za Jezusem z przekonaniem, że on nas zawsze prowadzi po właściwych ścieżkach,nawet wtedy gdy te ścieżki są dla nas trudne i nijak się mają do naszych pragnień, planów, marzeń i tęsknot. Jego ścieżka zawsze jest tą właściwą czyli taką, która tu na ziemi doprowadzi nas do największego szczęścia a nade wszystko do wiecznego zbawienia, nawet wtedy gdy te ścieżki prowadzić nas będą przez ciemną i długą dolinę  – my nie rezygnujemy bo On będzie z nami. Weźmy do ręki różaniec o który Ona 
– Matka, tak bardzo prosi ufając, że modlitwa i pokuta w połączeniu z wiarą w moc Boga zbawią świat i uwolnią go od wojny także na Ukrainie i przywróci pokój światu i naszej Ojczyźnie.

2. Dzisiaj w Sanktuarium rozpoczynają się rekolekcje dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci. Trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje dla Dorosłych prowadzi Ks. Eugeniusz Leśniak – pallotyn z Poznania, zaś dl Szkoły Podstawowej nr 2 – Ks. Radosław Wileński, również pallotyn z Ożarowa Mazowieckiego. Spotkania rekolekcyjne dla Dorosłych i Młodzieży będą miały miejsce co dnia o godz. 12.00 
i 19.00. Zaś dla Dzieci od godz. 8.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiącaW pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 16.30 spowiedź dla dzieci, nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. dla nich. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, następnie nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. 

W pierwszą sobotę miesiąca a zrazem w XVII rocznicę odejścia do „Domu Ojca” Św.  Jana Pawła II – o godz.

18.30pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Maryjny. 

Jednocześnie informujemy wszystkich wiernych a szczególnie Dzieci i ich Rodziców, że w pierwszą sobotę kwietnia rozpoczynamy – po raz pierwszy praktykę nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca dla Dzieci. Początek nabożeństwa godz. 16.30 
w kaplicy Matki Bożej a w ramach tegoż nabożeństwa przeżyjemy nabożeństwo różańcowe, medytację pierwszo-sobotnią i Eucharystię. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania: w piątek o 15.45 spotkanie dla dzieci rocznicowych, natomiast o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas VI; w sobotę zbiórka dla ministrantów o 10.00 a spotkanie Scholi o godz. 16.00. 
5. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie aby nigdy nie ogarnęły naszego umysłu i naszego serca żadne ciemności 
a nadto niech naszym dniom i nocom błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a Maryja 
– Pani Fatimska wskazuje nam drogi nawrócenia.