​ II Niedziela Wielkanocy – 24.04.2022 r.

← wróć do listy

​ II Niedziela Wielkanocy – 24.04.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy w kościele Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas ma aż nazbyt wiele powodów do wdzięczności względem Boga, który nieustannie ogarnia nas pełnym miłości spojrzeniem. Zechciejmy zatem wniknąć w tajemnicę Jego Miłości, biorąc do ręki duchowy „Dzienniczek” św.Siostry Faustyny
– Apostołki Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też w dniu dzisiejszym do udziału w nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia, które rozpocznie się o godz. 15.00.

2. Za  tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium w dni powszednie i niedzielę dla dorosłych o godz. 18.30; natomiast dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy

3. W dniu 6 czerwca 2022 roku zostanie odprawiona Msza św. pod Wielką Krokwią z racji 25 r. pielgrzymki JP II do Zakopanego. Utworzono w związku z tym specjalny sektor dla tych osób, które 25 lat temu przyjęły z rąk JP II po raz pierwszy Komunię św. oraz dla ich rodzin. Chętnych  do wzięcia udziału w tej uroczystości prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Wszystkich z całego serca zachęcamy do udziału w tych dziękczynnych uroczystościach. Więcej informacji już niebawem. 

4. Kolejny raz informujemy, że na Sanktuarium można przekazać 1% podatku. Na stolikach są wyłożone ulotki – zabierzmy je do swoich domów a także powiedzmy innym o takiej możliwości. Ważne, by dokonując aktu przekazu 1% wpisać w celu szczegółowym „Krzeptówki”.  
5. W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwajmy w Chrystusowej miłości starając się w codzienności żyć wg ewangelicznych wartości. A w tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo i prowadzi Pani Fatimska.