III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

← wróć do listy

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.


Ogłoszenia duszpasterskie


1. Dziś o godz. 18.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy również, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej; dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.30; dla młodzieży o godz. 20.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – ma obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Zarazem informujemy, że młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Damian Muskus 5 kwietnia na Mszy św. o godz. 19.00.

 2. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień jest Dniem Świętości Życiaoraz jest uroczystością patronalną Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Jak zapewne wiemy w tym dniu Papież Franciszek w Rzymie
a w Jego imieniu Ks. Kard. Konrad Krajewski w Fatimie… dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym wydarzeniu nie może nie uczestniczyć także Sanktuarium na Krzeptówkach. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w piątek zarówno w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 18.30 jak i w Eucharystii z Aktem poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rosji i Ukrainy. Wierzę i ufam, że wspólna modlitwa wyprosi pokój dla świata i Ukrainy.  

3. Za tydzień  tj. w IV Niedzielę Wielkiego Posturozpoczyna się w naszej parafii 
i w Sanktuarium czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Prowadzić je będzie Ks. Eugeniusz Leśniak  – pallotyn 
z Poznania. Ich program będzie wyłożony na stolikach przy wyjściu 
z Sanktuarium w najbliższą niedzielę.

 4. Tradycją tego miejsca jest, że w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary u Siostry Julity – zakrystianki,  przeznaczone na Boży Grób, który w tym roku przygotujemy wg nowego projektu oraz kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich darczyńców ogarniamy naszą modlitwą prosząc Boga, by błogosławił i wspierał w codzienności.

5. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  
6. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.


Jakie są życzenia na najbliższy tydzień? Oby czas Wielkiego Postu uświadomił nam, że każdy z nas ma być zwierciadłem Boga w świecie: zauważmy, aby woda odbijała niebo, nie musi być głęboka, wystarczy, że będzie czysta… Bóg przyciąga czyste serca, a czyste serca przyciągają Boga.